Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest śr lis 14, 2018 5:15 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29
Autor Wiadomość

Superstar
Awatar użytkownika

Na pewno szkoda, mogło być dużo lepiej, lecz jednak trzeba przyznać jedno, skoki to sport w którym liczy się powtarzalność i taką miał Wellinger i wygrał zasłużenie. Stoch w drugim nie miał zbyt dobrych warunków, no i pech z punktami, a Hula po prostu oddał gorszy skok, generalnie to umówmy się że Stafan nigdy nie był zawodnikiem którego stawiałoby się w walce o wygraną i tak wynik jest Imo dobry, choć wiadomo że szkoda po tym co było w pierwszej serii chciałoby się więcej.
O drużynówkę się nie martwię i Imo medal jest pewny, a sorry jak czytam że drugie miejsce to w drużynówce byłaby porażka to serio trochę przesada.

User Roku 2017
Najprzyjaźniejszy User Roku 2017
3x User Miesiąca: Czerwiec 2017, Wrzesień 2017, Styczeń 2018

Moderator 22.09.2017-03.04.2018

Superstar
Awatar użytkownika

Hubson, jasne, Hula skoczył nieco gorzej, ale i tak wszystko wskazywało na to, że ta odległość da mu drugie miejsce (gdy ruszał z belki według systemu 105 metrów spokojnie wystarczało mu do podium). Oczywiście, możemy mówić, że warunki były trudne i dwie sekundy później wiatr wiał na tyle mocno, iż skok naszego zawodnika okazał się zbyt krótki, ale chodzi o coś jeszcze innego. Mianowicie konkurs olimpijski, który odbywa się raz na cztery lata, powinien być pozbawiony jakichkolwiek kontrowersji. To, co się działo w sobotę, to był cyrk, inaczej się tego nazwać nie da, a odjęcie Stefanowi 18 punktów nie powinno budzić u nikogo żadnych wątpliwości (swoją drogą zabawny był moment, kiedy komputer wskazał, że Stoch potrzebuje 116 metrów aby wyprzedzić Wellingera, oczywiście przy notach 5x18 :P ). Mamy tydzień przerwy między zawodami, czy nie dało się ich przenieść? Przecież od początku było wiadomo, że szykuje się loteria. Wielka szkoda, że tak to się potoczyło, najbardziej żal Stefana, który mógł osiągnąć coś nieprawdopodobnego, mógł stanąć na podium IO nie będąc nigdy wcześniej w pierwszej trójce PŚ. Piąte miejsce to oczywiście duży sukces, ale w takich okolicznościach, kiedy tuż przed nim jest Kamil, wyniki raczej powodują u mnie smutek i jednocześnie złość niż radość. Oby na skoczni dużej przeprowadzono normalny konkurs, niech nasi się odegrają.

Superstar
Awatar użytkownika

Sport w którym ważnym elementem jest wiatr i brak kontrowersji? No to może być trudne XD Znaczy wiem o co Ci chodzi i to byłoby piękne, ale no niestety wiatr jest zmienny i o 100% uczciwość trudno, a przeliczniki punktowe, nawet jakby były najdokładniejsze to nie wyrównają tego w idealnym stopniu, już nie mówiąc o indywidualnych preferencjach i tym że są zawodnicy którzy potrafią skakać z wiatrem w plecy i dzięki temu mają tylko bonus punktowy, a są tacy że najmniejszy wiaterek w plecy sprowadza Ich na bulę.
Co do punktów dla Stafana to serio wygląda to dziwnie, choć nie znam dokładnych przeliczników i momentu mierzenia, więc nie będę pisał na pewno, ale z tego co wiem to odległość pokazywana przed skokiem jest przewidywalna, znaczy że możesz skoczyć pół metra bliżej i wygrać, jak i skoczyć metr dalej i przegrać, no bo wiadomo wiatr jest zmienny, już nie mówiąc o notach.

User Roku 2017

Mid carder
Awatar użytkownika

Brawo Kamil! Cieszą medale dla Wellingera i Johanssona bo lubię typków mocno.

Ale będą emocje w drużynówce, choć ciężko mi znaleźć czwartą reprezentację, która ma równo skaczących skoczków :p
Oczywiście Polacy też nie najlepiej w Korei, ale ja tam wierzę (bez pompowania ofc)

Superstar
Awatar użytkownika

Świetny wynik Kamila, medal po pierwszej serii był już dla Mnie pewny, nawet mając w głowie pierwszy konkurs, bo tu serio jakiś nagły huragan mógłby go pozbawić medalu, Wellinger miał duże szczęście do warunków, ale trzeba mu przyznać że genialnie to wykorzystał i medal jak najbardziej zasłużony, przewaga między Kamilem, a niem dużo większa niż można było się spodziewać. Trzeci Johansson stał się takim czarnym koniem IO i pewnie dołoży do tego złoto w drużynie, Swoją drogą jak On ciągnie te skoki to jest mistrzostwo.

Drużynówka zapowiada się ciekawie, Norwegia Imo złoto ma w kieszeni, no chyba że coś się nagle stanie, Polska powalczy o srebro, pewnie z Niemcami, bo Austryjacy strasznie nierówno, a Słowenia jakoś też bez szału.

User Roku 2017

Star
Awatar użytkownika

Odświeżam zakurzony temat!

Wypłynął kalendarz na sezon 2019/2020 i pojawiły się dwie ciekawe informacje. Pierwsza - zadebiutuje Turcja, dokładnie Erzurum. Druga - wracają Stany Zjednoczone! W odniesieniu do tego drugiego to jestem bardzo zadowolony, bowiem brakowało mi zawodów w Ameryce Północnej. Ciekaw jestem, jaki ośrodek wybiorą. Mam nadzieję, że Iron Mountain. Wiem, że zawody tam bywają mocno...ekscentryczne, ale tam teraz toczą się ostre remonty, więc może nie będzie tam zawodów, gdzie 90% skoczków ląduje na buli, a pozostałe 10% na 140 metrze XD Zaś przyznanie zawodów Erzurum może być wskazówką, że to właśnie Turcy przejmą igrzyska w 2026, choć czas pokaże, czy faktycznie będzie to miało miejsce.

Obrazek

1x time WFF Polish Champion
1x time WFF Champion (current)

Superstar
Awatar użytkownika

Do potwierdzenia tego kalendarza jeszcze daleka droga, choć niewątpliwie jest to możliwa opcja, zważywszy na to, że przyszły sezon będzie bez imprez rangi mistrzowskiej poza MŚwL, które odbędą się na zakończenie sezonu. Takie egzotyczne tournee, bo tam przed Erzurum jest jeszcze Sapporo byłoby miłym urozmaiceniem sezonu. Przynajmniej z punktu widzenia kibica, bo dla zawodników trzykrotna zmiana czasu w ciągu dwóch tygodni niekoniecznie może okazać się zbyt zachęcającą perspektywą i pewnie czołówka któryś z tych weekendów odpuści. Na plus jeszcze fakt, że w końcu mniej drużynówek (nie żeby mi jakoś specjalnie przeszkadzały), a więcej konkursów indywidualnych. Skorzysta na tym między innymi Zakopane, które po raz pierwszy od dawien dawna zorganizuje dwa konkursy indywidualne. Cieszy też powrót Klingenthal, bo naszym orłom zawsze wiodło się na Vogtland Arenie, a i obiekt sam w sobie sympatyczny :D

Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29