Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest sob lip 21, 2018 11:25 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 576 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39
Autor Wiadomość

Superstar
Awatar użytkownika

Ida (2013)

http://www.filmweb.pl/film/Ida-2013-546529

bardzo ciekawa produkcja która pokazała w którą stronę Pawlikowski chce iść ze Swoimi filmami, jednak z drugiej strony idealna Ida nie jest. Po pierwsze zawodzi sama fabuła, ogromne propsy za poruszanie mega trudnych problemów jak relacje powojenne z mniejszościami narodowymi, życia na początku komuny oraz podejście do religii z mega różnych stron, osoby która jest tuż przed ślubami zakonnymi i osoby niewierzącej. Jednak sama droga która pozwala "odkryć kim są" jest schematyczna, do tego film przy 80 minutach ma dość sporo dłużyzn. Ale przechodząc do pozytywów, aktorstwo na wysokim poziomie, szczególnie Agata Kulesza, Ogrodnik też wiadomo klasa, choć z drugiej strony widać jak rozwinął się od tamtej roli. Szkoda ze główna bohaterka zrezygnowała z aktorstwa, bo widać ma to coś.

6/10

Zimna wojna (2018)

http://www.filmweb.pl/film/Zimna+wojna-2018-764039

Jakby ktoś powiedział że dam Polskiemu filmowi taką ocenę to bym wyśmiał, ale kurde jakie to było dobre. Palikowski to tamie połączenie obu Andersonów, fabularnie Paul Thomas, a wizualnie Wes, no dobra może trochę przesadzam, ale filmu nie powstydziłby się raczej żaden z Nich. Zacznę od warstwy wizualnej, film był piękny gdzie powinien być, a okropnie brzydki tam gdzie miał być, ten mega kontrast był po prostu mega, zestawienie Polskiej wsi z takim Paryżem robiło mega wrażenie, do tego wszystko wyglądało jakby było dograne w najmniejszym szczególe, a do tego "czarno-białość" dodawała tu mega klimatu. Z postaciami od razu zdobywa się więź, w głównej mierze że są po pierwsze mega zagrane, a po drugie po prostu prawdziwe, są z jednej strony ciekawe, ale nie przerysowane, Wiktor to trochę taki artysta-marzyciel, trochę wizjoner, Zula niby prosta dziewczyna, ale z mega talentem i charakterem i ten rozwój Ich relacji i to czy ja stawiają na pierwszym miejscu czy co innego, to w jakim miejscu się znajdują sprawia że film ogląda się dobrze, bo Palikowski opowiedział coś trudnego w bardzo przystępny sposób, dlatego też film ma dużo lepszy odbiór niż Ida która trafiała tylko do bardzo wąskiego grona odbiorców. Do tego postacie "poboczne" pasujące do realiów historycznych, świetna ścieżka dźwiękowa i wkradający się momentami humor sprawia że jest to film kompletny, w Mojej opinii najlepszy Polski film ostatnich lat.

9/10

Na 8 filmów z 2018 roku dałem 3 9/10, no nice :D

User Roku 2017
Najprzyjaźniejszy User Roku 2017
3x User Miesiąca: Czerwiec 2017, Wrzesień 2017, Styczeń 2018

Moderator 22.09.2017-03.04.2018

Superstar
Awatar użytkownika

Jakiś czas temu oglądałem Batmana z 1989 i jakos nie kupuje Jego fenomenu, znaczy niezły film, ale po ocenach liczyłem na dużo więcej, a może własnie oczekiwania miałem za duże, nie będę się jakoś rozwodzić, bo prawie każdy zna, a już od obejrzenia tyle minęło że popierdzieliłbym jakieś fakty pewnie XD

Jestem mordercą (2016)

http://www.filmweb.pl/film/Jestem+morderc%C4%85-2016-753545

Od jakiegoś czasu dobry Polski film Mnie nie dziwi, a tu właśnie taki dostajemy, świetna historia o procesie seryjnego zabójcy. Po pierwsze kładzie nacisk na to o czym często piszę czyli pokazywanie odcieni szarości i nie ocenianie nikogo. Film właśnie wygrywa postaciami, złożonymi, robiącymi i dobre i złe rzeczy, a Ich ocena moralna należy do widza, każdy ma jakąś tam motywację i przeszłość. Historia wykracza poza schemat typowego filmu detektywistycznego i skupia się bardziej na relacjach między postaciami i zostawia Nas z mentlik w głowie. Aktorsko film też daje radę, Arkadiusz Jakubik i Agata Kulesza klasa, Piotr Adamczyk nawet nie denerwuje, a dla głównego bohatera to może być krok milowy w karierze, bo jak dla Mnie podołał roli. Jedyne co w Tym filmie Mnie denerwowało to ta muzyka w niektórych ważniejszych momentach, która nie siadała Mi totalnie, ale to już chyba tylko czepialstwo.

8/10

Kochając Pabla, nienawidząc Escobara (2017)

http://www.filmweb.pl/film/Kochaj%C4%85c+Pabla%2C+nienawidz%C4%85c+Escobara-2017-744749

Niby takie 2017, a U Nas premiera w 15 czerwca 2018.
Nie chciałem porównywać do Narcos, ale jak się widziało ten serial to tutaj tak naprawdę niczego się nie dowiemy, a poza Tym widzimy jak ważne i ciekawe postacie zostają zepchnięte na boczny plan lub Ich w ogóle nie ma. Ale tylko o filmie, skupia się On na relacje z dziennikarką Virginią Vallejo i tak jak Escobar zagrany przez Javiera Bardem jest bardzo przekonywujący, tak Penélope Cruz momentami Mnie mega denerwowała. Cała historia jest mega sztampowa, na początku luksusowe życie, potem powolny upadek, aż do przewidywalnego zakończenia, zero emocji, zero zaangażowania. Klimatu nie można odmówić, a ukazanie np wysypisk robi wrażenie, ale trudno znaleźć dużo więcej pozytywów.

5/10

Spoiler:

User Roku 2017

Superstar
Awatar użytkownika

LEGO® BATMAN: FILM (2017)

https://www.filmweb.pl/film/LEGO%C2%AE+BATMAN%3A+FILM-2017-725820

Podchodziłem do tego filmu z trochę mieszanymi uczuciami, bo z jednej strony to DC, a do tego film LEGO, a z drugiej jednak strony miał pozytywne recenzje i jak się okazało to Moje obawy były przesadzone. Film jest o tyle dobry ze i dziecko i dorosły znajdzie w Nim coś dla Siebie, humor momentami przypomniał takiego ugrzecznionego Deadpoola, zachowując jednak masę nawiązań do popkultury. Sama historia jest prosta, ale dzięki świetnym postaciom, które może lekko są przerysowane, ale nie można odmówić Im wyrazistości, zasługa tu też świetnego dubbingu (wersja anglojęzyczna). A odwołując się do Mojej drugiej obawy to zrobienie filmu w stylistyce Lego nadało Mu dużo nowych możliwości które zostały ciekawie wykorzystane.

7/10

I, Tonya

https://www.filmweb.pl/film/Jestem+najl ... 017-788923

Jedna z ciekawszych produkcji tamtego roku która z niewiadomych przyczyn ominęła cinema city w Mojej okolicy. Historia Tonya Harding o której szczerze powiedziawszy wcześniej nie słyszałem i może dlatego film oglądało Mi się jeszcze lepiej. Sama intryga jest ciekawa, ale to to jednak świetne postacie sprawiają że ten film ogląda się tak dobrze. Margot Robbie jest świetna w Swojej roli, tak jak Allison Janney dla której oscar za rolę drugoplanową jest jak najbardziej zasłużony, a jej postaci się nienawidzi z całego serca przez całą długość filmu. Wracając do Tony'i jest to postać której kibicujemy jednak widzimy ze nie wszystko co robi jest dobre, ale wiemy że przyświeca jej większy cel. Całość dopełnia świetna muzyka, efektowne sceny na lodzie, a CGI nie było tak złe jakby wynikało z wielu recenzji.

8/10

User Roku 2017

Superstar
Awatar użytkownika

KL żyjesz? Jessy? Ktokolwiek?

Okja (2017)

https://www.filmweb.pl/film/Okja-2017-748224

Dawno nie widziałem czegoś tak nietypowego, a zarazem tak ciekawego, świetne połączenie kilku gatunków. Fabuła jest dość prosta, mamy złą korporacje która próbuje być dobra i grupę która ma ukazać jej prawdziwe oblicze, w to wepchnięta jest historia dziewczynki i tytułowej Okji. siłą filmu są postacie, niektóre przerysowane, jak Dr Johnny grany przez świetnego Jakea Gyllenhaala, cała grupa ratunkowa która tu chce dobrze, ale robi to za wszelką cenę, dlatego też często jej członkowie posługują się kłamstwem. Do tego fajny humor, poruszanie dość ważnych problemów i to nie tylko wegetariaństwa które rzuca się na pierwszy plan, ale pracy w korporacjach, upadku firm i szeroko rozumianego kłamstwa w dobrej sprawie.

8/10

Drugie oblicze (2012)

https://www.filmweb.pl/film/Drugie+oblicze-2012-614352

Podchodziłem do tego filmu z rezerwą i powiem szczerze WOW, film poruszający mega trudną tematykę z wielu perspektyw. Mamy tu przedstawionych kilka historii które się ze Sobą łączą, ta Luke'a (Ryan Gosling) i Jego wejścia na ścieżkę przestępczą, policjanta z którym wspomniany Lukemiał do czynienia granego przez Bradley Cooper i Ich synów. Wszystkie historie łączą się ze Sobą w całość, a temat ojcostwa jest przedstawiony świetnie, do tego z kilku perspektyw, osoby bogatej, skrajnie biednej, samotnego ojca, ojca zastępczego i nawet ojca który został odrzucony przez matkę Swojego dziecka, ale także nie tylko temat bycia ojcem, bo temat przekrętów w policji i jak tam zrobić karierę oraz różnic społecznych był tam wyraźnie zaznaczony. Kuleje tylko momentami aktorstwo, Bradley Cooper jest mocno nieobecny i jak czasem to pasuje fabularnie to czasem sprawia ze wygląda to jakby Mu się nie chciało, aktorstwo Eva Mendes nigdy Mnie do Siebie nie przekonywało, no i reszta mniej ważnych postaci jakoś nie porywa, z drugiej jednak strony Ryan Gosling i Dane DeHaan momentami naprawdę błyszczą.

8/10

Trudno uniknąć porównań do drive, które według Mnie wygrywa estetyką i ogólnie rozumianym klimatem który jest mega w tamtym filmie, ale jeżeli chodzi o fabułę to Drugie oblicze zrobiło na Mnie większe wrażenie.

User Roku 2017

Star
Awatar użytkownika

Zimna wojna

Historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. W tle wydarzenia zimnej wojny lat 50. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu.
Może zacznę od tego że nie jestem wielkim fanem "Idy". Oczywiście to dobre religijne kino, ale ciężko zaangażować się w film który ogląda się jakby zza szyby. Tym razem wielki antypolak Pawlikowski mnie kupił tworząc w gruncie rzeczy bardzo patriotyczne kino. W przeciągu niespełna 1,5h tworzy epicką historię miłosną na przestrzeni wielu lat oraz państw. I choć łatwo się domyślić że będziemy przez to "skakać" po kolejnych latach często to nie sprawiło mi to żadnego problemu. Reżyser pozostawia wtedy niedopowiedzenia nad którymi możemy sami się pozastanawiać. Znakomity zwiastun mimo wszystko sugerował prostą historię miłosną więc kolejnymi pozytywnym zaskoczeniem była niebanalność tego uczucia, bo w gruncie rzeczy oglądamy opowieść o wyniszczającej i toksycznej miłości która dla obojga jest darem i również przekleństwem. Oprócz tego mamy również wgląd na Polską kulturę ludową która jest istotnym elementem fabuły (główna piosenka "dwa serduszka, cztery oczy" będzie tu wędrować przez Polską wieś, aż do Paryża) i pasję do muzyki. Sytuacja polityczna jest tylko trochę poruszona, ale w wystarczający sposób. Technicznie film powala. Nie dość że w końcu mamy dobry dźwięk to zdjęcia Łukasza Żala prawdopodobnie są najlepszymi jakie Polskie kino miało. Czarno-biała kolorystyka to strzał w dziesiątkę. Całość, szczególnie w końcówce, jest pięknym ukłonem dla Polskiej Szkoły Filmowej. Reżyseria to również poziom światowy (jedna scena godna "Phantom Thread" PTA). Aktorsko oczywiście również jest pięknie. O Kulig napisano już wiele, ale jak dla mnie niezasłużenie w cieniu jest znakomity "posągowy" Tomasz Kot. Do tego reżyser przypomniał Borysowi Szycowi że jest dobrym aktorem i umiał kiedyś grać. Życzę "Zimnej wojnie" kolejnych wyróżnień i nagród za granicą bo Pawlikowski to jeden z niewielu Polskich twórców który robi kino światowe. Sukcesów w Polsce życzyć mu nie muszę. Film frekwencyjnie naprawdę dobrze sobie poradził (choć oczywiście nie jak Patryk Vegetable hehe) i trzeba by jakiegoś cudu by nie pozamiatał na rozdaniu Orłów. Cieszę się że w Polsce w końcu powstają takie produkcje.

8,5/10

Hereditary. Dziedzictwo

Wkrótce po śmierci seniorki rodu jej rodzinę zaczynają niepokoić tajemnicze zdarzenia.
Seans się skończył, a ja jeszcze przez dobre 5 minut siedziałem w sali kino i myślałem nad tym co właśnie obejrzałem. Jak ktoś obejrzał zwiastun spodziewał się tu totalnie odjechanych rzeczy i z jednej strony mógł się zawieść choć tak właśnie było. Całość dzieli się na dwie części. W pierwszej oglądamy rodzinę zmagającą się z traumą po stracie bliskiego członka rodziny. Ta część z pozoru wydaje się spokojna, ale reżyser umiejętnie buduje napięcie i rozkład rodziny która wzajemnie się okłamując i budując fałszywą otoczkę normalności doprowadza do makabrycznego finału. Reżyser (debiutant!!!) umiejętnie podrzuca nam kolejne symbole i tropy mające naprowadzić nas na późniejsze wydarzenia bo od pewnego momentu w filmie zaczynają się dziać naprawdę szalone rzeczy. Niektórzy zarzucają filmowi Astera że za efektowną realizacją ukrywa się jednak sztampowa historia jednak ja się nie zgodzę bo ilość symboliki i ukrytych znaczeń sprawia że główne znaczenie tego dzieła trzeba sobie samemu poukładać. W gruncie rzeczy to produkcja bardzo artystyczna, a nie kolejny masowy produkt. Technicznie film stoi na najwyższym poziomie (muzyka, zdjęcia!!!). Toni Collette ma tu życiową rolę, a ciekawym objawieniem okazał się Alex Wolff. Dużo tu też hołdu dla innych geniuszy horrów, szczególnie Polańskiego i jego "Dziecka Rosemary". Mimo świetnych recenzji publika odrzuciła jednak film Astera co mnie nie dziwi, ale jestem jednak przekonany że za parę (paręnaście) lat stanie się klasykiem bo to produkcja bardzo oryginalna i niecodziennie spotykana w tym gatunku bo to horror, kino artystyczne pełne symboliki, groteska, dramat rodzinny, a nawet parodia gatunku. Na chwilę obecną dla mnie film roku.

9/10

Top 5 filmów tego roku jak dla mnie na ten moment:

5. Avengers: Wojna bez granic
4. Nigdy cię tu nie było
3. Zimna wojna
2. Anihilacja
1. Dziedzictwo

Obrazek

4 miejsce w typerze WWE 2017
-
6 miejsce w typerze ROH, NJPW 2017

Progres roku 2017
2x User Miesiąca: Marzec 2017, Październik 2017

Superstar
Awatar użytkownika

Kurde miałem na Hereditary iść,a el jakoś Mnie ominęło, a u Mnie grali przez chyba tydzień...
W ogóle ktoś ostatnio na filmawce wrzucił frekwencje w Naszych kinach i jest... źle, czyli Vegetable WinsLOL

Mroczna wieża (2017)

https://www.filmweb.pl/film/Mroczna+wie%C5%BCa-2017-592775

Jestem fanem Matthew McConaughey'a i głównie dla Niego obejrzałem ten film i o kurde jakie to było złe. W fabułę nie wciągnąłem się tak naprawdę ani na moment, postacie były tak jednowymiarowe jak tylko się dało, sam Matthew też nie powalał, choć co się dziwić jak miał tak źle napisaną postać. Naprawdę starałem się szukać pozytywów, ale poza głosem McConaughey'a (tak jestem fanboyem XD ) to o to trudno, efekty specjalne, dialogi, wszystko zawodni i jest też problem dla kogo jest ten film. Dla fanów książki raczej nie, dla fanów filmów fantasy też raczej nie, więc chyba tylko tacy idioci jak Ja co zobaczą że Matthew to oglądają, a nie warto.

3/10

Zostań (2005)

https://www.filmweb.pl/Zostan

Ostatnio robiłem serię starszych filmów z Goslingiem i przyznam że jest to Jego najbardziej nietypowa rola jaką widziałem. Film z jednej strony ciekawy, ale z drugiej przekombinowany, mamy tu dość prostą historię która jest jednak skomplikowana przez zabawę czasem i sam zamysł jest bardzo spoko, jednak czuje się jakby twórcy poszli o ten jeden krok za daleko, jakby po prostu chcieli za bardzo. W postać grana przez Ewana McGregora bardzo łatwo jest się wczuć, ale już w drugiej części filmu zaczął Mnie męczyć. Aktorsko nie jest też wybitnie, Goslinga wole zdecydowanie wolę w rolach typu Drive czy nawet z Drugiego Oblicza, choć nie można odmówić Mu tego że stworzył tu ciekawą kreacje, reszta aktorów po prostu daję radę, ale też nie wynosi tego filmu na wyżyny.
Czyli po prostu przerost formy nad treścią, co szczególnie czuć w drugiej części filmu.

6/10

W ogóle w Tym filmie coś musiało mocno nie pyknąć skoro budżet to 50 milionów, a box office to 8... No chyba że na filmwebie kłamio XD

User Roku 2017

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 576 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39