Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest śr lip 08, 2020 4:25 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość

Star
Awatar użytkownika

Undertaker The Last Ride: Chapter 1 The Greatest Fear

Tytułem wstępu- dosyć naiwnie jakiś czas temu uznałem, że około 15-minutowy materiał wideo jest pierwszą częścią dokumentu o karierze Undertakera :) głupi ja. Dopiero teraz dostaliśmy część właściwą i jest ona godzinnym złotem, więc od razu zapraszanko :D

Nie chce za bardzo się rozpisywać o "fabule", ponieważ nie chcę zdradzać niczego i po prostu polecam samemu/samej zobaczyć. Ale wyszedł bardzo dobry wstęp do dalszych części, gdzie dostaliśmy wydarzenia sprzed naprawdę paru długich lat- wszystko jednak w oprawie dzisiejszej. Pod względem realizacji WWE postarało się chyba bardziej niż zwykle, bo serio ogarnęli największych z największych :D reszta też Top, a że temat wyjątkowy to nic nie mogło wyjść źle.

Doceńmy kontent, bo jednak Taker najdłużej "wytrzymał" w kayfabe i żył swoją postacią z ringu. Teraz postanowił to zmienić i dzięki temu możemy oglądać tak wciągające materiały :D

Undertaker The Last Ride Episode 2 The Redemption

Druga część opowieści o ostatnich przygodach Undertakera zaczyna się od jego walki z Romkiem na WM 33, która była raczej mizerna i przez to Pan Calaway zwątpił w siebie- smutne to było i naprawdę łapiące za serce :cry: ale po czasie zaczął on walkę o "odkupienie" i zmazanie tej plamy na honorze, aby na następnej Manii zaprezentować godny spektakl z Johnem Ceną. Mieliśmy więc tu całe przygotowania do tej walki, treningi oraz przemyślenia Takera o randze najbliższego pojedynku- widać, że starcie z Romanem serio go trafiło i chciał się zrehabilitować. Wyszło ok, chociaż akurat ciężko było ocenić jego formę po squashu :) sam liczył na więcej.

Powyższy motyw górował nad resztą materiału, ale dostaliśmy jeszcze fragmenty z Takera w życiu bardzo prywatnym ;) tyczy się to związku z Michelle McCool, no i przyjaźni z Vincentem Kennedy McMahonem- to był chyba najbardziej ciekawy aspekt całego "Last Ride" dotychczas, ponieważ nie widziałem nigdy takiego Bossa WWE. Za samo uchwycenie tej strony McMahona należą się brawa :)

Druga część także na mega plus, kolejny odcinek kręcić się będzie koło (chwilowej) radości Takera i szmiry z Arabii Saudyjskiej. Już nie mogę się doczekać ;)

Undertaker The Last Ride: Chapter 3 End Of An Era

Trzecia część serii o Takerze, w której mieliśmy dosyć mocne skupienie się na ścieżkach Calaway'a z Tryplakiem oraz Michaelsem- czy to przez wspomnienia walk z Manii przez późniejsze "potyczki" w Australii oraz Arabii Saudyjskiej. No i właściwie to było smutne w większości, bo panowie chcieli zaserwować epickie zakończenia swoich losów....a wyszło wiadomo co :( powrót HBK'a totalnie niepotrzebny, do tego wstyd w ringu. A widać było w wypowiedziach całej trójki (Kane dosyć szczątkowo w tym odcinku pogadał) szczery smutek z zaistniałej sytuacji, tylko czego oni oczekiwali? Te tłumaczenia Takera o problemach w życiu prywatnym podczas Tag Team Matchu w Arabii też takie trochę....jakby na siłę :/ sorka, ale nawet w innych okolicznościach byłoby tu trudno o jakiś przyzwoity pojedynek.

Dosyć smutnawy epizod i przepełniony raczej negatywnymi momentami z tego "słabszego" epizodu w karierze Umarlaka. Ale znowu propsy za przypomnienie klasyków z Michaelsem/HHH z WrestleManii, bo to jednak klasyki przez duże K :D

Undertaker The Last Ride: Chapter 4 The Battle Within

Przedostatnia część serii o Takerze "zza kulis", gdzie tym razem poruszono temat WM 35 i braku walki Umarlaka, starcia z Goldbergiem w Arabii, tag team matchu na Extreme Rules 2019. Ogólnie znowu wszystko wyszło w pytę, ale to norma :)

Widać było po Takerze to że mocno dotknął go brak w karcie WrestleManii i ciężko było mu się z tym pogodzić...tak to już bywa, gdy jesteś przyzwyczajony do pewnych rzeczy i bierzesz je za pewnik. A przeca Undertaker to symbol tego PPV i tym bardziej można go zrozumieć. Potem szybkim sprintem przez Arabię i tu znowu coś poszło nie tak- przeszła mi przez głowę myśl, iż może jakaś klątwa jest nad Takerem tam :D znowu coś niestrawnego i jeszcze mogło to poważnie nadszarpnąć zdrowie Calaway'a. Potem światełko w tunelu z serio dobrym występem na ER, który miał być nomen omen ostatnim występem Takera w ringu. Jak się potem okazało...było inaczej. Ale ogólnie miło było zobaczyć go zadowolonego ze swojego występu ;) taką drogą przeszliśmy do końca, gdzie zateasowano nam początek historii ze Stylesem i na tym zakończę.

Klasowa robota i nie mogę się już doczekać ostatniej części serii o Takerze.

Undertaker The Last Ride: Episode 5 Revelation

Ostatnia część dokumentu skupiona na ostatnim pojedynku Undertakera z WM 36- zobaczyliśmy kulisy pomysłu na walkę ze Stylesem, przygotowania do Boneyard Matchu, urywki i odbiór całego przedsięwzięcia. Do tego wydarzenia poza ringowe, a także głośno komentowane zakończenie z możliwym końcem kariery Takera (chociaż tu sam mówił "Never say never", więc wszystko się zobaczy ;) ).

No i znowu było co oglądać, a jeszcze na koniec podsumowanie kariery umarlaka było piękną klamrą całej serii dokumentalnej. Te wspomnienia...ah, można się było wzruszyć :cry: jeżeli było to serio pożegnanie Calaway'a z ringiem to wyszło ono idealnie. Mowa to też o walce z AJ'em, która była naprawdę wybitnie ciekawa i po części zrehabilitowała Takera po jego mniej wybitnych walkach. Tym bardziej docenić trzeba finalny efekt, gdy pozna się wydarzenia spoza kwadratowego pierścienia i mowa tu o śmierci brata Takera przed WM :( chłop musiał naprawdę ogarnąć sporo w tym czasie. Szacunek na 100%.

Cała seria to absolutne Must See dla każdego fana tego udawanego gówna i doceńmy to, że mogliśmy zobaczyć Undertakera "prywatnie". To było piękne- tak po prostu :D

UM:Grudzień 2018, Luty 2019, Marzec 2019, Sierpień 2019
Król Typerów NXT/IW za 2019 rok
Prawie Król Typera ROH za 2019 rok

User Roku 2019

Ostatnio zmieniony pn cze 22, 2020 6:52 pm przez SpangeBoy, łącznie zmieniany 4 razy

Star
Awatar użytkownika

Dark Side of the Ring Season 2 Episode 9 The Last Ride of The Road Warriors

Tym razem historia chyba najlepszego i najbardziej zmieniającego biznesu tag teamu, a więc The Road Warriors/Legion of Doom. Dokładnie zaś skupiono się na życiu oraz problemach Hawka, który przedwcześnie skończył swój żywot i definitywnie zakończył istnienie drużyny...

Mieliśmy przekrój wydarzeń od dorastania Hawka i Animala w rodzinnym mieście, dostania się do wrestlingu oraz sukcesów na ringu, przez coraz większe problemy w życiu prywatnym Hawka aż do jego śmierci, chociaż w ostatnim etapie swego życia zmienił się on i nawrócił. Bardzo bujna kariera tej drużyny i serio pokręcona, bo chociaż panowie dobrze się rozumieli, to jednak poza ringiem różnili się od siebie i to znacznie- Animal spokojny, Hawk lubiący wypić i coś przyćpać. Mogli w sumie jeszcze coś osiągnąć w swojej karierze, no ale czasu się nie cofnie...końcówka mocno łapiąca za serce i cholernie mi szkoda, że chłop odszedł zbyt wcześnie- to "naprawienie" swego życia i nawrócenie pokazało jego zrozumienie swoich błędów, a tu niedługo później zmarł :( z reguły tak jakoś w życiu jest, iż wszystko jest na opak.

Na plus wykonanie i poznałem znowu bardzo wciągającą, acz smutnie zakończoną historię- tym razem LOD, a dokładniej Hawka. Za tydzień koniec serii, a więc story Owena Harta i z tego co czytałem....będzie bardzo emocjonalnie.

Dark Side of the Ring Season 2 Episode 10 The Final Days of Owen Hart

Finałowy odcinek serii, która wypadła co najmniej bardzo dobrze i była jedną z rzeczy "Must See" w ostatnim czasie. Naprawdę jestem pod wrażeniem roboty ludzi z Vicelandu, no i cholernie czekam na trzeci sezon, bo tematów jest jeszcze trochę i aż chciałoby się obejrzeć kolejne epizody z tej serii :) nie zaskoczy mnie jakaś nagroda za tą robotę i wszelkie laury, bo kontent zwyczajnie profesjonalnie zrobiony.

Zaś o samym zamknięciu drugiego sezonu...przyznam, iż liczyłem na trochę więcej i po zapowiedziach spodziewałem się nawet przebicia odcinków o tragedii Chrisa Benoita. A tym razem dostaliśmy (i to mój największy zarzut) ledwie 40-minutowy dokument o ostatnich dniach Owena Harta, samym wypadku na Over The Edge i walce jego żony o sprawiedliwość- jakoś miałem w głowie większe skupienie się na temacie :/ do samych relacji osób z tamtych wydarzeń nie mam zastrzeżeń, pokazanie Marthy Hart oraz jej sporu z WWF/WWE też dobre. Tylko jednak szybko przez to przebrnęli....odcinek krótki i to bardzo, a chciałoby się więcej. Jakieś większe detale z samego wypadku, opis działania fundacji Owena Harta wspomniane i tyle- chociaż może sama wdowa po Harcie na tyle pozwoliła?

A sam wypadek z PPV WWF to jedna z największych tragedii w tym biznesie i po ludzku mi szkoda Owena- tak lecieć w dół ze świadomością, że zaraz skończysz swój żywot i nie zobaczysz już rodziny :( łamie serce. Dla WWF wielka bura za to, jak podeszli do kwestii bezpieczeństwa przy takiej wejściówce i naprawdę aż ciężko bronić federacji, gdy mają od groma kasy i skąpią na ludzkim życiu...ale Vince to Vince, ile dobrych rzeczy zrobił tyle samo zniszczył. Szkoda tylko, że w tym wypadku kosztowało to człowieka życie...

Na koniec jedna warta ujęcia rzecz- zobaczyć Cornette'a w rozsypce to serio dziwne uczucie. Widać po nim było, jak wielka tragedia to dla niego była.

UM:Grudzień 2018, Luty 2019, Marzec 2019, Sierpień 2019
Król Typerów NXT/IW za 2019 rok
Prawie Król Typera ROH za 2019 rok

User Roku 2019

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2