Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest pt wrz 21, 2018 2:55 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość

Mid carder
Awatar użytkownika

@Mr. Crusher

3DG zawsze spoko, ale z ostatnich numerów jakie wyszły to mi się chyba najmniej podoba. Dużo bardziej na ten przykład Deathwish od Red Sun Rising , można sprawdzić - Ogłuchnięcie nie grozi.

Mnie tu sprowadza kto inny. Młody, perspektywiczny wokalista z Cambridge Scurll Marty. W wolnych chwilach uprawia Wrestling hobbystycznie, utrzymuje się z biletów za koncerty. Mała próbka umiejętności, czuję gwiazdę

Superstar
Awatar użytkownika

Green Day - American Idiot (2004)

Obrazek

Album, który miał być czymś na wzór rock opery, chyba przełomowy w historii zespołu. Pierwsze 20 minut to petarda, płytę otwierają największe przeboje, czyli tytułowy American Idiot, dalej Jesus of Suburbia, Holiday i Boulevard of Broken Dreams. Później niestety atmosfera siada i kolejne numery niby są dobre, wpadają w ucho, ale nie mam większej ochoty do nich wracać. Przez ponad 57 minut przewijają się te same motywy, które niekoniecznie do mnie trafiają, natomiast Homecoming, który ma spinać całość klamrą, wydaje mi się wręcz niepotrzebny. Muszę jednak chłopakom oddać, że kilka kompozycji robi na mnie duże wrażenie, szczególnie Wake Me Up When September Ends i Whatsername. Ogólnie jakiegoś szału nie ma, momentami czuć przerost formy nad treścią, brakuje mi "tego czegoś", ale nie potrafię dokładnie określić na czym "to coś" polega - jak to w muzyce często bywa :P

7/10

Sum 41 - Chuck (2004)

Obrazek

Kiedyś pisałem o innym albumie tego zespołu, Underclass Hero, który był zrzynką z American Idiot. Teraz natomiast kilka słów o płycie, która została wydana w tym samym roku, co krążek Green Day. Czy warto było później zmieniać swój styl? Nie. Chuck to świetny album pełen fantastycznych melodii, które na długo zapadają w pamięć. Już początkowe No Reason zawiera niezwykle chwytliwy refren, a dalej jest coraz lepiej. Nie ma tu przebojów na miarę Boulevard of Broken Dreams, a to za sprawą gorszej promocji oraz cięższego grania, które w rozgłośniach komercyjnych nie ma racji bytu. Co prawda na krążku znajdziemy łagodne Pieces, Some Say czy Slipping Away, ale to tak naprawdę tyle jeśli chodzi o ballady. Przydałoby się jeszcze tylko solidne zakończenie, po takiej płycie spodziewałbym się mocnego pieprznięcia na finał, 88 zaś prezentuje się dość przeciętnie w tej roli. Całości słucha się mimo to doskonale, brawo!

9/10

Edit: Widzę, że tak samo oceniłem Crooked Teeth od Papa Roach. Sorry Karaluchy, ale jednak Chuck jest lepszy niż Crooked Teeth, spadacie na 8/10 :P

Low carder
Awatar użytkownika

Dam kilka moich ulubionych utworów

Breaking Benjamin-Firefly
Breaking Benjamin-Diary of Jane
Leader-Warrior Inside
Linkin Park-New Devide
Linkin Park-One Step Closer
Linkin Park-In The End
Linkin Park-Lost In The Echo
Nickelback-How You Remind Me
Nickelback-Lullaby
Saliva-Always
My Chemical Romance-Famous Last Words
Skillet-Awake And Alive
Skillet-Not Gonna Die
Skillet-Battle Cry
Skillet-Comatose
Nothing More-Let Em Burn
Nothing More-Go To War
Green Day-Boulevard Of Broken Dreams
Green Day-Still Brething
Three Days Grace-I Hate Everything About You
Three Days Grace-Never Too Late
Three Days Grace-Animal I Have Become
As I Lay Dying-Parallels
Bad Wolves-Zombie
Zebrahead-Falling Apart
Hail The Villain-Runaway
Killswitch Engage-This Fire Burns
Red-Hide
Season To Attack- How To Burn One Night
Shinedown-Enemies
30 Second To Mars-The Kill
Thousand Foot Krutch-Phenomenom
Thousand Foot Krutch-War Of Change
Thousand Foot Krutch-When I Doubt
Thousand Foot Krutch-Move
Thousand Foot Krutch-Be Somebody
Thousand Foot Krutch-The End Is Where We Begin
Papa Roach-To Be Loved
Born Of Osiris-Throw Me In The Jungle
Jim Johnson-I Brign The Darkness
7Lions-One More Time
7Lions-Born2Run
Seether-Fake It
Kit-No Mercy
Imagine Dragons-Warrior
Imagine Dragons-Radioactive

Jak ktoś lubi taki styl to mam jeszcze sporo takich utworów więc moge podać tytuły

Superstar
Awatar użytkownika

System of a Down - Toxicity (2001)

Obrazek

Czasem się zastanawiam jak to możliwe, że zespół, który tworzy piosenki na zasadzie "nagramy jak się drzesz do mikrofonu i może coś z tego wyjdzie" odniósł taki sukces w komercyjnych rozgłośniach. Toxicity mnie nie porywa. Owszem, są świetne utwory takie jak Chop Suey! albo Prison Song, ale ogólnie dominuje tutaj chaos, którego fanem nie jestem. Dobra płyta jak ktoś chce w szale porzucać talerzami i szuka akompaniamentu do dźwięku niszczonych naczyń, nie jest to jednak do końca moja bajka.

6/10

The Prodigy - The Days Is My Enemy (2015)

Obrazek

Kilka słów o ostatniej płycie nagranej przez zespół, którego wokalista straszy z mojego avka młodszych użytkowników WrestleFans. Nie jestem fanem elektroniki, ale Prodigy to zespół wyjątkowy, świetnie się ich słucha, a na koncertach wymiatają. The Day Is My Enemy to dziwny krążek. Przez ostatnie trzy lata odpalałem go dosłownie kilka razy, nie mam większej ochoty do niego wracać. Jednocześnie jest świetny, aby posłuchać go w samochodzie czy podczas spaceru, doskonale sprawdza się w roli tła. Nie znajdziemy tu hitów, całość jest dość powtarzalna, na wyróżnienie zasługuje Wall of Death, panowie mocno przywalili na zakończenie tego niezłego, ale jednak pozbawionego fajerwerków albumu.

7/10

Superstar
Awatar użytkownika

Perkusistka Skillet, Jen Ledger, zaczęła trochę działać solo i wydaje epkę. Ogarnijcie koniecznie kawałek "Not Dead Yet", ta dziewczyna jest naprawdę fantastyczna :)

Billy Talent - Billy Talent II (2006)

Obrazek

Kapitalny album. Każdy kolejny utwór mógłby się stać radiowym hitem, te piosenki tak genialnie wpadają w ucho, że to coś nieprawdopodobnego. Dodajmy jeszcze niepodrabialny styl, który wypracował sobie Billy Talent. Niby można to zakwalifikować jako punk, ale oni grają swojego rocka, nie są podobni do żadnego zespołu i żaden zespół nie jest podobny do nich. Tym sposobem na "dwójce" znalazły się: przebojowe Fallen Leaves, mocne Devil in a Midnight Mass, piękne Surrender... Nie ma sensu dalej wymieniać, każdy kawałek tworzy oddzielną historię, nie ma tzw. "zapychaczy", wszystko jest po prostu "jakieś", nawet jak się zapętli ten krążek kilkadziesiąt razy, to nie ma prawa się znudzić (oczywiście mnie :P ). Po raz pierwszy daję 10/10 (jeszcze Linkin Park - One More Light Live tyle przyznałem, ale to za godne wspomnienie Chestera Benningtona, a nie walory muzyczne).

10/10

Legenda
Awatar użytkownika

Mr. Crusher zakochałem się w niej!

Obrazek

Mid carder
Awatar użytkownika

Dopiero, co 11 maja była premiera, ale już jestem w stanie ocenić całościowo album od Beach House.
Beach House - 7 (2018)

Dream-pop to odmiana popu, która jest dla mnie czymś dość świeżym i możliwe, że dzięki temu album ten tak mi się spodobał.
Otrzymałem przede wszystkim tutaj 47 minut przyjemności, a każda piosenka kojarzy mi się z muzyką w napisach końcowych, więc jest czułem milutki relaks przy słuchaniu tylko bez obsługi kina, która każe już wypierdalać, bo kolejny film się zaraz zacznie. Tutaj można te 47 minutek przeciągać i przeciągać, a nie wiem kiedy mi się to znudzi, bo całości słucham już piąty raz, a kilka singli przeleciałem może nawet dziesięciokrotnie.
W czym "siódemka" przebija takie trzy letnie już Depression Cherry? Z pewnością będzie to większa wyrazistość w brzmieniu. Jako miłośnik psychodelicznych akcentów jestem w stanie słuchać 24h "Dive", które jest na razie na pierwszym miejscu kawałków z tego roku. Właśnie co do Dive, to brakowało właśnie, by w albumie znalazło się coś jeszcze tak fantastycznego, bo wówczas ocena zamknęłaby ładnie skalę, a tak to jednak brakowało mi czegoś do 5/5.

Poniżej takie najlepsze rzeczy z tego albumu.

4/5

Superstar
Awatar użytkownika

Ostatnio cały czas u Mnie Sławy były grane ("coś przerywa" w Corsie wchodzi jak złoto :D ),a le wyszło niedawno kilka ciekawych rzeczy:

W sumie to już wcześniej na SB wstawiałem, Muah czyli typowy Adi z refrenem wpadającym w ucho i piękną miniaturką, ciekawe czy to już zalążek płyty, czy tylko jednorazowy strzał.

No i coś zza oceanu o czym prawie pewnie każdy słyszał już, ale utwór jak i teledysk są świetne, a ruchy tego gościa to magia. Niestety reszta jego utworów nie rusza Mnie już tak bardzo, ale nawet jedna perełka cieszy :D

User Roku 2017
Najprzyjaźniejszy User Roku 2017
3x User Miesiąca: Czerwiec 2017, Wrzesień 2017, Styczeń 2018

Moderator 22.09.2017-03.04.2018

Superstar
Awatar użytkownika

Jen Ledger - Ledger EP (2018)

Obrazek

Dlaczego to jest tylko epka? :( W dodatku nie da się jej zdobyć w wersji fizycznej :( Jedynie sześć kawałków, ale za to jakich. Mocne rockowe granie przeplatane delikatnym popem, ale wszystko połączone ze smakiem. Świetne teksty. Linia melodyczna wpadająca w ucho. Energia, a z drugiej strony emocje (Ruins). Idealny album na przysłowiowe naładowanie akumulatorów, niech Skillet przyjeżdża jak najszybciej do Polski i niech Jen z zespołem ich supportuje. Szkoda że nie jest to longplay, ale może kiedyś? :)

9/10

Legenda
Awatar użytkownika

ostatnio dużo polskiej muzyki odkrywam i dzisiaj odkryłem ich. Świetni jak dla mnie.

p.s zakochałem sie w niej

EDIT: Nie zakochałem bo mam jednak dziewczyne

Obrazek

Legenda
Awatar użytkownika

JAKI TO JEST KURWA KOT!!!!!!!!!!!!!!

Obrazek

Nowy

Nie wiem czy to do końca właściwy temat, ale nie wiedziałem gdzie to pytanie umieścić. Mianowicie czy ktoś kojarzy tytuł utworu, który pojawia się w pierwszych sekundach tego filmiku?

https://www.youtube.com/watch?v=y7IMI0wMxbI

Słyszałem go już kilkakrotnie, ale za każdym razem autorzy filmików w których był on wykorzystywany nie byli skłonni podać w opisie jego tytułu.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7