Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest sob wrz 19, 2020 9:45 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość

Superstar
Awatar użytkownika

Na koniec pozostawiłem playlistę gościa, który z muzyką na forum kojarzony jest chyba średnio, ale mnie mega zaskoczył bo okazało się że słucha wszystkiego, od Bacha po Gojirę :shock: To jest ten moment gdy po raz kolejny uświadamiam sobie jak mocno ograniczony muzycznie jestem, także zapnijcie pasy WrestleFani, Kilgor pojechał grubo.

Moja playlista...mnóstwo tego jest. W zasadzie słucham niemal wszystkiego po trochu, ale czego dokładnie? O tym poniżej ;)

10. Mało kto wie, że jestem wręcz zakochany w ariach operowych w wykonaniu Luciano Pavarottiego. Spośród wszystkich jego arii bezwzględny prym wiedzie "Nessun Dorma", szczególnie przy akompaniamencie orkiestr ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanie mają genialny słuch do muzyki klasycznej.

9. Od opery jest prosta droga do muzyki klasycznej jako takiej. Johann Sebastian Bach - to jest mój ulubieniec. Nie ułożony Mozart, nie dokładny Bethoven, lecz właśnie barokowy Bach, który chciał stworzyć orkiestrę ze swoich dzieci. Ot, fajne marzenie ;)

8. A jak muzyka klasyczna...to i muzyka elektroniczna. Niektórzy uważają, że Bethoven jest ojcem chrzestnym muzyki techno. Czy tak jest w istocie to nie wiem, lecz jedno wiem - dobra muzyka elektroniczna jest dobra dla biznesu. Zwłaszcza ta w wykonaniu niezależnych twórców, jak ten poniżej.

7. Jedziemy dalej. Pora więc na odrobinę bluesa. Blues to nie tylko "Dżem". To też np. John Mayall. Jeśli ktoś lubi blues, a nie zna Johna Mayalla, to bezwzględnie powinien nadrobić.

6. Od bluesa skręcamy w kierunku Ameryki Łacińskiej i Kuby. Najpierw Kuba. W kontekście muzyki, to mówiąc Kuba, myślimy "Buena Vista Social Club"

5. A jeśli mamy nadal skręcać w tę stronę, to Cesaria Evora, z jej fantastycznym głosem, jest wręcz obowiązkowym przystankiem.

4. Jazz...jeśli jazz, to w wykonaniu tureckim. Tak, Turcy robili znakomity jazz, zwłaszcza na przełomie lat 70'tych i 80'tych. Poniżej chyba mój ulubiony turecki twórca - Tanju Okan.

3. Doszliśmy do najniższego stopnia podium. I tu moja najnowsza "miłość" - Agnes Obel. Kompletnie przypadkowo natknąłem się na nią na jutubie i od razu w jej muzyce się zakochałem.

2. Wszystko to, co zostało wymienione wcześniej, to jedynie otulina mej muzycznej duszy, bowiem jej "serce", że tak to określę, jest przepełnione zarówno rockiem (a jak rock, to "Perfect" jest moim numero uno, jeśli chodzi o rynek polski)...

1. ... ale przede wszystkim jest napełnione metalem. Cenię sobie metal, gdzie wokaliści śpiewają, nie growlują. Lecz jeśli już jakiś growling ma się pojawiać, to w takim stylu, w jakim robi to Gojira.

By nie było, to co tutaj przedstawiłem to jedynie niewielka część tego, co słucham. Mówi się, że muzyka jakoś odzwierciedla wnętrze danej osoby. W moim przypadku nawet to się zgadza, jest pełne sprzeczności ;)

Tyle od Kilgora, dzięki wszystkim gościom za wzięcie udziału w tej serii, dzięki za wszystkie komentarze, jeśli ktoś czuje się rozczarowany że nie dostał szansy ułożenia swojej playlisty no to sorry takie życie XD Nie no, może kiedyś wrócę z tą serią, a może nie, nie wiem, w każdym razie dzięki raz jeszcze bo to Wy ją tworzycie i odwaliliście kawał dobrej roboty!

Star
Awatar użytkownika

Kilgor pisze:
Mówi się, że muzyka jakoś odzwierciedla wnętrze danej osoby. W moim przypadku nawet to się zgadza, jest pełne sprzeczności ;)

I jest to przepiękna sprzeczność :* co za lista...coś wspaniałego.

A ja myślałem, że Hubson i Sloth mają wykwintny gust przez słuchanie polskiego rapu XD top playlist userów WF i dla mnie kopalnia nowych wykonawców do których będę wracał- już teraz Agnes Obel leci w pętli, Enigma siadła zajebiście, podobnie Tanju Okan. Reszta mniej lub bardziej mi się spodobała, gdzie znałem większość i szanowałem zawsze. Gojira fajny zespół, więc kolejny plus :) nie no- piękna lista.

Godne zakończenie całej serii i cóż mogę tu napisać- znakomity pomysł miałeś Crusher :D dzięki za robotę oraz zaproszenie, szacuneczek dla każdego usera za wrzucenie swoich plejek, bo chyba z każdej coś skubnę i posłucham w wolnej chwili. Jeszcze raz dobra robota i czekam na powrót za jakiś czas :D

UM:Grudzień 2018, Luty 2019, Marzec 2019, Sierpień 2019
Król Typerów NXT/IW za 2019 rok
Prawie Król Typera ROH za 2019 rok

User Roku 2019

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ]