Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest wt sty 18, 2022 6:47 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość

Superstar
Awatar użytkownika

Uwaga uwaga, swoją playlistę ułożył RS, piszę uwaga uwaga bo chcę zwrócić waszą uwagę. No, skoro już ją mam, to dodam tylko że dla mnie zestaw Sonny'ego Krokieta jest zupełnie odjechany, muzy takiej nie słucham, więc fajnie poznać coś nowego nawet jeśli ci artyści nie pozostaną w mojej głowie na dłużej. Także playlista usera bawi i uczy.

Cześć, mam na imię Radosław Sikorski Majdan Rozenek i też lubię słuchać muzyki. Nie będę ukrywał tego, że moja playlista (opierać się ona będzie na utworach, których słucham obecnie) będzie stricte zagraniczna, bo nie słucham muzyki polskiej. Nie dlatego, że nie lubię. Po prostu nie mam czasu na to, żeby dokładać sobie więcej do tego co słucham zazwyczaj, a słucham dużo i często. Więc będzie monotematycznie, ale no trudno, nie zesraj się.

1. Rico Nasty - IPHONE

Rico jest prawdopodobnie moją ulubioną raperką z USA. Jeśli ktoś mi napisze, że Cardi B jest o wiele lepsza to... W sumie ma do tego święte prawo, może tak uważać. Rico odkryłem w zasadzie rok temu podczas kolejnej edycji XXL Freshman, takiego gówna z Ameryki gdzie prosperujący lub znani już raperzy i raperki lecą jak Eldo na wolno, coś jak chyba polskie WBW, ale nie wiem, bo WBW mnie jebie. W każdym razie Rico spodobała mi się przez zajebisty, agresywny styl i nieziemskie flow. No i ma ekstra głos, dzięki któremu właśnie jej najnowszy numer tu wleciał. Jest on cholernie popowy, ale o dziwo sprawdza się niesamowicie i cieszy mnie to, że Rico nie opiera się tylko na jednym gatunku, bo inne wychodzą u niej tak samo dobrze.

2. Denzel Curry - UNLOCKED

Wrzucam tutaj cały album, ale nie dlatego, że chcę łamać zasady, ale dlatego, że trwa on ponad 20 minut i jest zajebisty. Curry to geniusz, a połączenie z Kenny'm Beats tworzącym beaty jako Kenny Beats nie mogło się nie udać. Kolejny raz mamy do czynienia z agresywnym flow, choć Denzel potrafi je zmieniać i po prostu błyszczeć. A wrzucam cały album, bo jest on ciekawie zaprezentowany w formie mini filmu, w którym Denzel i Kenny ruszają w świat internetu, żeby odzyskać numery, które im ktoś zajebał z dysku. Dobra zabawa gwarantowana jak to mówił mój ulubiony youtuber Tomek.

3. Gunna - SKYBOX

Gunna jest tym gościem, którego lubię za to, że po pierwsze - wygląda jak mój dobry znajomy, a po drugie - ma niesamowite utwory, które potrafią dać swoisty spokój ducha. Oczywiście Gunna często jest krytykowany za to, że zawsze leci tak samo i coś w tym jest, ale jak już pisałem - gdy chcę się uspokoić to Gunna jest na to idealny. A utwór w zasadzie o dupie maryni trochę, ale produkcja kawałka super.

4. Ski Mask The Slump God - Burn The Hoods

Kto jak kto, ale Ski Mask potrafi dowalić. Od początku znany był z bardzo agresywnego stylu, szybkiego, często nawet bardzo szybkiego rapowania i odwołań do popkultury w tekstach. Tym razem na tapet wleciała sytuacja w Stanach Zjednoczonych, a sam teledysk do kawałka jest dość kontrowersyjny, choć Ski Mask zapierdalający z martwymi członkami KKK to coś nietuzinkowego.

5. The Weeknd - Blinding Lights

Kiedyś cholernie nie kupowałem muzyki Abela, bo uważałem ją za muzykę dla bab, a ja kurwa manly man jestem. Ale po najnowszym albumie pluję sobie w brodę, bo mamy do czynienia z ewenementem. Czerpano wiele z lat 80 i właśnie dlatego wrzucam utwór Blinding Lights z nietuzinkową produkcją i świetnym wokalem twórcy piosenki. Ogólnie to polecam cały album. Ludzie mówią, że to nowy Michael Jackson, ale ja myślę, że to po prostu The Weeknd.

6. Logic - man i is

Logic przebył długą drogę od bycia prosperującym twórcą do bycia jechanym wszędzie śmieciem za tworzenie gówna do zakończenia kariery w sposób naprawdę interesujący. Ostatni album mnie bardzo pozytywnie zaskoczył, a jako że kiedyś też jechałem po Logicu to przyznaję, jak Bobby chce to potrafi. I tym razem bardzo chciał. Znowu niesamowite propsy za produkcję i genialny sample z jednego z utworów Outcast. A tekst dość prosty, choć opowiada o gościu, który po prostu jest zadowolony z tego co osiągnął. A ja też chcę tak mieć i dlatego jest to pozycja obowiązkowa dla mojej playlisty.

7. Lil Skies - Riot

Obecnie chyba mój ulubiony raper. Bardzo lubię jego głos, styl ma może i niespecjalnie interesujący, jednak gość potrafi w rap, rymy układa dobrze i jego utwory po prostu sprawiają, że człowiek dobrze się przy nich może bawić. Lil Skies w ostatnich miesiącach stawia na szybszy styl, a to mi u niego najbardziej odpowiada i stąd utwór Riot.

8. Pop Smoke - Dior

Nie będę oryginalny, każdy już tego słucha, ale co z tego. Pop Smoke jest, a w zasadzie to był odpowiedzialny za nowojorski drill i był wiodącą jego postacią. Niestety jakiś pierdolec go odstrzelił, gratulacje, oby umarł w pierdlu. Odkryłem go jakoś w listopadzie i szkoda, że tak późno, bo było czego słuchać. Ma on głos mocno przypominający głos 50 Centa, którego bardzo szanuję za twórczość. Dior to po prostu mocny i szybki utwór, który w zasadzie stał się wizytówką drillu z Nowego Jorku.

9. YBN Cordae - Broke As Fuck

Cordae wstrzelił się w scenę w zasadzie jakiś rok temu i póki co to siedzi cicho po bardzo udanym debiutanckim albumie. Utwór, który wstawiłem polega na tym, że gość kiedyś nie miał, a teraz już ma, ale jebać, to brzmi o wiele lepiej niż jakiś Kizo, który głównie na tym leci w każdym ze swoich kawałków. Świetna produkcja, a Cordae zajebisty ziomek, podobno dobra morda i dzień dobry na klatce mówi. Eminem go propsuje.

10. DaBaby - INTRO

Jak dla mnie najlepszy utwór od tegoż właśnie rapera. DaBaby jest krytykowany za jedno flow przez całą swoją karierę i to niestety prawda, ostatni album trochę śmietnik i gdyby nie to, że udało mu się nagrać teledysk do Rockstar nawiązując do śmierci George'a Floyda to ludzie machnęliby ręką. INTRO to utwór z poprzedniej płyty i DaBaby udowodnił, że radzi sobie także z bardziej spokojniejszym podkładem. I przez ten kawałek mówi, że rodzina jest najważniejsza. Być może coś jest w takim przekazie, ale na pewno lepiej tak niż o tym, że tylko dupy i ruchańsko.

Legenda
Awatar użytkownika

Jakoś w Amerykańskim rapie poza nielicznymi przypadkami nie siedzę, także tylko z listy przystojnego Kanadyjczyka kojarzyłem. Trochę podbijam to co Spange napisał, jakoś mi nie siada, ale szanuję wiedzę i zajawkę, choć taka 6 od razu siadła na mojego spoti.

A i teledysk do czwórki mega mi siadł.

6x User Miesiąca: Czerwiec 2017, Wrzesień 2017, Styczeń 2018, Lipiec 2019, Styczeń 2020, Październik 2020

Low carder
Awatar użytkownika

Skoro RS moją playlistę ogarnął, to ja jego też nie będę olewał. Znaczy przesłuchałem 9 numerów, bo ta cała epka wjebana na drugie miejsce to za długie było i nie chciało mi się. Jak mówiłem, zagraniczny rap mi totalnie nie siedzi. Numer 5 najlepszy, z rapsów Gunna całkiem słuchalny, reszta meh, ale teraz czaję, jak eres gada o tym, że nie ma czasu na słuchanie czegoś innego, bo o ile ja jako totalnie nieobeznany w tamtej muzyce potrafiłbym wymienić kilkanaście ksywek amerykańskich raperów, tak tutaj już wleciały takie, co mówią mi tyle co nazwiska piłkarzy reprezentacji Azerbejdżanu, czyli nic, także domyślam się, że trochę trzeba posiedzieć, żeby się zaznajomić, zwłaszcza że tamta scena jest pewnie 100 razy większa od tej polskiej.

Legenda
Awatar użytkownika

Jeśli o Gunnę chodzi, to przychodzi mi do głowy to złoto xD

Denzel Curry na propsie, The Weeknd w sumie też, reszta nie moje klimaty/są mi totalnie obojętni. Chujowy gust masz Radek, pozdro

Newsman Roku 2015
Progres Roku 2015
User Miesiąca x3: Wrzesień 2015, Kwiecień 2016, Styczeń 2019
Moderator WrestleFans - 27.04.16-06.01.17
Administrator WrestleFans - 06.01.17-18.03.21

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ]