Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest śr lip 08, 2020 2:43 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość

Legenda
Awatar użytkownika

Temat który kiedyś był i czasem aktywność w nim występowała, a zdaje się że przepadł w wyniku pamiętnej kasacji postów i tematów.

Warto zatem odtworzyć na nowo, gdyż ostatnio można było dostrzec że userzy mają różne opinie w tym temacie do przekazania. Szczególnie teraz, gdy w tą niedzielę, 28.06.2020, mamy wybory prezydenckie w naszym kraju.

Formalnie dla przypomnienia, lista kandydatów w pierwszej turze:
1. Robert Biedroń
2. Krzysztof Bosak
3. Andrzej Duda
4. Szymon Hołownia
5. Marek Jakubiak
6. Władysław Kosiniak-Kamysz
7. Mirosław Piotrowski
8. Paweł Tanajno
9. Rafał Trzaskowski
10. Waldemar Witkowski
11. Stanisław Żółtek

Do głosowania w niedzielę przystąp, Wrestlefani :!:

Superstar
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Państwo Izrael bezprawnie okupuje tereny należące do Palestyny ale opinia publiczna ma to w dupie
Obrazek

W ogóle taka kwestia trochę odnosząca się do tematu o wyborach na forum, trochę też do samych wyborów - jak widzicie wyniki ogólnie? Czyi wynik powyżej oczekiwań, czyi poniżej.

Imo nie zdziwię się jak Hołownia serio powalczy z Trzaskowskim o drugą turę, to może nie będzie kwestia procenta czy coś, ale wydaje mi się, że mogą być w miarę blisko siebie, a zwycięzca pójdzie na Dudę, który też jakoś ponad stawką znacząco nie będzie. A poniżej oczekiwań, to imo Biedroń, nie zdziwię się jak zrobi zdecydowanie najgorszy wynik z partyjnych kandydatów i Hołowni.

Bez opinii na temat tego kto jest jaki, tylko czyste predykcje dotyczące tego kto na jakim miejscu itp.

Newsman Roku 2015
Progres Roku 2015
User Miesiąca x3: Wrzesień 2015, Kwiecień 2016, Styczeń 2019
Moderator WrestleFans - 27.04.16-06.01.17
Administrator WrestleFans - 06.01.17-

Superstar
Awatar użytkownika

Duda z Trzaskowskim w drugiej turze. Dwucyfrowy wynik Hołowni, ale bliżej 10 niż 20, z 7/8% Bosaka, co będzie na plus i jakie 4 Kamysza. Jako rozczarowanie również typuje wynik Biedronia, a takim będzie wynik poniżej 4%.

Obrazek

Star
Awatar użytkownika

Obrazek

Dudeł z Trzaskiem w drugiej rundzie. Pierwsza z mniej więcej 7%-ową wygraną Dudka, ale już druga tura to mocna zagadka i nie zaskoczy mnie zwycięstwo pięknego Platformiarza :)

Trzeci ziomek RoboProkopa z 10-13% i to on może zdecydować o winie Rafała w drugiej turze. Potem Tiger i Gość Bez Butów koło połowy wyniku Hołowczyca, dalej Serek Homogenizowany już poniżej 4% procent. Stricte jako największego przegranego postawiłbym jednak Dudusia, który może powtórzyć story z Komuchem Ruskim i z wygranych wyborów stoczyć się poza prezydenturę. Akurat Biedronka ma zdecydowanie większą konkurencję na lewicy, więc nie oceniałbym go jako wielkiego przegranego tych wyborów.

Marzy mi się w tym wszystkim jednak jakiś szoker i takie trzecie miejsce Bosego, albo nawet takie powyżej 5%-owe poparcie dla ziomka od hawajskiej/tego wujka Mietka spod sklepu. Żeby serio po tych wyborach była szansa na realną zmianę i koniec hegemonii POPIS, chociaż tu wychodzi frajerstwo z mojej strony :( w tym kraju nic się nie zmieni, nadal te same osoby będą pociągać za sznurki i porządni ludzie będą robić na nierobów. Już za długo żyję w tym kraju, aby nie wiedzieć tego....ale nadal się łudzę. Może tym razem coś się zmieni.

UM:Grudzień 2018, Luty 2019, Marzec 2019, Sierpień 2019
Król Typerów NXT/IW za 2019 rok
Prawie Król Typera ROH za 2019 rok

User Roku 2019

Superstar
Awatar użytkownika

Według mnie wynik Dudy zaskoczy i gościu będzie miał ponad 45% a może i wygra od razu w pierwszej turze, Trzaskowski i Hołownia blisko siebie mając kilkanaście procent, Bosak koło 10, Kosiniak i Biedroń malutko. Patrząc na sondaże mało realny scenariusz, ale takie przeczucie mam że elektorat PiS się zmobilizuje i zakręci nawet koło 50%.

Legenda
Awatar użytkownika

Obrazek

Ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich.
Kolejność miejsc taka, jaką moim zdaniem można było oczekiwać. Jedynie zaskoczony jestem aż tak małym wynikiem Kosiniaka i może odrobinkę Biedronia (nie żeby mi to przeszkadzało ;) )
Po Hołowni spodziewałbym się że w najbliższych wyborach parlamentarnych wejdzie ze swoim ruchem, tak jak przed nim Kukiz. Jednak tak jak tutaj Szymon nie wykręcił aż takiego wyniku jak 5 lat temu Kukiz, tak i w przypadku wyborów parlamentarnych nie spodziewałbym się aż takiego wyniku jak Kukiz 15'. No i osobna sprawa że po wejściu do sejmu tylko czekać aż PiS i PO mu wykupią kolegów z ugrupowania, albo sami w swoim kręgu się podzielą :P

Spora różnica między Trzaskowskim i Dudą. Ten pierwszy nie jest bez szans, ale myślę że ma trudne zadanie przed sobą.

Adept
Awatar użytkownika

W drugiej turze może być ciekawie, jednakże mysle, że Duda jest faworytem. W drugiej turze prawdopodobnie frekwencja będzie ciut niższa - część wyborców Hołowni/Bosaka zapewne zdecyduje o braku udziału w wyborach, ponieważ "nie ma na kogo głosować". Myślę, że taki scenariusz jest mocno prawdopodobny, gdyż obaj kandydaci pozują na tych spoza "układu". Zatem obstawiam frekwencje w granicach 55-60%, co powinno grać na korzyść prezydenta Dudy. Pan Trzaskowski naturalnie nie jest bez szans - musi jednak przekonać wyborców Konfederacji (gdyż większość głosów Hołowni pójdzie na niego), że nie różni go dużo od nich. Będzie to ciężkie zadanie, gdyż ogromne różnice są widoczne na pierwszy rzut oka - reprezentant centro-lewicy ma być nagle przedstawicielem środowiska prawicowego (w niektórych przypadkach skrajnego) - słabo ;)

Superstar
Awatar użytkownika

Wynik Dudy spodziewany, chociaż myślałem że jest jeszcze bardziej zaniżany w sondażach i ostatecznie będzie dobije do 45%, Trzaskowski ma niezły start przed drugą turą, Hołownia na pewno liczył na więcej, Bosakowi zabrakło sporo do dwucyfrowego wyniku, ale i tak zostawił daleko w tyle Biedronia i Kosiniaka. W drugiej turze Duda ma największe szanse, bo nie potrafię sobie wyobrazić wyborcy Konfederacji głosującego na Trzaskowskiego, no chyba że ktoś uwierzy w bajeczkę że kandydat Platformy to realna zmiana dla Polski XD Na tę chwilę Duda wydaje się zdecydowanym faworytem, wystarczy mu dużo mniej nowych wyborców niż Trzaskowskiemu, który musiałby przekonać do siebie część prawicowego elektoratu, a to będzie niezwykle trudne zwłaszcza mając w pamięci kartę LGBT czy chęć zostania pierwszym prezydentem Warszawy, który udzieli ślubu parze homoseksualnej. Strategia Dudy przed pierwszą turą żeby wyciągnąć tematy ideologiczne była przemyślana, wiadomo że jest milion ważniejszych spraw w kraju, ale teraz dla części prawicy Duda jawi się jako obrońca polskiej rodziny i to może się przełożyć na poparcie wyborców Konfederacji w drugiej turze.

Legenda
Awatar użytkownika

W ramach ciekawostki, DOKŁADNE liczby głosów konkretnych kandydatów:

Obrazek

Okazuje się że obietnice socjalne i rozdawnictwo skutkują. Do wyborów poszło 4,5 mln więcej osób niż 5 lat temu w pierwszej turze, a sam Andrzej Duda dostał ponad 3 mln więcej głosów niż wtedy.
Tanajno też zaliczył progres, o 2 tysiące głosów więcej niż 5 lat temu :))

Star
Awatar użytkownika

KL pisze:
Okazuje się że obietnice socjalne i rozdawnictwo skutkują.

I to jest właśnie najbardziej dołująca rzecz związana z każdymi wyborami w naszym kraju- ludzie NADAL KURWA wierzą w te bajki, do tego nie bacząc na skutki dzisiejszych decyzji w przyszłości. A przecież tyle razy mówiło się o mrzonkach partyjnych z każdej strony, że tylko obiecują, że muszą na to wziąć pieniądze z podatków...a tu nadal stagnacja i pewnie za naszego życia nic nie zmieni się w tej materii :( nasz naród w większości to debile i nikt mnie nie przekona, że tak nie jest. Pozdro :D

A same wyniki wyborów do przewidzenia, chociaż jednak spodziewałem się gorszego wyniku Andrzejka- być może za bardzo "doceniłem" inteligencję naszych obywateli XD spory szok z Kamykiem, który jest absolutnie największym przegranym tych wyborów. A tak raczej bez niespodzianek i mimo 4 miejsca Bosaka sam jego wynik bardzo przeciętny. Lewica nadal w dupie, więc po części Biedroń może być zadowolony XDDDDD (oczywiście to żart, więc proszę nie nazywać mnie jakimś homofobem).

Druga tura raczej pójdzie pod dyktando Andrew i zapewne wygra ją podobną różnicą procentową. O ile od Hołowni ludzie pójdą w stronę Trzaska, tak w drugą stronę polecą głosy od Bosaka- mniej więcej wyjdzie na to samo. Tu liczę tylko na "mały" bojkot II tury i wypięcie się na obu kandydatów. Ja osobiście na głosowanie nie pójdę, gdy miałbym wybierać między "mniejszym złem" i wpisać się w ogólny trend panujący w naszym kraju. Wyjebane.

UM:Grudzień 2018, Luty 2019, Marzec 2019, Sierpień 2019
Król Typerów NXT/IW za 2019 rok
Prawie Król Typera ROH za 2019 rok

User Roku 2019

Superstar
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Państwo Izrael bezprawnie okupuje tereny należące do Palestyny ale opinia publiczna ma to w dupie
Ogólnie imo to tutaj Konfederacja i Bosak rozdają karty i grają jednocześnie w szachy. Imo wyborcy Konfy powinni właśnie głosować na Trzaskowskiego, a przynajmniej być bardziej przychylni w stosunku do Rafała. Sam Rafał wiele nie zmieni, co najwyżej będzie blokował głupoty, które będzie chciał przepchnąć PiS. A kto najwięcej zyska na potencjalnym osłabieniu pozycji Kaczyńskiego i spółki? No Konfa, ponieważ wyborcy PiSu pójdą prędzej do nich niż PO/PSL/Lewicy. Sam Bosak wydaje się, że zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że to jego poparcie znaczy tu najwięcej, dlatego choć mówi, że nie powie na kogo zagłosuje w drugiej turze można wyczuć w jego słowach puszczenie oczka w stronę Rafała.

Z innych wieści Kukiz, który bez WKK i PSLu obecnie nie miałby nic do powiedzenia w polityce (w sumie to nawet z nim nie ma xD) postanowił po wyborach obsrać swoich koalicjantów, więc można się spodziewać powolnego końca Koalicji Polskiej.

Zaś Szymon Hołownia nie zamierza kończyć z polityką i ogłasza swój ruch polityczny "Polska 2050." Zobaczymy, w wyborach dał radę zrobić niezły wynik, wydaje się że te 13% jego wyborców wydają się nie być głosami z dupy, a do tego ma jakiś plan na dalszą karierę w polityce, więc zobaczymy co z tego wyjdzie w dalszym ciągu.

Newsman Roku 2015
Progres Roku 2015
User Miesiąca x3: Wrzesień 2015, Kwiecień 2016, Styczeń 2019
Moderator WrestleFans - 27.04.16-06.01.17
Administrator WrestleFans - 06.01.17-

Legenda
Awatar użytkownika

Odnośnie Kukiza, należało się tego spodziewać. Pan Ciasteczko wiedział że wchodzi w paszczę lwa, ale jak mówił, tylko PSL zgodził się wpisać postulaty jego ugrupowania do swoich. Rzecz jasna drugą kwestią jest możliwość ich realizacji :D
Taka ciekawostka że przed wyborami parlamentarnymi Kukiz był blisko dogadania się z Korwinem gdy jeszcze zarządzał partią Wolność. Ale gdy potem zrodziła się Konfederacja, to panu JKM się odwidziało. Oczywiście nie przeszkadza to w tym, że czasem Konfederaci i Kukizowcy głosują tak samo.

Jeśli chodzi o Hołownię, to tak jak wyżej wspomniałem - w najbliższych wyborach do sejmu wejdzie, ale co będzie potem? Obawiam się że znowu może być podkupowanie ludzi albo rozłamy.

Superstar
Awatar użytkownika

Chciałbym trochę skrobnąć na spokojnie z perspektywy czasu, szczególnie o dwóch kwestiach które nie były wcześnie za bardzo poruszane tu czy w ankiecie. Od razu zaznaczam że nie są to dla mnie najważniejsze kwestie, ale jednak ważne, a często pomijane i trochę pokazujące czemu głosowane było z mojej strony na tego kandydata i pokazujące jak to będzie wyglądać w drugiej turze.

Ekologia, można byłoby tu pisać frazesy o tym, ale po prostu fajnie byłoby pozostawić przyszłym pokoleniom naszą planetę w jakimś fajnym stanie, a niestety na to się nie zanosi co od jakiegoś czasu już widać. I też nie chce iść w skrajność żeby zamykać wszystkie kopalnie (mimo że górnicy to nie jest grupa zawodowa za którą szczególnie przepadam), ale bardziej o stopniowym przejściu na energię odnawialną.
Piękne byłoby dojście do momentu gdzie transport publiczny jest tak rozwinięty że samochody zejdą na margines, patrz Japonia. A już w temacie samochodów jakby stare diesele zamieniły na hybrydki lub samochody elektryczne zasilane energią z wiatraków czy paneli słonecznych. ale do tego daleka droga tak czy inaczej przydałoby się zacząć iść w tym kierunku.
Mogę jeszcze napisać o ograniczeniu konsumpcji mięsa, czy zabrzmi już za bardzo jak Warszafka? XD

Dobra druga rzecz na szybko, czyli legalizacja marihuany i jeden dla mnie główny punkt, czyli kontrola jakości. Powiedzmy sobie szczerze jak osoba chce zakupić to i tak to zrobi, pytanie czy sprawdzony produkt od którego jeszcze zapłaci podatek i wesprze jakiś biznes, czy potencjalnie lewy syf od dilera którym się zatruje. Tutaj opcja jaka jest obecnie w Kanadzie (choć pewnie są kraje inne w których jest podobnie) byłaby imo najpiękniejsza.
No i warto zaznaczyć że w krajach w których to wprowadzona nagle spożycie się nie zwiększyło, a na pewno wzrosło bezpieczeństwo i pozytywnie wpłynęło to na gospodarkę. I żeby nie było tak jak każda używka marihuana nie jest dla każdego i powinna podlegać restrykcjom jak np alkohol, no ale wydaj mi się że oczywiste jest że jazda po paleniu tak jak po piciu alko jest zła.

Ciekawym tematem który według mnie mocno dotknął te wybory są bańki informacji w których żyjemy, ale to już chyba temat na zupełnie inną rozkminę, dodam tylko że w momencie pisania na pierwszej lepszej grupie nie związanej z polityką znalazłem ankietę dotyczącą drugiej tury wyborów gdzie:
Trzaskowski - 1200
Nie głosuje w II turze - 60
Duda - 26

I mimo jakiś różnic poglądowych idźmy na tą drugą turę, pokazać że młodym osobą zależy i warto się z ich głosem liczyć.

Moderator 22.09.2017-03.04.2018

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]