Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest sob paź 16, 2021 5:18 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość

Star
Awatar użytkownika

Pułapka Czarnoksiężnika

Nikt nie spodziewał się powrotu Kilgor's Eye Said, zwłaszcza gdy na forum hula wiatr. Pewnie mało kto ten tekst przeczyta, ale trudno - pewne rzeczy muszę z siebie wyrzucić. A dotyczyć one będą nowej, "pierwszej" i chyba "jedynej prawdziwej" polskiej federacji wrestlingu, czyli PTW.

Skąd ten tytuł? PTW jest w zasadzie wzięciem całego PSW jako zakładnika przez naszego rodzimego "Heymana", czyli Arkadiusza Pawłowskiego. Tak to przynajmniej odczuwam. To "wzięcie jako zakładnika" dokonało się przez całą akcję marketingową, która towarzyszyła startowi tego projektu oraz poprzez zatrudnienie takich, a nie innych gości z zagranicy. A byli to goście, jak na nasze warunki, do tej pory niemalże nieosiągalni. Chris Masters, Nick Aldis (czyli eks-Magnus), Santino Marella, były Aleksander Wolf...to tylko najgłośniejsze nazwiska z main-streamu amerykańskiego, które postanowiły dzisiaj zawitać na pierwszą galę PTW o jakże znamiennej nazwie "Rewolucja", choć bardziej adekwatną nazwą powinien być "Hazard". Dlaczego? Trzeba tutaj zdać sobie sprawę z jednej sprawy - Pawłowski poprzez ściągnięcie takich gości, zaryzykował w zasadzie wszystko. Większa wtopa skutkowałaby tym, że praktycznie żadna poważniejsza persona związana z reslingiem międzynarodowym już by do nas nie zawitała. Praktycznie całe PSW w trymiga zostałoby kompletnie zaorane, zaś MZW i KPW, przez hazard zaproponowany przez naszego "Czarnoksiężnika", de facto zostałyby skazane na wegetację do końca swoich dni. Bowiem skoro "największa", "pierwsza" federacja polskiego pro-wrestlingu, nie była w stanie wywiązać się ze swoich obietnic, to jakim cudem MZW czy KPW dałoby radę? Świat wrestlingu jest względnie mały i hermetyczny, fama błyskawicznie by się rozniosła, co dla innych naszych fedek, faktycznie starszych od swojej agresywnej siostry, stanowiłoby ogromne ograniczenie już teraz dość skromnych możliwości.

Jest też druga strona medalu, którą jest wielka akcja marketingowa zorganizowana przez czarnoksiężnika. Trzeba uczciwie powiedzieć, że nigdy dotąd żadna rodzima federacja w Polsce nie robiła podobnej kampanii z takim rozmachem i z takim profesjonalizmem. Ludzie odpowiadający za PR robili naprawdę poważną robotę, umiejętnie podbijali hype. Nagle się okazało, że rodzima federacja była w stanie przebić się niewidzialną barierę, zbyt silną dla MZW i KPW i wyjść dla "szerszej" publiczności. O wrestlingu zaczęto mówić poza grupami na fejsie oraz poza forami. Pawłowskiemu udało się ściągnąć "celebrytów" naszych czasów, czyli chociażby Kruszwila czy Lil Masti, o Trybsonie nie wspominając. Można się zżymać na to poziom ich...contentu, lecz nie odmówić im tego, że są rozpoznawalni. Czy któraś inna federacja była w stanie dokonać czegoś takiego? Nie. Również jeśli chodzi o partnera medialnego. TVP Sport to wyjątkowo mocne działo. Można rzecz jasna mówić, że to TVPis i tak dalej, lecz umówmy się - uzyskanie zgody od Marka Szkolnikowskiego, by gala polskiej federacji wrestlingowej była transmitowana na żywo na ich stronie internetowej to ogromna sztuka i równie ogromne osiągnięcie. Tylko właśnie... Te wszystkie sukcesy niosą za sobą ogromną odpowiedzialność i ryzyko na podobnym poziomie. Jeśli ten projekt się zawali, to czy kiedyś jakakolwiek federacja wrestlingu w Polsce będzie w stanie dokonać czegoś podobnego? Przypuszczam, że wątpię. Wrestling w Polsce w wydaniu rodzimych federacji, nie będzie się kojarzył z KPW, która będąc bezpośrednią sukcesorką DDW działa w Polsce już blisko 10 lat, ani też z MZW, która nie posiada siły przebicia równej KPW, o PTW już zupełnie nie wspominając. Teraz, dla osób zachęconych przez celebrytów ściągniętych przez czarnoksiężnika, polski wrestling = PTW. Powiem więcej - dla dużej części zawodników, który mieli cokolwiek wspólnego z main-streamem, polski wrestling = PTW.

Tu dochodzimy do wielkiego paradoksu. Arkadiusz Pawłowski ma w PSW, mówiąc eufemistycznie, przeciętną opinię. Poprzez zagrywkę z "pierwszą polską federacją pro-wrestlingu", naraził się wszystkim związanym z MZW i KPW. O jego wcześniejszych akcjach nie ma co wspominać. I tenże Arkadiusz Pawłowski, poprzez działania które opisałem wyżej, zastawił na PSW pułapkę o nazwie PTW. W tym momencie nie ma innego wyjścia, niż wspieranie w jakiejś mierze tego projektu, bowiem jego upadek będzie miał naprawdę doniosłe konsekwencję. Jak teraz szanse MZW i KPW na mocniejsze wybicie się były niewielkie (w przypadku KPW wręcz żadne przez ich obecny zastój), tak przez klapę PTW one spadną do zera. Wrestling w rodzimym wydaniu będzie się wtedy kojarzył tylko i wyłącznie z klęską oraz zmarnowanymi nadziejami, niczym więcej. Pułapka zastawiona, PSW wzięte w swego rodzaju "niewolę"... Czyż to nie jest ironia losu?

Co można zaś powiedzieć o samej gali "Rewolucja"? Dobre pytanie. Format godny Wielkiej Czwórki - cała gala trwała cztery i pół godziny. Otoczka znakomita, tak sobie wyobrażałem punkt docelowy dla MZW. Nasi zawodnicy wypadli naprawdę dobrze, botchy specjalnie się nie doszukałem. Fakt faktem poziom falował, lecz nie można tu mówić o jakichkolwiek poważniejszych wpadkach. Jedna rzecz tylko mi nie dawała spokoju: odnosiłem wrażenie, że główną gwiazdą od samego początku nie mieli być Magnus, Marella, Wolf, Legend i cała reszta. Gwiazdą miał być Pawłowski. Gala kręciła się wokół niego, to na nim był skupiony cały spot-light. Z jednej strony można to zrozumieć - on to zorganizował, on stanowił "zasłonę" dla było nie było nieobeznanych z TAKĄ otoczką polskich zawodników, on to prowadził. Lecz właśnie: czy w tym miejscu nie został zachwiany balans, tak ważny przy tego typu projektach? Czas pokaże.

Kończąc ten długi wywód, "Rewolucja" faktycznie jest nazwą w pełni oddającą to, czym ta gala dla PSW była. Nigdy wcześniej żadna gala rodzimej federacji nie wywołała takiego zainteresowania, nie ściągnęła takich gwiazd zza granicy, nie przyciągnęła takiego patrona medialnego i nie miała tak licznej publiki (gal MZW przy okazji WOŚP nie liczę, wstęp na nie był darmowy). Pod tym kątem faktycznie jest to "Rewolucja". I przy wspieraniu PTW nie miałem na myśli tego, by trzymać kciuki za jakiś piorunujący rozwój. Powinniśmy trzymać kciuki za coś innego:

By ta "Rewolucja" nie pożarła swojej matki, czyli PSW.

Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

Ciekawy wpis i rzeczywiście PTW zadebiutowało z dużą pompą, której chyba nie uświadczyliśmy w dotychczasowej historii polskiego wrestlingu. Samej gali jeszcze nie widziałem (oprócz urywków na TVP Sport) i nie będę się wypowiadał o poziomie w ringu, ale sama oprawa naprawdę robiła spore wrażenie i szczerze pisząc chyba wciągnęła wszystko z MZW/KPW/DDT razem ever- tu, podobnie jak z akcją marketingową, trzeba tylko bić brawo ludziom z Prime Time i widać przy okazji, że w tej materii nie ma co się bać o poziom.

Co do samej tematyki artykułu-według mnie, mimo wszystko, trochę wyolbrzymiłeś rangę startu PTW i nie mówiłbym tu jeszcze o jakiejś pułapce wielkich oczekiwań. Przede wszystkim ściągnięcie większych nazwisk wcale nie oznacza dla mnie napompowania balonika do niewiarygodnych rozmiarów. To był dopiero startowy event federacji i nie dziwi chęć zrobienia pewnego szumu w środowisku poprzez zabookowanie rozpoznawalnych nazwisk, lecz trochę naiwne byłoby myślenie, że teraz to będzie norma w PTW- szarpnęli się i fajnie, lecz przede wszystkim muszą skupić się na budowaniu naszych rodaków i ich star poweru, bo jednak zagraniczne gwiazdy=sowite wynagrodzenie, a nie wierzę w niewiarygodne fundusze federacji i ich sponsorów.

Sprawa "zaorania" KPW i MZW w sferze tej gadki promującej wydarzenie...IMO takie pitolenie trochę, niemające większego znaczenia dla ludzi z zewnątrz, zaś dla ludzi ogarniających temat mające raczej neutralny wydźwięk. Wiadomo że takie coś fajnie się sprzedaje i w ogóle, lecz czy naprawdę ktoś przywiązuje do tego uwagę? Inna sprawa to to, że jednak trochę racji może być w tej "pierwszej federacji wrestlingowej" w Polsce, bo nie oszukujmy się- czy MZW kiedyś wybiło się ponad granicę backyardu, a KPW otoczki z debiutanckiej gali PTW? Już fakt podkradnięcia KPW ich głównego mistrza (bo chyba Star był mistrzem KPW w czasie dołączenia do PTW, nie?) mówi sam za siebie. W momencie ustabilizowanej sytuacji Kombata Star nie poszedłby do nowego, niepewnego tworu na rynku. Ja osobiście nie przywiązuję do tego takiej wagi i sam debiut to dopiero początek życia PT, także bardziej patrzę na następne gale i to, w jakim kierunku federacji będzie chciała iść...

... i tu dochodzimy do mojej największej obawy związanej z Prime Time. Pana Pawłowskiego, oprócz historii z wrestlingiem , kojarzę z gal Fame MMA i tych debilnych konferencji, choć przede wszystkim z niewiarygodną chęcią bycia w centrum uwagi "za wszelką cenę". To właśnie mnie najbardziej martwi i już debiut (po części) wzbudza we mnie pewne obawy związane z tym, czy PTW po prostu nie pójdzie w stronę wczesnego KSW/Fame- dram, patologii i ściągania "znanych" osób robiących dużo szumu...niewiele mającego wspólnego z wrestlingiem. Te całe Lordy i inne Trybsony wzbudzają we mnie negatywne odczucia, a cholera wie, czy nie będą z czasem brać większy udział w działaniu federacji. Czas da odpowiedzi na wiele pytań i może nie będzie tak źle, lecz.... tu się rzeczywiście cykam. W Polsce zawsze numerem 1 będzie WWE, a wiemy jaki produkt przedstawia Vince i jego zgraja, gdzie nie chciałbym czegoś takiego w naszym "wydaniu", z ludźmi niewiele mającymi wspólnego z profesjonalnym wrestlingiem.

Jednym słowem- "daj czasowi czas...". Na pewno warto śledzić poczynania PTW i jednak kibicować im, bo co by nie mówić i pisać, to duża szansa na zmianę krajobrazu w naszym kraju. Oby tylko robiono to z głową i szanując "kumatych", a nie wbijać ludziom ładnie opakowaną szopkę z ludźmi oderwanymi od środowiska, którzy są tu tylko dla sławy i splendoru.

Props za artykuł, Kilgor-pozdrawiam.

UM:Grudzień 2018, Luty 2019, Marzec 2019, Sierpień 2019
Król Typerów NXT/IW za 2019 rok + WWE za 2020 rok
Prawie Król Typera ROH za 2019 i 2020 rok

User Roku 2019
Najprzyjaźniejszy User Roku 2020
Chatowicz Roku 2020
FRAJER ROKU 2020

Superstar
Awatar użytkownika

Już miałem pisać, że pierdolisz kocopoły fanboju MZW, ale w sumie to zgadzam się z tym tekstem i chętnie się wypowiem pierwszy raz od kilku miesięcy, bo wydarzenie PTW jest w pewien sposób ewenementem dla polskiej sceny wrestlingowej.

Trzeba się pogodzić z tym, że to polskie pierdolone społeczeństwo nigdy nie będzie przygotowane na wrestling, który jest dla większości jedynie ustawianą szopką. Przecież zawsze występowały komentarze o tym, że to chuj, a nie prawdziwy sport, tylko Adam Małysz i Robert Lewandowski są sportowcami, a tępy osiłek bijący się w zasadzie o nic, bo wynik jest ustawiany jest gównem, a nie sportowcem. Może to i dobrze, może nie, ale event Pawłowskiego był według mnie jedyną szansą na zainteresowanie Polaków wrestlingiem. Zresztą, Pawłowski ostatnio jest propsowany przez internetowe community, które ma do czynienia z galami MMA jak Fame czy High League. To pozwala na sięgnięcie po znajomych internetowi celebrytów pokroju SexMasterki i prawda jest taka, że to nie jakiś kurwa Gracjan Korpo przyciągają fanów do PTW, a ludzie, którzy są znani z powodu swojej kariery na YT czy IG. I tak będzie zawsze, nie ma w tym nic dziwnego. Ba, nawet się kurwa nie zdziwię jak za chwilę jakiś jebany Robert Pasut zawalczy na PTW xD Zresztą już ten kmiot Taxi Złotówa wystąpił jako zawodnik.

Ludzie mają wyjebane na MZW czy KPW, bo to chuj, a nie rozrywka i to się nigdy nie wybije. Są to federacje, które po prostu muszą dać propsy, bo hejt będzie strzałem w kolano. A jak projekt PTW nie wypali, to MZW będzie mogło wrócić do organizowania gal dla 10 osób i Siwego. Pawłowski wydymał te wszystkie śmieszne fedki w PL i bardzo kurwa dobrze się stało, w wrestling trzeba ładować hajs i przyciągać zagraniczniaków, a może akurat jakiś wielki fan Nicka Aldisa zainteresuje się tym, że typ wystąpił na gali w Polsce, a nie w USA.

Samo PTW poziomem stało średnio, w sumie widziałem dwie walki i obie były chuja warte. Widziałem jak Joe Legend obija jakiegoś leniwego ciecia i dramat związany z tym Taxi Złotówą. Ale organizacja wyglądała nieźle, nakręcone to było solidnie, było sporo ludzi jak na taki event. Było też w miarę głośno, większość kibicowała, była wrzawa. Co prawda często główną w tym rolę grało kilku wrestlingowych freaków, ale już chuj w to. Tu trzeba celować w publikę oglądająca jak Wardęga bije się z Dannym Ferrarim. Bo nie zainteresujesz Polaków typami, którzy wyglądają jakby na siłownię chodzili od tygodnia. Więc te całe Lordy i Trybsony to klucz do zdobycia zainteresowania - przykro mi, ale taka jest prawda.

Sam Pawłowski to zajebisty bezbek, kompletnie nie kupuję jego osoby i oczywiście, że wszystko kręciło się wokół niego, ale typ chyba sobie znajomości narobił i będzie korzystał z celebrytów internetowych. A tak btw to beka z ludzi, którzy narzekają, że to ustawiane gówno, a jednocześnie oglądają KSW i Fame MMA na którym potężny włodarz Michał Baron Bombel nie mógł się pogodzić z porażką swojego pupilka i co galę mówią o ustawianym wyniku pod kumpla Boxdila.

Jest też druga strona. Czy sukces PTW pomoże innym polskim federacjom? A może zawodnicy z MZW stwierdzą, że po chuj maja bić się na jakiejś gali na sali gimnastycznej w Chujowicach Wielkich jak mogą napisać do Pawłowskiego i wystąpić dla szerszej publiki? W końcu dzięki temu może zyska jakiś rozgłos? Wydaje mi się, że PTW będzie kroczyć ścieżką Fame MMA. To znaczy w przeciwieństwie do Fame (choć to się powoli zmienia) na galach wystąpi wielu prawdziwych wrestlerów. Ale PTW będzie też sięgać po znane mordy z Youtube'a, żeby zyskać rozgłos. Jak dla mnie Pawłowski od razu ostro zaryzykował i tu zgoda z Kilgorem, bo bez tego każdy miałby w dupie coś takiego jak PTW. Ja sam dowiedziałem się o tym dopiero wczoraj i zaciekawiło mnie to wyłącznie dzięki angażowi Aldisa czy Santino. Bo w piździe mam tych leszczy co wyglądają jakby dopiero co z liceum wyszli.

Jeszcze dodam, że Pawłowski leci na swojej wątpliwej według mnie popularności i jak PTW nie znajdzie zainteresowania, to projekt zostanie spisany na straty, a wrestling w Polsce na zawsze zostanie spuszczony w kiblu. Widać, że mają sponsorów, zaraz oglądalnością wyprzedzą Impact xD Mowa rzecz jasna o galach pokazywanych na Twitchu, ale skoro nawet TVP Sport pokazuje PTW, to jest to jakiś krok do przodu.

W każdym razie ja nie mam zamkniętej głowy. Niech im się wiedzie, a tak szczerze to mam wyjebane, bo wrestlingu i tak już na poważnie nie oglądam, jestem człowiekiem kultury i jedyne co robię to wyśmiewam AEW i WWE. Aczkolwiek będę sobie zerkał w stronę PTW, bo się nie zesram, może akurat im się uda?

Superstar
Awatar użytkownika

Ciekawe zjawisko w polskim wrestlingu teraz mamy. Obejrzałem urywki gali, tych 4 czy 5 godzin nie dałbym rady, ale w sumie nie dziwię się że trwało to tak długo, pewnie chcieli pokazać cały roster i to było trochę takie intro. W każdym razie poziomu walk oceniać nie będę, ale jeśli chodzi o całą otoczkę, to hala prezentowała się efektownie, komentatorzy też spoko. Trochę w oczy rzucały się wolne miejsca i podstawiony doping (który jest zrozumiały, pewnie sporo randomów na widowni a nie chcieli stypy), ale i tak frekwencyjnie jak na polską galę było chyba w porządku.

Wydaje mi się, że kierunek PTW jest jasny: sięganie po celebrytów i budowanie na nich marki. Nauczy się jakiegoś Wardęgi albo innego Kruszwila jak przyjąć i sprzedać cztery akcje na krzyż, wrzuci się ich do tag team matchu z bardziej doświadczonymi zawodnikami i dziękuję bardzo. Do tego niech się influencerzy leją na konferencjach prasowych, w Pytaniu na Śniadanie, no kurna wszędzie i internet sam nakręci tę fedkę. Wielu będzie cisnęło bekę, ale wielu również kupi PPV czy przyjdzie na galę i serio nie zdziwię się jak za chwilę będą robić gale na Torwarze (a kto wie czy kiedyś na największych polskich halach, może teraz już odpływam, ale serio patrząc na Fame MMA wydaje mi się że ludzie pójdą zobaczyć jak typy z neta napierdalają się krzesłami).

Jeśli PTW wypali, to pewnie będzie to początek nowej ery w polskim wrestlingu. Nie wierzę żeby MZW i KPW przetrwały, nie wiem co tam u nich słychać teraz i może gadam głupoty, no ale na logikę, i zawodnicy i adepci pewnie będą woleli prezentować się przed szerszą publicznością gdzie mogą również zostać dostrzeżeni przez zagranicznych promotorów niż gdzieś na salach gimnastycznych. Także to może być koniec wrestlingu w Polsce jaki znamy, PTW może za chwilę zacząć definiować polską scenę. Ale może też upaść i sobie głupi łeb rozwalić jeśli nie pozyska sponsorów lub celebryci jednak nie przyciągną widowni na duże hale i wtedy polski wrestling zamknie sobie jakąkolwiek drogę rozwoju.

Pewnie będę zerkał z ciekawości na te ich gale, może jakby kiedyś ogarniali coś blisko mnie to nawet pójdę. Jak już by ruszyli w celebrytów to fajnie jakby mimo wszystko zachowali pewien balans i nie przestawali zapraszać gwiazd z zagranicy. Super jakby i poziom ringowy był na wysokim poziomie, Ameryki nie odkryję jak powiem że bez tego daleko nie zajadą. I wtedy mając trochę influencerów, trochę rozrywki i trochę sportu PTW jest w stanie robić duże rzeczy.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ]