wrestling wwe tna aew


Zdecydowanie przypadło Wam do gustu ponowne wprowadzenie mistrzostwa świata wagi ciężkiej WWE. Oto wyniki.
SONDA
Przywrócenie Mistrzostwa Świata Wagi Ciężkiej WWE było decyzją:
Dobrą (1488) 93%
Złą (112) 7%
Łącznie oddano
1600 głosów

Nową Sondę poświęcimy galom premium WWE, czyli dawnym PPV. Jak wiadomo, ich kolejność jest co pewien czas zmieniana. Choć pewne pozostają niezmienne, niektóre wędrują z marca na wrzesień itp. Tak więc, stą pytanie. Czy Waszym zdaniem to dobry, zły, czy może nie mający znaczenia pomysł? Zapraszamy do głosowania.


Od września pełną kontrolę nad sferą kreatywną w WWE otrzymał Triple H. Jednocześnie od działań w tym obszarze odsunięto całkowicie Vince'a McMahona, który odpowiada obecnie tylko za decyzje biznesowe w WWE i całej spółce TKO Group. Takie roszady miał podjąć CEO spółki TKO, Ari Emanuel, który jest obecnie najwyżej w hierarchii i jest szefem pracującego dla niego McMahona.

Po próbach w roli producenta na zapleczu, Nick Aldis podpisał kontrakt z WWE i zadebiutował jako nowy generalny menedżer SmackDown. Były mistrz TNA czy NWA prawdopodobnie będzie łączył rolę telewizyjną z pracą na zapleczu przy produkcji samych gal WWE.

Po bardzo długiej przerwie prawdopodobnie zbliżamy się w końcu do powrotu Randy'ego Ortona. Ten bardzo utytułowany zawodnik kończy już rehabilitację i ma być coraz bliżej otrzymania zielonego światła od lekarzy w kontekście powrotu do ringu WWE. Do tego może dojść pod koniec listopada na Survivor Series lub najpóźniej w styczniu na Royal Rumble.
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


WWE Crown Jewel 2023
Premiera:

Środa
8. listopada 2023
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 16:00
Sobota godz. 10:00
Niedziela godz. 18:00Alex Hammerstone chce odejść z MLW, Vince McMahon i Undertaker na gali boksu w Arabii Saudyjskiej, Młody zawodnik podpisał kontrakt z TNA, Więcej o statusie Rondy Rousey, Omówienie wydarzeń z AEW Collision
Dodano: 29-10-2023, 09:10
„Fightful Select” informuje, że Alex Hammerstone miał poprosić MLW o rozwiązanie jego kontraktu, ale federacja nie zamierza się zgodzić. Ponoć jego stosunki z federacją od dłuższego czasu ulegały pogorszeniu, co doprowadziło do tej sytuacji. Hammerstone nie otrzymał jeszcze podobno oficjalnej odpowiedzi na swój wniosek, ale MLW nie chce rozwiązywać umowy, która obowiązuje do końca 2025 roku. MLW ma rozpatrywać sytuację jako pewne wypalenie i brak motywacji u zawodnika, po utracie przez niego MLW World Heavyweight Championship, ale federacja wciąż widzi Alexa jako jedną ze swoich topowych gwiazd, stąd MLW postara się jeszcze o jego zatrzymanie.
Warto zaznaczyć, że choć MLW nie przyjęło na razie prośby i będzie chciało się dogadać z Hammerstonem w kwestii powrotu do akcji, federacja też podjęła pewne kroki, gdyż Alex nie znajduje się w planach kreatywnych, a jego profil został usunięty ze strony internetowej federacji. Hammerstone nie pojawia się w MLW od lipca, ale jest zdrowy, gdyż w trakcie minionych trzech miesięcy stoczył kilka walk na scenie niezależnej.

Vince McMahon i Undertaker wybrali się na wczorajszą galę boksu w Riyadh w Arabii Saudyjskiej, gdzie Tyson Fury podejmował Francisa Ngannou. McMahon poruszał się o lasce, co jest powiązane jeszcze z operacją pleców, której poddał się wcześniej w tym roku. W rozmowie z „MMA Junkie” panowie podjęli temat niedawnego wywiadu Dany White’a, który mówił o tym jak zmieniły się jego relacje z McMahonem. Vince stwierdził, że nie zgodzi się trochę ze stwierdzeniem, iż próbował robić White’owi pod górkę, bo nigdy nie podejmował takich działań, chyba że ktoś z nim zadarł. Vince potwierdził, że obecnie dogadują się z Whitem bardzo dobrze i nie jest to dla niego niespodzianką, bo dobrzy biznesmeni zawsze się dogadają, choć White ma wymagającą osobowość.
Undertaker stwierdził, że sytuację uważa za o tyle zabawną, iż Vince oraz Dana są tak naprawdę bardzo do siebie podobni. W jego odczuciu mają podobną mentalność i świetnie radzą sobie z biznesem, a każdy z nich chce jak najlepiej dla swojej firmy.


Podczas gali Impact Wrestling w Coventry w Anglii, Leon Slater potwierdził podpisanie kontraktu z Impact/TNA Wrestling. Już po gali sama federacja potwierdziła oficjalnie podpisanie długoterminowej umowy z 19-letnim zawodnikiem.

Dave Meltzer zasugerował na łamach „Wrestling Observer Radio”, że nieoczekiwane występy Rondy Rousey na scenie niezależnej nie zwiastują raczej jej dalszego pełnego zaangażowania w wrestling. Według reportera Rousey chce głównie popracować ze swoją dobrą przyjaciółką, Mariną Shafir, a do tego chce się po prostu zabawić pojedynczymi występami. Rousey celowo wybrała też gale w Los Angeles, gdzie przebywa na co dzień, dzięki czemu takie występy nie wiążą się dla niej z koniecznością podróży. Na ten moment zanosi się jednak na to, że Rousey może zaliczyć takie pojedyncze występy raczej dla swojej frajdy, ale nie przewiduje kontynuowania bardziej zaangażowanej kariery wrestlingowej.

Uwaga na spoilery z AEW Collision.
|
|
|
|
W openerze gali Jay White pokonał AR Foxa. Po walce przy ringu zjawił się MJF, który chciał odzyskać swój pas AEW World Title, skradziony mu przez Bullet Club Gold, ale przewaga liczebna rywali sprawiła, że nie udało mu się wykraść z powrotem pasa.


Hikaru Shida stanęła w obronie AEW Women’s Championship przeciwko Abadon w walce zatytułowanej ostatecznie Fright Fight Night, w której wykorzystano kilka motywów nawiązujących do Halloween. Shida pokonała Abadon po kopnięciu w głowę… umieszczoną wcześniej w dyni.

Podczas gali Claudio Castagnoli powiedział, że w walce z minionego Dynamite, Bryan Danielson doznał złamania kości oczodołu po przyjęciu kombinacji Orange Punch/Rainmaker. Claudio zapowiedział, że zemści się w imieniu Danielsona, gdy w najbliższą środę zmierzy się z Cassidym. PWInsider donosi tymczasem, że choć komunikat wydano w programie to nie jest to element storyline’u i Danielson naprawdę zmaga się z kolejnym urazem.

Ricky Starks pokonał Daxa Harwooda, natomiast po walce w ringu pojawili się House of Black, którzy ze Starksem i Big Billem obrali na celownik FTR. Z ratunkiem dla FTR powróciła grupa LFI, czyli RUSH, Dralistico i Preston Vance. Z brawlu górą wyszli face’owie.


W walce wieczoru MJF pokonał Kenny’ego Omegę po wymagającym oraz długim starciu, broniąc skutecznie AEW World Championship. Tym samym MJF zagwarantował sobie, że pobije 346 dni i zostanie najdłużej panującym mistrzem świata AEW w historii, detronizując w tej statystyce właśnie Omegę. Po walce panowie podali sobie dłonie i okazali wzajemny szacunek, podczas gdy z zaplecza obrazki te oglądali Samoa Joe, Powerhouse Hobbs czy Bullet Club Gold, co było sugestią odnośnie kolejnych rywali na drodze mistrza. Na razie MJF będzie miał przed sobą walkę z Jay’em Whitem na listopadowym AEW Full Gear PPV.--------

Kontakt:
E-mail: sabinq@onet.eu
Facebook


Profil WrestleFans.pl na Facebooku

Autor:
Piotr Gilewski


<<< newsboard WrestleFans >>>

Zmiana kolejności gal premium WWE to pomysł:

dobry, bo wprowadza coś nowego.
niemający w ogóle znaczenia.
zły, bo wprowadza zamęt.4. listopada 2023


18. listopada 20237. października 2023


1. października 2023
WWE UniversalWWE Świata Wagi CiężkiejAEW Świata Wagi Ciężkiej

 

Designed by Paweł "Boryss" Borkowski
ę

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.