wrestling wwe tna aew


Zdecydowanie przypadło Wam do gustu ponowne wprowadzenie mistrzostwa świata wagi ciężkiej WWE. Oto wyniki.
SONDA
Przywrócenie Mistrzostwa Świata Wagi Ciężkiej WWE było decyzją:
Dobrą (1488) 93%
Złą (112) 7%
Łącznie oddano
1600 głosów

Nową Sondę poświęcimy galom premium WWE, czyli dawnym PPV. Jak wiadomo, ich kolejność jest co pewien czas zmieniana. Choć pewne pozostają niezmienne, niektóre wędrują z marca na wrzesień itp. Tak więc, stą pytanie. Czy Waszym zdaniem to dobry, zły, czy może nie mający znaczenia pomysł? Zapraszamy do głosowania.


Od września pełną kontrolę nad sferą kreatywną w WWE otrzymał Triple H. Jednocześnie od działań w tym obszarze odsunięto całkowicie Vince'a McMahona, który odpowiada obecnie tylko za decyzje biznesowe w WWE i całej spółce TKO Group. Takie roszady miał podjąć CEO spółki TKO, Ari Emanuel, który jest obecnie najwyżej w hierarchii i jest szefem pracującego dla niego McMahona.

Po próbach w roli producenta na zapleczu, Nick Aldis podpisał kontrakt z WWE i zadebiutował jako nowy generalny menedżer SmackDown. Były mistrz TNA czy NWA prawdopodobnie będzie łączył rolę telewizyjną z pracą na zapleczu przy produkcji samych gal WWE.

Po bardzo długiej przerwie prawdopodobnie zbliżamy się w końcu do powrotu Randy'ego Ortona. Ten bardzo utytułowany zawodnik kończy już rehabilitację i ma być coraz bliżej otrzymania zielonego światła od lekarzy w kontekście powrotu do ringu WWE. Do tego może dojść pod koniec listopada na Survivor Series lub najpóźniej w styczniu na Royal Rumble.
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


WWE Crown Jewel 2023
Premiera:

Środa
8. listopada 2023
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 16:00
Sobota godz. 10:00
Niedziela godz. 18:00Julia Hart z niespodziewanym pushem w AEW?, Ronda Rousey zadebiutowała na tapingach ROH, Omówienie wydarzeń ze SmackDown + karta Survivor Series i przyszłotygodniowego SmackDown, Omówienie wydarzeń z AEW Collision i Rampage oraz ostateczna karta AEW Full Gear PPV
Dodano: 18-11-2023, 12:17
„Fightful Select” donosi, że AEW nie planowało początkowo tak znaczącego pushu dla Julii Hart. Plany dla zawodniczki zostały jednak zmienione w związku z bardzo dobrymi reakcjami publiczności, które były ponoć wręcz pewnym zaskoczeniem dla samego Tony’ego Khana. Z tego tytułu Hart otrzymała push i zawalczy dzisiaj o AEW TBS Championship. Według tego źródła nawet jeśli Julia nie sięgnie po tytuł, wciąż ma mieć w nadchodzącym czasie dość mocną pozycję w programach AEW.

PWInsider podaje, że na zapleczu piątkowych nagrań Collision i Rampage pojawiła się Ronda Rousey. Co więcej Rousey wystąpiła, ale na… nagraniach ROH, które odbyły się po tygodniówkach AEW. Ronda w drużynie z Mariną Shafir zmierzyła się z Atheną i Billie Starkz. Na razie nie wiemy czy Rousey może zagościć również w samym AEW.

Uwaga na spoilery ze SmackDown, AEW Collision i AEW Rampage.
|
|
|
|
Galę otworzyły Damage CTRL. W trakcie segmentu Asuka została oficjalnie potwierdzona jako kolejna członkini grupy, a panie zaproponowały Biance Belair, Charlotte Flair i Shotzi, żeby te znalazły sobie jeszcze jedną osobę i zmierzyły się z nimi w WarGames Matchu. Wspomniana trójka wkrótce się pojawiła, ale przewaga liczebna rywalek dała o sobie znać i Damage CTRL wyszły górą z tej konfrontacji. Nick Aldis dał Biance, Charlotte i Shotzi czas do końca show, żeby znalazły sobie partnerkę na Survivor Series.

Street Profits wygrali starcie trzech zespołów przeciwko Pretty Deadly i Brawling Brutes, zostając tym samym nowymi pretendentami do Undisputed WWE Tag Team Championship. Ich starcie o tytuły przeciwko Judgment Day ma mieć miejsce za tydzień na SmackDown.

Swój debiut na SmackDown zaliczył Axiom z NXT, który zmierzył się z Dragonem Lee, lecz walkę wygrał ostatecznie właśnie Lee.

Santos Escobar podkreślił swój heel turn mówiąc w promo, że Dominik Mysterio okazał się mieć rację jeśli chodzi o Rey’a. Santos powiedział też, że ma nadzieję, iż Rey złapie zakażenie po operacji kolana i będzie musiał mieć amputowaną nogę. Na takie słowa odpowiedziała Zelina Vega, która pojawiła się, policzkując Escobara, z którym skonfrontowali się jeszcze Joaquin Wilde i Cruz Del Toro. Santos liczył, że ta dwójka pozostanie z nim, ale tamci mieli inne plany, więc Escobar zaatakował ich z zaskoczenia, co przerwał jednak Carlito. Niedługo potem ogłoszono walkę Carlito z Escobarem na Survivor Series.


Paul Heyman wygłosił promo w którym wychwalał Solo Sikoę i to jak ten wykończył Johna Cenę na Crown Jewel. Przechwałki Bloodline przerwał LA Knight, który stwierdził, że Heyman przemilczał fakt, iż gdyby nie Jimmy Uso, to on byłby teraz mistrzem zamiast Romana Reignsa. Knight zaznaczył, że czas uporać się z tym problemem i doprowadzić do sytuacji w której Reigns nie będzie miał wyjścia i zawalczy z nim uczciwie, jeden na jednego. Plan ten zakładał na razie walkę Knighta z Jimmym. Wspomniane starcie było walką wieczoru, w której Knight pokonał Uso. Po walce Uso i Sikoa zaatakowali Knighta, któremu pomógł jednak Cody Rhodes.

Na sam koniec show pojawiły się natomiast Bianca Belair, Shotzi i Charlotte Flair, które przyjęły wyzwanie w kontekście WarGames Matchu. Damage CTRL przerwały im powątpiewając w to czy ktoś będzie chciał być z nimi w drużynie, co doprowadziło do powrotu Becky Lynch, która okazała się być tą, która uzupełni drużynę face’ów. Tym samym gala zakończyła się dużym brawlem pomiędzy tymi ekipami.


Aktualna karta Survivor Series z 25 listopada:

Carlito vs. Santos Escobar

WWE Women’s World Championship
Rhea Ripley vs. Zoey Stark

WWE Intercontinental Championship
Gunther vs. The Miz

Women’s WarGames Match
Damage CTRL (Bayley, IYO SKY, Asuka & Kairi Sane) vs. Bianca Belair, Charlotte Flair, Shotzi & Becky Lynch

Men’s WarGames Match
Cody Rhodes, Jey Uso, Sami Zayn & Seth Rollins vs. The Judgment Day (Finn Balor, Damian Priest, Dominik Mysterio & JD McDonagh)


Przyszłotygodniowe SmackDown, które będzie jednocześnie ostatnim przed wspomnianym Survivor Series, będzie przesunięte na kanał Fox Sports 1. Na galę potwierdzono na razie:
- Undisputed WWE Tag Team Championship: Judgment Day vs. Street Profits
- Kevin Owens będzie gościem „Grayson Waller Effect”.


Collision rozpoczęliśmy od Tony’ego Schiavone, który zapowiedział Christiana Cage’a, Nicka Wayne’a i Luchasaurusa. Przy okazji poinformował Christiana, że jeszcze dzisiaj na Rampage będzie bronił AEW TNT Championship, a jego rywala wyłonimy na Collision, gdy dojdzie do starcia czterech zawodników pomiędzy: Brianem Cagem, Komanderem, Trentem Berettą i Pentą El Zero M.
Christian zabrał głos odnosząc się najpierw do walki na Full Gear i zapowiadając, że będzie to ostatnia walka w karierze Stinga. Christian po raz kolejny zapowiedział również, że Adam Copeland nie odbierze mu światła reflektorów, bo tutaj to on rządzi, a Adam pożałuje jedynie transferu do AEW. Co do dzisiejszej obrony tytułu Christian stwierdził, że nie ma czego się obawiać, bo pokonałby wspomnianą czwórkę nawet na raz.

Na zapleczu Andrade El Idolo cieszył się, że CJ Perry została jego menedżerką, a ta poinformowała, że jej pierwszym działaniem była rozmowa z Tonym Khanem, który dołączył Andrade do nadchodzącego turnieju AEW Continental Classic.

Wspomniany 4-Way o miano pretendenta do AEW TNT Championship wygrał Trent Beretta, który zagwarantował sobie tym samym walkę z Christianem później na Rampage.

W walce wieczoru Hikaru Shida i Kris Statlander pokonały Sarayę i Ruby Soho. Show zakończyliśmy natomiast wywiadem Tony’ego Schiavone z MJF’em, który mówił o walce z Jay’em Whitem na Full Gear.

Przed podaniem ostatecznej karty Full Gear odniosę się jeszcze do wydarzeń z AEW Rampage. Tutaj rozpoczęliśmy od udanej obrony AEW TNT Championship w wykonaniu Christiana Cage’a, który pokonał Trenta Berettę.

W kolejnych walkach Toni Storm pokonała Emi Sakurę, a Roderick Strong zwyciężył Actiona Andretti’ego. Rozmowę Renee Paquette z Jay’em Whitem przerwał MJF, który zaatakował rywala, a potem obrał na celownik próbującego mu pomóc Juice’a Robinsona. MJF musiał się jeszcze uporać z The Gunns i przewaga liczebna rywali dała o sobie znać, gdy pojawił się Samoa Joe. Ten zaoferował wsparcie mistrzowi i okazało się, że to właśnie Joe będzie finalnie tag team partnerem MJF’a w walce o ROH Tag Team Championship na Full Gear. Na koniec komentatorzy przedstawili jeszcze kartę Full Gear.


A skoro o tym mowa to po tych tygodniówkach aktualna karta dzisiejszego AEW Full Gear PPV wygląda następująco:

Zero Hour Pre-Show
Claudio Castagnoli vs. Buddy Matthews

Zero Hour Pre-Show
ROH Tag Team Championship

MJF & Samoa Joe vs. The Gunns

Zero Hour Pre-Show
ROH World Championship

Eddie Kingston vs. Jay Lethal

Kenny Omega & Chris Jericho vs. Young Bucks

Sting, Darby Allin & Adam Copeland vs. Christian Cage, Luchasaurus & Nick Wayne

Texas Death Match
Swerve Strickland vs. Hangman Page

AEW International Championship
Orange Cassidy vs. Jon Moxley

AEW TBS Championship
Kris Statlander vs. Julia Hart vs. Skye Blue

AEW Women’s Championship
Hikaru Shida vs. Toni Storm

AEW Tag Team Championship
Ricky Starks & Big Bill vs. La Faccion Ingobernable vs. FTR vs. Malakai Black & Brody King

AEW World Championship
MJF vs. Jay White


------------

Kontakt:
E-mail: sabinq@onet.eu
Facebook


Profil WrestleFans.pl na Facebooku

Autor:
Piotr Gilewski


<<< newsboard WrestleFans >>>

Zmiana kolejności gal premium WWE to pomysł:

dobry, bo wprowadza coś nowego.
niemający w ogóle znaczenia.
zły, bo wprowadza zamęt.4. listopada 2023


18. listopada 20237. października 2023


1. października 2023
WWE UniversalWWE Świata Wagi CiężkiejAEW Świata Wagi Ciężkiej

 

Designed by Paweł "Boryss" Borkowski
ę

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.