wrestling wwe tna ecw


Ostatnia sonda zdezaktualizowana, więc czas brać się za nową, choć specjalnie tematu nie zmieniamy. Pozostajemy bowiem przy mistrzostwie wagi ciężkiej SmackDown. Tymczasem oto, jak zakończyło się ostatnie głosowanie.
SONDA
O który tytuł mistrzowski zawalczy Edge na WrestleManii 37?
Mistrzostwo WWE (156) 24%  
Mistrzostwo Universal (407) 63%  
Mistrzostwo NXT (78) 12%  
Łącznie oddano
641 głosów

Edge, jako zwycięzca tegorocznego Royal Rumble, wyzwał Romana Reignsa do walki o mistrzostwo Universal na WrestleManii. Rozpoczynamy głosowanie, który z nich wyjdzie Waszym zdaniem zwycięsko z tej konfrontacji.


Dość niespodziewanie AEW ogłosiło podpisanie kontraktu z Paulem Wightem, doskonale znanym wcześniej fanom jako The Big Show z WWE. Weteran opuścił WWE po nieporozumieniach na tle finansowym i planów dotyczących jego osoby. W AEW ma pełnić rolę komentatora nowego programu Dark: Elevation, a w przyszłości okazyjnie ma również toczyć pojedynki w ringu.

NJPW podjęło ważną decyzję odnośnie swoich głównych tytułów mistrzowskich. Od dłuższego czasu mamy do czynienia z podwójnymi mistrzami IWGP Heavyweight i Intercontinental, w związku z czym federacja zadecydowała ostatecznie o unifikacji obu tytułów w jedno mistrzostwo, o nazwie IWGP World Heavyweight Championship.

WWE ogłosiło rekordową jeżeli chodzi o liczebność, klasę nowych adeptów WWE Performance Center. Pośród zakontraktowanych osób znalazło się kilka ciekawych nazwisk, w tym Bronson Rechsteiner (syn Ricka Steinera), Parker Boudreaux (wypatrzony przez Paula Heymana i uważany za potencjalnego następcę Brocka Lesnara) czy doskonale znana fanom Taya Valkyrie (była zawodniczka AAA i Impact Wrestling, prywatnie żona Johna Morrisona).Omówienie wydarzeń z NXT TakeOver: Vengeance Day
Dodano: 15-02-2021, 10:06
Za nami gala NXT TakeOver: Vengeance Day, która zbiera bardzo dobre recenzje i na pewno warto, a wręcz trzeba ją zobaczyć. Poniżej przeczytacie natomiast omówienie wydarzeń z tego eventu.

Podczas Pre-Show do NXT TakeOver: Vengeance Day nie zobaczyliśmy tym razem żadnej walki, ale nie oznaczało to wcale, iż nie było żadnych emocjonujących wydarzeń. Otóż podczas wstępu do gali rozmowę członków panelu dyskusyjnego przerwał Eli Drake, który jak się okazuje podpisał kontrakt z WWE i będzie występował w NXT jako LA Knight.
Dla Drake’a jest to formalnie powrót do WWE, gdzie pojawiał się sporadycznie w latach 2006-2011, po czym podpisał kontrakt z federacją w roku 2013, lecz został zwolniony już w 2014. Drake tłumaczył wtedy w wywiadach, że rozstano się z nim, bo nie był w stanie się dogadać z głównym trenerem w systemie rozwojowym, Billem Demottem. W latach 2015-2019 Drake z sukcesami występował w TNA/Impact Wrestling, lecz federacja rozstała się z nim po tym jak najpierw odmówił walki z Tessą Blanchard, krytykując wrestling pomiędzy dwoma płciami, po czym odniósł się krytycznie do tego jak jest bookowany w IW. W roku 2019 Drake wystąpił w Ring of Honor, a potem związał się z NWA, gdzie występował dotychczas.

Ringową akcję na gali rozpoczęliśmy od finału kobiecego Dusty Rhodes Tag Team Classic. Tutaj Dakota Kai i Raquel Gonzalez okazały się lepsze od Ember Moon i Shotzi Blackheart. Kai i Gonzalez zostały pierwszymi zwyciężczyniami damskiej wersji tego turnieju, a do tego ogłoszono, że poza samym trofeum turniejowym, w nagrodę otrzymają wkrótce walkę o WWE Women’s Tag Team Championship.

Johnny Gargano musiał sobie radzić z Kushidą bez wsparcia z zewnątrz, gdyż Austin Theory został porwany przez Dextera Lumisa przed wejściówką The Way na arenę. Gargano wysłał Candice LeRae i Indi Hartwell na poszukiwania Austina, a do walki mistrzowskiej podszedł samemu, lecz nie przeszkodziło mu to w ostatecznym pokonaniu Kushidy i zachowaniu tytułu.

W drugim finale turniejowym MSK pokonali Grizzled Young Veterans i wygrali Men’s Dusty Rhodes Tag Team Classic. Co ciekawe Grizzled Young Veterans drugi rok z rzędu dotarli do finału i go przegrali, poprzednio ulegając The BroserWeights. Dla MSK to duży triumf zaledwie parę tygodni po dołączeniu do WWE – przypomnę, że ich debiut w NXT wypadł w pierwszej rundzie turnieju, który właśnie wygrali.

Io Shirai przezwyciężyła przeciwności w Triple Threat Matchu przeciwko Toni Storm i Mercedes Martinez, zachowując NXT Women’s Championship, które ma już teraz ponad 250 dni, gdyż zdobyła pas w czerwcu ubiegłego roku na NXT TakeOver: In Your House.

Po twardym starciu Finn Balor pozostał mistrzem NXT, pokonując Pete’a Dunne’a.

Istotne i dość zaskakujące wydarzenia odegrały się po tym pojedynku. Najpierw Oney Lorcan i Danny Burch dołączyli do Pete’a Dunne’a w ataku na Finna Balora, którego obroniła jednak Undisputed Era. Po przegnaniu Kings of NXT, Kyle O’Reilly uścisnął dłoń Balora i ten chciał zapozować wraz z członkami UE, gdy niespodziewanie Adam Cole wymierzył mu Superkick. Koledzy z grupy byli zaskoczeni zachowaniem Cole’a, a szczególne pretensje zgłaszał Kyle O’Reilly i wtedy Cole także jemu wymierzył Superkicka.

----------

Zachęcamy do rejestracji i aktywności na:
Forum WrestleFans
oraz
Grupie WrestleFans na Facebooku.

Kontakt:
Twitter: tutaj
Facebook: tutaj
E-mail: sabinq@onet.eu

Autor:
Piotr Gilewski<<< newsboard WrestleFans >>>

Kto wygra walkę o mistrzostwo WWE Universal na WrestleManii 37?

Roman Reigns
Edge7. marca 2021


AEW World Championship
Exploding Barbed Wire Deathmatch

Kenny Omega
vs
Jon Moxley

AEW Tag Team Championship
Young Bucks
vs
Chris Jericho & MJF

AEW Women's Championship
Hikaru Shida
vs
Ryo Mizunami

Street Fight
Sting & Darby Allin
vs
Team Taz

Wygrany otrzyma zarobki przegranego z pierwszego kwartału 2021 roku
Hangman Page
vs
Matt Hardy

Buy-In Match
Thunder Rosa & Riho
vs
Britt Baker & Reba

#1 Contender's Ladder Match for AEW TNT Championship
Cody Rhodes
vs
Scorpio Sky
vs
Penta El Zero M
vs
Lance Archer
vs
Max Caster
vs
???

Casino Tag Team Battle Royale
Private Party, The Butcher & The Blade, Santana & Ortiz, John Silver & Alex Reynolds, Evil Uno & Stu Grayson, Top Flight, Bear Country

Tag Team Match
Miro & Kip Sabian
vs
Orange Cassidy & Chuck Taylor
21. marca 2021(karta wkrótce)
21. lutego 2021Mistrzostwo WWE
Elimination Chamber Match
Drew McIntyre
pokonał
AJ Stylesa
Jeffa Hardy'ego
Kofiego Kingstona
Randy'ego Ortona
Sheamusa

Mistrzostwo WWE
kasacja Money in the Bank

Miz
pokonał
Drew McIntyre'a

Elimination Chamber Match
o miano pretendenta do mistrzostwa Universal

Daniel Bryan
pokonał
Cesaro
Jeya Uso
Kevina Owensa
Kinga Corbina
i Samiego Zayna

Mistrzostwo Universal
Roman Reigns
pokonał
Daniela Bryana

Mistrzostwo Stanów Zjednoczonych WWE
Triple Threat Match
Riddle
pokonał
Johna Morrisona
i Bobby'ego Lashley'ego

Mistrzostwo Tag Teamowe Kobiet RAW
Nia Jax i Shayna Baszler
pokonały
Asukę i Biancę Belair

Fatal 4 Way o miano pretendendenta do mistrzostwa Stanów Zjednoczonych
Kick-off
John Morrison
pokonał
Eliasa
Mustafę Aliego
i Ricocheta


7. listopada 2020"I quit" match
o Mistrzostwo Świata AEW

Jon Moxley
pokonał
Eddiego Kingstona

Walka o członkowstwo MJF w Inner Circle
MJF
pokonał
Chrisa Jericho

The Elite Deletion match
Matt Hardy
pokonał
Sammy'ego Guevarę

Mistrzostwo Tag Teamów AEW
The Young Bucks
pokonali
FTR

Mistrzostwo Kobiet AEW
Hikaru Shida
pokonała
Nylę Rose

Mistrzostwo AEW TNT
Darby Allin
pokonał
Cody'egp Rhodesa

Orange Cassidy
pokonał
Johna Silvera

Mistrzostwo Świata AEW Eliminator
Finał Turnieju
Kenny Omega
pokonał
"Hangmana" Adama Page'a

Mistrzostwo Kobiet NWA
Pre-show

Serena Deeb
pokonała
Allysin Kay


Designed by Paweł "Boryss" Borkowski

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.