wrestling wwe tna aew


Zdecydowanie przypadło Wam do gustu ponowne wprowadzenie mistrzostwa świata wagi ciężkiej WWE. Oto wyniki.
SONDA
Przywrócenie Mistrzostwa Świata Wagi Ciężkiej WWE było decyzją:
Dobrą (1488) 93%
Złą (112) 7%
Łącznie oddano
1600 głosów

Nową Sondę poświęcimy galom premium WWE, czyli dawnym PPV. Jak wiadomo, ich kolejność jest co pewien czas zmieniana. Choć pewne pozostają niezmienne, niektóre wędrują z marca na wrzesień itp. Tak więc, stą pytanie. Czy Waszym zdaniem to dobry, zły, czy może nie mający znaczenia pomysł? Zapraszamy do głosowania.


24 sierpnia w wieku zaledwie 36 lat zmarł gwiazdor WWE, Bray Wyatt. Do jego przedwczesnej śmierci przyczyniły się problemy z sercem, które pogłębiły się po tym jak na początku tego roku, Wyatt zachorował z powikłaniami na COVID-19. Bray odszedł po tym jak w trakcie snu doznał rozległego zawału serca.

Świat wrestlingu pożegnał wielką legendę w osobie Terry'ego Funka, który zmarł w wieku 79 lat. Jego odejście nie było niespodziewane, ponieważ Funk od lat miał poważne problemy zdrowotne, zmagając się m.in. z chorobą Parkinsona czy demencją. Legenda Hardcore wrestlingu została uhonorowana przez wszystkie wiodące federacje, na czele z WWE.

AEW All In na Wembley w Londynie zakończyło się ogromnym sukcesem. Gala ustanowiła nowy wrestlingowy rekord jeżeli chodzi o frekwencję wśród fanów, którzy zapłacili za bilety, których pojawiło się ponad 81 tysięcy. AEW pobiło tym samym dotychczasowy rekord WWE z WrestleManii 32. AEW potwierdziło jednocześnie, że 25 sierpnia 2024 roku odbędzie się kolejna edycja All In, także na brytyjskim Wembley.
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


WWE Payback 2023
Premiera:

Środa
11. października 2023
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 16:00
Sobota godz. 10:00
Niedziela godz. 18:00WWE zaproponowało Steve'owi Austinowi walkę na WrestleManii 39?, Kolejne doniesienia w sprawie córek Jay'a Briscoe, Omówienie wybranych wydarzeń z RAW is XXX (oddzielone spoilery)
Dodano: 24-01-2023, 10:33
„Fightful Select” informuje, że w związku z prawdopodobnym fiaskiem planów na powrót The Rocka, WWE zwróciło się do Steve’a Austina z lukratywną propozycją stoczenia walki z Romanem Reignsem na WrestleManii za ogromne pieniądze. Według tego źródła nie wiadomo jednak jaka była odpowiedź Austina.
W odpowiedzi na te doniesienia nieco inny scenariusz przedstawił z kolei Dave Meltzer podczas „Wrestling Observer Radio”. Reporter zasugerował tam, że Austin otrzymał propozycję, ale jego rywalem miał być Brock Lesnar, a nie Roman Reigns. Dave zasugerował do tego, że sprawa zakończyła się na etapie rozmów i do takiej walki nie dojdzie.

Josh Wharton przekazał dalsze wieści dotyczące córek Jay’a Briscoe. 12-letnia Gracie pracuje w ostatnich dniach z fizjoterapeutą, który chwali jej postępy i dostrzega rosnącą siłę w nogach dziewczynki, które po samym wypadku były przez jakiś czas sparaliżowane. Gracie w dalszym ciągu nie jest jednak w stanie ruszać swobodnie samym odcinkiem nóg od kolan w dół, ale postępy w jej rehabilitacji są bardzo optymistyczne.
9-letnia Jayleigh doczekała się w końcu usunięcia rurek odprowadzających płyny i jest o wiele bardziej szczęśliwa, gdyż może już normalnie jeść i pić. Jayleigh również wykazuje spore postępy w rehabilitacji. Co bardzo ważne udało się już doprowadzić do spotkania dziewczynek, które mogły spędzić ze sobą trochę czasu.

Uwaga na spoilery z 30-lecia RAW.
|
|
|
|
|
Show otworzył krótko Hulk Hogan, który powitał nas na gali. Pierwszym pełnoprawnym segmentem był „sąd plemienny” dla Sami’ego Zayna. Paul Heyman przedstawił dowody na niewłaściwe i nielojalne zachowanie Zayna, który nie zamierzał się bronić. Roman Reigns wydał dyspozycję Solo Sikoi i ten szykował się do zaatakowania Zayna, gdy wmieszał się Jey Uso, który stanął w obronie Sami’ego i przypomniał ile razy ten poświęcił się dla dobra Bloodline. Po wysłuchaniu tej argumentacji Roman „uniewinnił” Zayna, ale zastrzegł, że jego ostateczny test nadejdzie na Royal Rumble, a do tego czasu nie chce go widzieć.


Po długim segmencie doszło do walki o RAW Tag Team Championship, których The Usos bronili przeciwko Judgment Day. W toku starcia jakieś problemy zdrowotne miał Jimmy Uso, a Sami Zayn zaproponował Adamowi Pearcowi, że może go zastąpić. Pearce stwierdził, że pozwolił Judgment Day na taki ruch w Gauntlet Matchu, więc zrobi to i teraz. Zayn dołączył tym samym oficjalnie do walki za Jimmy’ego i przyczynił się do tego, że Bloodline zachowali tytuły.


Zgodnie z zapowiedziami na gali pojawił się Undertaker, ale ten przybył tym razem w gimmicku „American Badassa”. Taker odpowiedział na wyzwanie LA Knighta, który chciał się skonfrontować z jakąś legendą. Po przybyciu Undertakera, Knight wycofał się z ringu mówiąc, że go oszczędzi. Zgasły światła, a za Knightem pojawił się Bray Wyatt. LA wrócił na ring, gdzie Undertaker przechwycił go i przytrzymał do czasu, gdy podszedł Wyatt, po czym pchnął Knighta do Wyatta, który wykonał mu Sister Abigail. Co ciekawe wychodząc z ringu Undertaker zatrzymał się jeszcze obok Bray’a i szepnął mu coś do ucha.


Ostatecznie nie doszło w zasadzie do Steel Cage Matchu pomiędzy Becky Lynch i Bayley, ponieważ Lynch została zaatakowana ostro przez całe Damage CTRL, które świętowało potem ten fakt na szczycie klatki. PWInsider potwierdził potem, że sytuacja była wymuszona i miała związek z ograniczeniami czasowymi. Otóż początkowy segment Bloodline bardzo się wydłużył i wykroczył znacznie poza dedykowany im czas, przez co WWE musiało przyciąć w trakcie show kilka innych segmentów. Ucierpiały na tym głównie Lynch i Bayley, a WWE uznało, że zamiast bardzo krótkiej walki w klatce zorganizują angle z atakiem, a bezpośrednie starcie obu pań będzie odłożone w czasie.


Kurt Angle dołączył do D-Generation X przy okazji celebracji 30-lecia RAW. Z legendami skonfrontowali się Imperium, ale członkowie DX kolejno tłumaczyli dlaczego żaden z nich nie może stanąć z nimi do walki. Potem pojawili się jednak chętni z obecnego rosteru, a mianowicie Seth Rollins i Street Profits. Zjawił się Teddy Long, który w swoim stylu zarządził walkę drużynową, a w rolę sędziego wcielił się na dodatek sam Kurt Angle. Po chwili Profits i Rollins pokonali Imperium w oficjalnym starciu.

Walką wieczoru była potyczka o WWE United States Championship pomiędzy Austinem Theorym i Bobbym Lashley’em. Ustalono na dodatek, że będzie to No DQ Match. W trakcie walki zaingerował Brock Lesnar, który zaatakował najpierw Lashley’a. Potem Brock wykonał jeszcze Austinowi F5 na Bobby’ego, wskutek czego obaj panowie byli zdemolowani, ale Theory wylądował na Lashley’u, co doprowadziło do odklepania przez sędziego i obrony tytułu przez mistrza. Lesnar pojawił się po raz pierwszy od listopadowego Crown Jewel, gdy pokonał Lashley’a w kontrowersyjnych okolicznościach.


-----------

Kontakt:
Twitter: tutaj
Facebook: tutaj
E-mail: sabinq@onet.eu


Zapraszamy do polubienia i śledzenia Profilu WrestleFans.pl na Facebooku!

Autor:
Piotr GilewskiDodano: 25-01-2023, 05:28
Host: 46.174.231.33, IP: 46.174.231.33

Parę świetnych momentów t.j. powrót American Badass Takera było. Problem w tym, że większość tych segmentów z legendami to powtórki powtórek, a już schemat przerwanego powrotu DX powielają chyba z 10 raz w ciągu ostatniego dziesięciolecia. Może się znudzić.

autor: Sauberg

nick:

email:

komentarz:

 

Przepisz cyfrę: 6

 

 

  
Należy wypełnić wszystkie pola.
Znaczniki języka HTML zostaną usunięte!
 
[ anuluj ]Zmiana kolejności gal premium WWE to pomysł:

dobry, bo wprowadza coś nowego.
niemający w ogóle znaczenia.
zły, bo wprowadza zamęt.7. października 2023


1. października 20232. września 2023


3. września 2023
WWE UniversalWWE Świata Wagi CiężkiejAEW Świata Wagi Ciężkiej

 

Designed by Paweł "Boryss" Borkowski
ę

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.