wrestling wwe tna ecw


Troszkę przykurzyła się nam sonda. Na szybko przedstawiamy wyniki związane z typowaniem zwycięzcy walki o mistrzostwo Interkontynentalne na TLC pomiędzy Sethem Rollinsem i Deanem Ambrosem:
SONDA
Pojedynek o mistrzostwo Interkontynentalne WWE na TLC zwycięży:
Dean Ambrose (495) 54%
Seth Rollins (421) 46%
Łącznie oddano
916 głosów

Nowy rok to dobra okazja na podsumowanie poprzedniego. Tym samym rozpoczynamy głosowanie, którego jeszcze nie robiliśmy. Która Waszym zdaniem gala WWE PPV (poza WrestleManią 34) była najlepsza?


Z ostatnich doniesień wynika, że Batista odbędzie duży pojedynek na WrestleManii 35. Z pewnością jego rywalem nie będzie kontuzjowany Triple H, jak wcześniej planowano. Nie wiadomo jeszcze, kto go zastąpi.

Braun Strowman usunięty został z walki o mistrzostwo WWE Universal. Zastąpił go wyłoniony na RAW w Fatal 4 Wayu o miano pretendenta do tytułu Finn Balor i to on zmierzy się z Brockiem Lesnarem na Royal Rumble.

2. stycznia br. zmarła legenda wrestlingu, znany reporter oraz prezenter "Mean" Gene Okerlund. Eugene Arthur Okerlund zasłynął zarówno z dawnego WWF, jak i WWE, aby w roku 2006 dołączyć do WWE Hall of Fame. R.I.P.WWE RAW
Odcinki premierowe:
Czwartek, godz. 20:00.
Powtórki:
Sobota godz. 15:00
Niedziela godz. 11:00
Wtorek godz. 18:00

WWE SmackDown!
Odcinki premierowe:
Piątek, godz. 20:00.
Powtórki:
Sobota godz. 18:00
Niedziela godz. 14:00
Środa godz. 18:00

NXT
Odcinki premierowe:
Sobota, godz. 20:00.
Powtórki:
Niedziela godz. 16:00
Środa godz. 20:00
Sobota godz. 12:00

WWE Main Event
Odcinki premierowe:
Niedziela, godz. 13:00.
Powtórki:
Niedziela godz. 17:00
Środa godz. 21:00

WWE Royal Rumble 2019
Środa 30.01.2019
godz. 20:00
Powtórka:
Czwartek godz. 15:00
Sobota godz. 10:00
Niedziela godz. 18:00


Data: 11-06-2010Po przypomnieniu zeszłotygodniowej sytuacji z Undertakerem, przedstawionej przez Kane'a oraz Battle Royal, Smackdown rozpoczyna Rey Mysterio, którego za kilka minut czeka non title match z Jackiem Swaggerem.
Rey powiedział, że tydzień temu zrobił to, co potrafi najlepiej - dokonał niemożliwego. Wygrał Smackdown Battle Royal i zakwalifikował się na walki Fatal Four Way o pas WHC. A gdy wygra, nie będzie to jego, tylko "nasz" pas mistrza wagi ciężkiej (już chyba był taki gimmick :) Matt Morgan, jeśli się nie mylę ). Rey zaczął nawijać po Hiszpańsku, lecz na ring przyszedł obecny mistrz wagi ciężkiej, Jack Swagger.
Swagger twierdził, że Rey niczego nie zdobył, tylko skorzystał na nieszczęściu innych, szczególnie Undertakera. Dodał, że kiedy Rey był w mieście Tijuana i popijał piwo Cerveza, on sam był już Amerykańską doskonałością sztuk wrestlingu, ponieważ wiedział, że pewnego dnia pas WHC będzie mu przeznaczony. Rey sądził, że całe to szkolnictwo poszło na marne, gdyż wszystko co do tej pory powiedział, było głupie. Rey porównał go do Sylwestra z Looney Tunes i dodał, że jest dumny ze swojego dziedzictwa i reprezentowania 6-1-9. Rey spytał Swaggera, czy wie, co potrzebne jest, by odebrać mu pas. Jack odpowiedział, że "cud", ale Rey wyjaśnił, że wystarczy tylko jedno 6-1-9 .
W tym momencie do ringu dołączają Straight Edge Society. Punk wspominał o tym, jak na ostatnim RAW on i SES zostali zaatakowani bez powodu. Jednak mimo to, jest tutaj, gdyż jest nadzwyczajnym człowiekiem, podczas gdy Rey i Jack są po prostu zwyczajni. Tylko on jest 3-krotnym Straight Edge world championem. Jedyne, co może być lepsze, to bycie 4-krotnym championem i tak się stanie na Fatal Four Way, gdzie zdobędzie pas. Mysterio mówił o tym, że WWE Universe jest już zmęczone gadaniem Punka. Pokonał go już i ściął mu włosy, więc dlaczego nie miałby tyle godności, by zdjąć maskę ? "Przyganiał kocioł garnkowi " - odpowiedział Punk, dodając że wcale nie jest łysy. Łysy jest Rey, tak samo jak Big Show.
Na ring przyszedł ostatni z pretendentów, The Big Show. Show powiedział, że wszyscy zdają sobie sprawę, że to on wyjdzie z Fatal Four Way jako Champion. Przyznał Rey'owi, że go szanuje i świetnie reprezentuje 619, lecz on sam reprezentuje trzy strefy kodów. Następnie Show zwrócił się do Swaggera, który ma swoje problemy. natomiast Punkowi powiedział, że łysina jest bardzo dobra i oferował Punkowi zdjęcie maski.
Na arenie pojawiło się czerwone światło i na Titantronie ukazał się Kane, który zastanawiał się, kto jest odpowiedzialny za upadek jego brata. Gdy odkryje jego tożsamość, skończy on w trumnie. Być może dwie osoby brały udział w tej akcji, a może było ich czterech. Ktokolwiek to był, może być pewny jednego - BĘDZIE ZEMSTA !


Walka nr 1: Rey Mysterio vs Jack Swagger - non title match

-Niedługo po rozpoczęciu walki Rey miał wyśmienitą okazją szybko pokonać mistrza wagi ciężkiej - już wykonał 619 i Splash, jednak Swagger nie został pokonany dzięki temu, że postawił nogę na linie.
Później jednak przewaga przez większość walki była po stronie World Championa. W międzyczasie Swagger poczuł się jak Kurt Angle i wykonał Belly to Belly Suplex z górnej liny. Po kolejnej przerwie reklamowej można było zauważyć, że Matt Striker kibicował Swaggerowi. Jack ustawił Reya w narożniku w pozycji Tree Of Woe i zdecydował się na szarżę, lecz Rey w porę się podniósł. Rey wymierzył rywalowi Seated Senton, lecz po chwili nadział się na Big Boota, 2 count. Jack przymierzał się już na Gutwrench Powerbomb, ale Rey uwolnił się i posłał Jacka na liny, wykonując 619 dwukrotnie - najpierw w brzuch, a potem w twarz. Springboard Leg Drop i Swagger odliczony do trzech.
Po walce Swagger zaatakował Reya, lecz na ring przybył Kane, który wymierzył Chokeslam, zarówno Jackowi, jak i Reyowi.


Na ringu LayCool oraz ich uczeń z NXT, Kaval. Layla przerażona była brzydotą fanów na widowni. Michelle kazała jej być cicho, gdyż jej rodzice, Mary i Terry byli na trybunach. Panie uznały jednak, iż jej rodzice są bez zarzutu, w przeciwieństwie do pozostałych osób, które potrzebują "Famous Flawless Makeover".
Matt Striker poinformował, że na widowni znajduje się również mama Kelly Kelly, lecz kamera jej nie pokazała.


Walka nr 2: Layla (w/ Michelle McCool i Kaval) vs Tiffany (w/ Kelly Kelly ) - non title match

-Słaby pojedynek div w tym tygodniu. Tiffany strąciła Michelle z krawędzi ringu, lecz nadziała się na Neckbreaker od Layli, (zwany podobno Lay-Out) po którym mistrzyni kobiet uzyskała pinfall.


Przypomnienie wydarzeń z ostatniego RAW, mianowicie inwazja uczestników pierwszego sezonu NXT.


Walka nr 3: Christian vs Dolph Ziggler (w/ Vickie Guerrero )

-Przed walką Vickie zapowiedziała Dolpha jako przyszłość WWE, który jest fascynujący na wiele sposobów.
Początkowo przewagę miał Christian, lecz dzięki pomocy Vickie, Dolph strącił go z narożnika poza ring. Po przerwie reklamowej u Zigglera można było dostrzec Neck Snap w stylu Macho Mana, a także Mr. Perfecta. Ziggler, próbując Double Axe Handle, nadział się na kopniaka i do głosu doszedł Christian, wykonując forearmy oraz Missile Dropkick, 2 count. Christian zdecydował się na Crossbody, lecz Dolph przeturlał się na swoją korzyść i uzyskał 2 count. Running Rocker Dropper w wykonaniu Zigglera, ponownie 2 count. Christian uniknął ataku w rogu i wymierzył Flip Kicka oraz Flying Back Elbow z drugiej liny. Ziggler jednak zdołał skontrować KillSwitch na Sleeper Hold, ale Christian nadział go na narożnik i odbijając się od niego, wykonał Sunset Flip, po którym Ziggler poniósł porażkę.

Po walce Christiana zaatakowali Curt Hawkins i Vance Archer, wykonując swoje combo Reverse DDT/ Elbow Drop. Ich 30-dniowy kontrakt dobiega końca. Czy zrobili na tyle dobre wrażenie, by pozostać na stałe w WWE ?
Tymczasem Dolph Ziggler skorzystał z okazji i założył Christianowi Sleeper Hold.


Kane nad trumną mówił do Undertakera, że nie pozwoli, aby ogień zgasł. Przez całe życie Taker prowadził go po schodach do sukcesu, a teraz go nie ma. Jego, Kane'a, dusza jest pusta i próżna. Są to tortury, ale tak samo będzie ze sprawcami, którzy zostaną potępieni. Są skazani na zemstę i piekło.


Na ring przyszedł Drew McIntyre, żądając aby zjawił się tu Teddy Long. Gdy GM Smackdown stawił się na ringu, Drew pokazał mu na Titantronie fragment z zeszłotygodniowego Smackdown, kiedy to Matt Hardy przyczynił się do jego porażki w title matchu z Kofim Kingstonem. Potem pokazane zostało, jak na RAW Drew musiał walczyć z tajemniczym zawodnikiem, którym okazał się być Matt Hardy.
Drew twierdził, że jest wybrańcem, czego Teddy chyba nie dostrzega. Następnie poinformował, że z rozkazu Vinca McMahona, Hardy jest już zawieszony na całym WWE. Drew wyrzucił mikrofon Teddy'ego i powiedział, że kolejne przymykanie oka na jego nieszczęścia może się źle skończyć.
Drew miał jeszcze jedną ważną wiadomość dla Teddy'ego, lecz w tym czasie na rampie zjawił się mistrz Interkontynentalny, Kofi Kingston, który miał już dość ciągłego ględzenia i płaczu Drewa. Tak samo dość tego mają wszyscy na widowni, włącznie ze sprzedawcą popcornu. Kofi wszedł na ring i w imieniu całego WWE Universe nawoływał Drew, aby się zamknął. Kofi mówił o tym, że gdy chce coś zdobyć, musi na to zapracować. A gdy kogoś nie lubi, musi coś z tym zrobić.
W tym momencie Kofi uderzył Drewa mikrofonem i rzucił się do ataku. Po chwili Drew wypadł na podłogę za sprawą Trouble In Paradise.


Na backstage'u Teddy Long próbował dodzwonić się do Vinca McMahona, lecz Drew McIntyre odrzucił jego telefon i poinformował go, że na następny tydzień została ustalona walka McIntyre vs Long. I jeśli Teddy odmówi pojedynku, zostanie zwolniony.


Walka nr 4: Big Show vs CM Punk (w/ Luke Gallows i Serena)

-Walka wieczoru trwała niewiele ponad 3 minuty (nie licząc reklam ) i przez ten czas nie wydarzyło się nic szczególnego. CM Punk nie mógł znaleźć żadnego sposobu na Big Showa, więc pozostała tylko interwencja. Big Show chciał "pomóc" Punkowi zdjąć maskę, ale Gallows i zamaskowany pomocnik Punka zaatakowali Showa, co oznaczało koniec walki i wynik DQ. Straight Edge Society okładali Big Showa, gdy na ring przybył Kane. Zamaskowany facet, tak samo jak i Gallows załapali się na Chokeslam, ale po chwili również i Big Show otrzymał Chokeslam !

Autor: KL


Najlepsza gala WWE PPV roku 2018 to:

Royal Rumble
Elimination Chamber
Fastlane
Greatest Royal Rumble
Backlash
Money in the Bank
Extreme Rules
SummerSlam
Hell in a Cell
Super Show-Down
Evolution
Crown Jewel
Survivor Series
TLC27. stycznia 2019


Royal Rumble Match
o miano pretendenta do mistrzostwa WWE/Universal na WrestleManii 35


Royal Rumble Match
o miano pretendentkia do mistrzostwa Kobiet RAW/SmackDown
na WrestleManii 35


Mistrzostwo Universal
Brock Lesnar
vs
Finn Balor

Mistrzostwo WWE
Daniel Bryan
vs
AJ Styles

Mistrzostwo
Stanów Zjednoczonych
Rusev
vs
Shinsuke Nakamura

Mistrzostwo Kobiet RAW
Ronda Rousey
vs
Sasha banks

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Asuka
vs
Becky Lynch

Mistrzostwo Tag Teamów SmackDown
The Bar
vs
Miz i Shane McMahon

Mistrzostwo
WWE Cruiserweight
Fatal 4 Way

Buddy Murphy
vs
Akira Tozawa
vs
Kalisto
vs
Hideo Itami
16. grudnia 2018


Mistrzostwo WWE
Daniel Bryan
pokonał
AJ Stylesa

Mistrzostwo Interkontynentalne WWE
Dean Ambrose
pokonał
Setha Rollinsa

Mistrzostwo Kobiet RAW
Ronda Rousey
pokonała
Nię Jax

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Triple Threat TLC Match
Asuka
pokonała
Becky Lynch
Charlotte Flair

Mistrzostwo Tag Teamów SmackDown
Triple Threat Match

The Bar
pokonał
The Usos
The New Day

Mistrzostwo
WWE Cruiserweight

Buddy Murphy
pokonał
Cedrica Alexandra

TLC Match
/o miano pretendenta do mistrzostwa Universal

Braun Stroman
pokonał
Barona Corbina
/o stanowisko generalnego menadżera RAW

Finn Balor
pokonał
Drew McIntyre'a

Elias
pokonał
Bobby'ego Lashley'ego

Tables Match
Natalya
pokonała
Ruby Riott

Mixed Match Challenge
Finał
o udział w Royal Rumble
z #30 swojej dywizji

R-Truth i Carmella
pokonali
Jindera Mahala i Alicię Fox

Designed by Paweł "Boryss" Borkowski

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.