Logowanie | Rejestracja


Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest śr sie 04, 2021 9:29 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość

Offline
Post: ndz lis 20, 2011 2:12 pm 
Mid carder
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob maja 23, 2009 8:06 am
Posty: 618
[center]Rey Mysterio[/center]

Prawdziwe Nazwisko: Oscar Gutierrez
Wzrost: 1.68m
Waga: 79kg
Urodzony: 11 Grudnia 1974 (36 lat) w Chula Vista w Californii
Mieszka: San Diego, California
Szkolony przez: Rey Mysterio Sr.
Debiut ringowy: 30 Kwietnia 1989 roku

Początki kariery

Mysterio zadebiutował w Meksyku w dniu 30 kwietnia 1989 roku, kiedy miał zaledwie 14 lat. Był szkolony przez swojego wuja Reya Mysterio Sr. i z początku występował tylko w Meksyku, gdzie uczył się się stylu Lucha Libre, który jest jego wizytówką aż do dziś. W ringu występował pod nazwami, takimi jak "La Lagartija Verde (Green Lizard)" i "Colibri" później wuj nazwał go Rey Misterio Jr / Rey Mysterio, Jr.

Asistencia Asesoría y Administración (1992-1995)

W Asistencia Asesoría y Administración (AAA), rozpoczął feud z Juventud Guerrerą. Misterio Sr równieżwziął udział w tym feudzie, a mianowicie z Tag Team Matchu: Misterio Sr i Mysterio, Jr, walczyli z Juventudem i jego ojcem Fuerza Guerrerą. Mysterio nazwiązał współprace z Romy'm "Romeo" Magruderem.

Extreme Championship Wrestling (1995-1996)

Mysterio podpisał kontrakt z Paul Heymanem i Extreme Championship Wrestling (ECW) w 1995 roku. Zadebiutował we wrześniu na gali Gangsta Paradise gdzie, pokonał Psicosisa, który również debiutował ECW. To rozpoczęło feud międzi nimi dwoma, podczas, którego odbyły się między innymi 2-out-3 Falls Match i Mexican Death Match. Mysterio w pierwszej połowie 1996 roku odbył również szereg pojedynków z nowo przybyłym do ECW Juventudem Guerrerą.

World Championship Wrestling (1996-2001)

Cruiserweight Division (1996-1999)

Rey Mysterio, Jr przeszedł do World Championship Wrestling (WCW). Debiutował w dniu 16 czerwca 1996 r. na The Great American Bash , walcząc z Deanem Malenko o WCW Cruiserweight Championship, które ostatecznie Malenko zatrzymał oszukując, aby wygrać. W lipcu na Bash at the Beach, Rey pokonał wieloletniego rywala Psicosisa w Nr.1 Contender Matchu w drodze do WCW Cruiserweight Championship. Następnej nocy 8 lipca na WCW Monday Nitro pokonał Malenko i wygrał swoje pierwsze Cruiserweight Championship. Panował jako mistrz przez okres trzech miesięcy, podczas, których wygrywał z m.in. Ultimate Dragonem, Malenkom i Super Caló zanim stracił tytuł na rzecz Malenko na Halloween Havoc. Po stracie Cruiserweight Championship, Mysterio wyzwał Ultimate Dragona do walki o J-Crown Championship, ale Rey przegrał tą walkę na World War 3 w listopadzie.

Na początku 1997 roku rozpoczął feud z Princem Laukeą o World TV Championship. Mysterio został pokonany w walce o tytuł z Laukeą na SuperBrawl VII po tym jak zaatakował go Mr. Steven Regal. Mysterio przegrał również walkę o ten tytuł na Uncensored. Rey wkrótce zaczął feud z New World Order (NWO), który zakończył się, kiedy przegrał w Mexican Death Matchu z członkiem NWO Konnanem na Road Wild w sierpniu. Mysterio następnie zaangażował się w spór ze swoim prawdziwym przyjacielem i Cruiserweight Championem Eddie'm Guerrero. Pokonał Guerrero w Title vs Mask Matchu na Halloween Havoc wygrywając Cruiserweight Championship po raz drugi. 10 listopada 1997 na Nitro stracił tytuł z powrotem na rzecz Guerrero. Mieli oni jeszcze rewanż na World War 3, gdzie Mysterio znów przegrał.

15 stycznia 1998 na WCW Thunder, Mysterio pokonał Juventuda by wygrać po raz trzeci Cruiserweight Championship, ale stracił tytuł dziewięć dni później na rzecz Chrisa Jericho na Souled Out. Po walce, Jericho nadal atakował Reya. Ten angle został wykorzystany na potrzebe operacji kolana Reya, która trzymała go z dala od ringu przez następne sześć miesięcy. Swój powrót miał na Bash at the Beach, gdzie pokonał Jericho po raz czwarty zdobywając Cruiserweight Championship. Kolejnej nocy, jednak pas wrócił do Jericho po ingerencji w walkę, Deana Malenko. W tym samym roku Eddie Guerrero utworzył meksykańską stajnie znaną jako Latino World Order (LWO), w której miał miejsce prawie każdy luchador w federacji. Mysterio nieustannie odmawiał przyłączenia się do stajni i rozpoczął feud z Guerrero i resztą członków LWO, w tedy odniósł też zwycięstwo w z długoletnim rywalem i członkiem LWO Psicosisem w walce na Road Wild. Został on jednak w końcu zmuszony do wstąpienia do grupy po przegranej walce z Eddie'm Guerrero. Tag team partner Reya Billy Kidman dołączył do niego w sporze z LWO, który toczył się mimo iż Mysterio był już częścią grupy. Jego sojusz z Kidmanem został utworzony po tym jak Mysterio pomógł Kidmanowi pokonać Juventuda w walce o Cruiserweight Championship na World War 3. Mysterio wkrótce zaczął walczyć z Kidmanem o ten tytuł. Pierwsze starcie odbyło się na Starrcade 1998, ale Mysterio nie powiodło się odzyskanie tytułu w Triangle Matchu, gdzie udział brał również Juventud. Kidman po raz kolejny pokonał Mysterio na Souled Out 1999 w Fatal Four-Way meczu, gdzie byli także Psicosis i Juventud.

Giant Killer i zdemaskowanie (1999)

W 1999 r., po połączeniu dwóch frakcji nWo - nWo Hollywood i nWo Wolfpac - domagali się oni, żeby LWO zostało rozwiąne. Mysterio nie chciał zdjąć koszulki LWO i w wyniku tego został zaatakowany przez nWo. Doprowadziło to do walki na SuperBrawl IX gdzie Mysterio i jego tag partner Konnan przegrali w "Mask vs Hair Matchu" przeciwko Kevinowi Nashowi i Scottowi Hallowi, co zmusiło Mysterio, do zdjęcia maski. Po meczu zadzwonił do swojego wujka(Rey Mysterio Sr.), aby mu o tym opowiedzieć. Mysterio publicznie wyraził swoje rozczarowanie spowodu zdemaskowania: "Byłem mocno przeciwny temu! Nie sądzę, że WCW rozumie, co oznaczała maska dla mnie, dla moich fanów i dla mojej rodziny. To było bardzo złym posunięciem z ich strony. Fani chcieli Reya Mysterio z maską i jej utrata bardzo ich bolała. Był to również frustrujące, że nie stało się to jako kulminacja feudu z innym luchadorem, ale w jednorazowej walce. To samo stało się z Juventudem i Psicosisem i był to zły ruch wykonany przez Erica Bischoffa. Myślę, że fani rozumieją, że zostałem postawiony w miejscu, gdzie nie miałem możliwości. I albo musiałem stracić maskę albo stracić pracę."

Mysterio został później ogłoszony "giant killerem" po serii zwycięstw z dużymi rywalami, takimi jak Kevin Nash, Bam Bam Bigelow czy Scott Norton. Stanął on w obliczu Nasha na Uncensored w walce, w której ingerował Lex Luger i pomógł Nashowi w wygraniu walki. Mimo, że brał udział w kilku znaczących walkach z niektórymi wrestlerami z góry karty, to było dla niego bardzo jasne, że nigdy nie otrzyma pushu, potrzebnego do stania się Main Eventerem. Było to spowodowane tym, że Eric Bischoff wykorzystał Cruiserweightów jako alternatywne, w połowie karty gal dla ich przeciwieństwa czyli zapaśników z bardziej konwencjonalnym stylem, którzy byli w Main Evencie WCW. Jako jeden z najlepszych zapaśników w dywizji cruiserów, Mysterio na głos odniósł się do nie pushowania zawodników z tej dywizji: "Podział trochę się zmniejszył, ale nigdy nie stawiano nas w górze karty, a kiedy nas zdemaskowano to wszystko runęło. Osoby odpowiedzialne za myślenie w WCW, uważali że tylko duzi mężczyźni mogą ciekawić fanów i nie tworzyli nowych gwiazd. Ale zapasy teraz bardzo się zmieniły. Chris Benoit , Eddie Guerrero i Chris Jericho wszyscy zostali mistrzami świata, ale już w WCW byli to tylko Cruiserweight'ci. Również Main Eventerzy w WCW bali się, że fani byli bardziej zainteresowani oglądaniem akcji luchadorów i niż wielckich facetów, którzy po prostu się tam znaleźli i deptali po sobie przez 10 minut. Heavyweightsi szeptali do ucha Ericowi Bischoffowi, mówiąc: "Nie możemy stawiać na szczycie małych ludzi, bo tego w zapasach nigdy nie było, musimy zachować tradycje". To był głupi, Eric Bischoff, który prowadził wielkie firmy, takie jak WCW, słuchając innych ludzi. Vince McMahon prowadzi własną firmę i robi, co chce zrobić, tak jak Paul Heyman. Wrestling jest to, czym fani chcą, a nie to, czego wrestlerzy chcą."

Następnej nocy 15 marca na Nitro pokonał Billy'ego Kidmana, wygrywając po raz czwarty Cruiserweight Championship. 22 marca na Nitro rozpoczynającym wiosne, Mysterio dostał swój pierwszy shot na WCW World Heavyweight Championship w walce z Riciem Flairem, gdy (rzekomo) prawie wszyscy z federacji byli na kartkach w kapeluszu i odbyło się loteria. El Dandy został zwycięzcą loterii, ale był kontuzjowany i Rey zajął jego miejsce. Mecz zakończył się wygraną przez dyskwalifikacje Flaira, choć Arn Anderson ingerował na rzecz Flaira i teoretycznie zdyskwalifikowany powinien zostać Ric. W następnym tygodniu, Mysterio i Kidman współpracowali ze sobą i pokonali Four Horsemen (Chris Benoita i Dean Malenko) wygrywając WCW World Tag Team Championship, co spowodowało, że Rey był podwójnym mistrzem. Mysterio obronił swoje Cruiserweight Championship w walce przeciwko jego tag team partnerowi Kidmanowi na Spring Stampede. Było to przed utratą tego tytułu w dniu 19 Kwietnia na Nitro na rzecz Psicosisa w Fatal Four-Way Matchu gdzie również udział wzięli Juventud Guerrera i Blitzkrieg. Na kolejnym Nitro pokonał Psicosisa wygrywając po raz piąty Cruiserweight Championship. Na Slamboree , Mysterio i Kidman stracili World Tag Team Championship w walce z Ravenem i Perrym Saturnem w Triangle Matchu, z udziałem byłych mistrzów Benoita i Malenko.

No Limit Soldiers; Filthy Animals (1999-2001)

W lecie 1999 roku, połączył siły ze swoim wieloletnim znajomym Konnanem, stając się członkiem Master P 's No Limit Soldiers, feudujących z East Texas Rednecks. Na The Great American Bash, pokonali członków Rednecksów Curta Henniga i Bobby'ego Duncuma Jr. w Tag Team Matchu. Na Bash at the Beach, pokonali Rednecks w Four-on-four Tag Team Eliminatin Matchu, gdzie Rey został przypięty przez Henniga. Po odejściu Mastera P z WCW, Mysterio tworzył stajnie z Eddie'm Guerrero i Billy'm Kidmanem znaną jako Filthy Animals. Wkrótce zaczęli feud z Dead Pool. Filthy Animals pokonali Dead Pool w Six-Man Tag Team Matchach na Road Wild i Fall Brawl. 19 Sierpnia na Thunder, Mysterio stracił Cruiserweight Title na rzecz Lenny'ego Lane'a.

18 Października na Nitro, Mysterio i Konnan w Tag Teamie (po tym jak Konnan dołączył do Filthy Animals) pokonali Harlem Heat zdobywając World Tag Team Championship. Rey jednak doznał kontuzji podczas walki i został odsunięty od pasa. Billy Kidman zastąpił Mysterio i nawiązała współpracę z Konnanem podczas obrony tytułu przeciwko Harlem Heat, gdzie Filthy Animals stracili tytuł z powrotem na rzecz Harlem Heat.

Mysterio powrócił wiosną 2000 roku. Na 14-sierpniowym Nitro Rey i Juventud pokonali The Great Mute i Vampiro wygrywając World Tag Team Championship. Zostali pozbawieni tytułu, po tym jak Ernest Miller pokonał Disco Inferno w walce z zastrzeżeniem, że jeśli Miller przypnie Disco, Mysterio i Guerrera będą pozbawieni tytułu. Filthy Animals następnie rozpoczęli feud z Natural Born Disasters na jesieni tego samego roku. Na Fall Brawl, Filthy Animals walczyli z Disasters, w Tag Team Elimination Matchu. Mysterio reaktywował jego tag team z Kidmanem aby znów zdobyć World Tag Team Championship w Triangle Matchu na Halloween Havoc, z aktualnymi mistrzami Natural Born Disasters i Boogie Knights, gdzie ci pierwsi zachowali tytuły.

Na początku 2001 roku Filthy Animals rozpoczęli feud z Teamem Kanada, podczas którego przegrali w walce na gali Sin. Na Revenge SuperBrawl , Mysterio walczył jednak bezskutecznie z Chavo Guerrero Jr o Cruiserweight Championship. Kidman i Mysterio wzięli udział w Cruiserweight Tag Team Tournament gdzie nagrodą byłnowo utworzony tytuł WCW Cruiserweight Tag Team Championship i gdzie odpadli po przegranej z Elixem Skipperem i Kidem Romeo w finale. 26 Marca(ostatnie w historii Nitro) na Nitro, pokonali Skippera i Romeo w rewanżu wygrywając Cruiserweight Tag Team Championship tuż przed tym jak WCW zostało sprzedane World Wrestling Federation (WWF).

World Wrestling Entertainment (2002-obecnie)

Debiut i Tag Team Champion (2002)

W czerwcu 2002 r. Mysterio podpisał kontrakt z World Wrestling Entertainment (WWE), a w promach reklamujących jego debiut okazało się, że cząstka "Jr" została usunięta z ring name'u i teraz będzie poprostu Reyem Mysterio. Spowrotem też założył maskę. Mysterio zadebiutował w WWE 25 lipca 2002 na SmackDown! jako face w walce z Chavo Guerrero, którą Rey wygrał. Rozpoczął feud z Kurtem Angle, który zakończył się walką na SummerSlam, którą Angle wygrał po tym jak zmusił Reya do odklepania poprzez założenie Ankle Locku. Później stworzył tag team z Edgem; wzięli udział w turnieju o nowo stworzone dla wyłącznie zawodników SmackDown WWE Tag Team Championships. Przegrali z Kurtem Anglem i Chrisem Benoita w finale turnieju na No Mercy; walka została wybrana walką roku przez Wrestling Observer Newsletter. Po tym jak nie zdobyli tytułu, Mysterio i Edge pokonali Los Guerreros w Nr.1 Contender Matchu 24 października na gali SmackDown! 7 listopada na gali SmackDown! pokonali Angle'a i Benoita w 2-out-3 Falls Matchu, wygrywając swoje pierwsze WWE Tag Team Championship. Wkrótce stracili tytuły na rzecz Los Guerreros w Triple Threat Elimination Matchu, w którym udział brali byli mistrzowie Angle i Benoita na Survivor Series. Krótko po stracie tytułów, Mysterio i Edge rozwiązali tag team.

Cruiserweight Champion (2003-2004)

6 marca 2003 na gali SmackDown! Mysterio pokonał Tajiri'ego i Jamie'go Noble'a w Triple Threat Nr.1 Contender Matchu w drodze do WWE Cruiserweight Championship. Na Wrestlemanii XIX wyzwał mistrza Matta Hardy'ego do walki o tytuł ale przegrał po ingerencji Shannona Moore'a. 22 maja na gali SmackDown! Mysterio pokonał Shannona Moore'a i Crush Holly'ego w Handicap Elimination Matchu stając się Nr.1 Contenderem do tytułu Cruiserweight. 5 czerwca na SmackDown! pokonał Hardy'ego wygrywając po raz szósty Cruiserweight Championship. Okres panowania Mysterio jako mistrza skończył się, gdy stracił tytuł na rzecz Tajiri'ego 25 września na SmackDown!

1 stycznia 2004 na gali SmackDown!, Mysterio pokonał Tajiri'ego wygrywając siódmy raz Cruiserweight Championship. Po udanej obronie tytułu w walce przeciwko Jamie'mu Noble'owi na Royal Rumble, Rey stracił tytuł na rzecz Chavo Guerrero na No Way Out w lutym. Na WrestleManii XX, Mysterio wziął udział w Cruiserweight Open Challenge, ale nie zdołał wygrać pojedynku, który wygrał Chavo zachowując tytuł. W dniu 17 czerwca na gali SmackDown! pokonał Chavo Classica zdobywając rekordowe ósme Cruiserweight Championship. Obronił tytuł w walce przeciw synowi Classica Chavo Guerrero na The Great American Bash. Podczas gdy Mysterio był Cruiserweight Championem, Spike Dudley przeszedł heel turn po rzuceniu Reya na stół i dołączył do innych Dudleysów, a potem wygrał Cruiserweight Title z Mysterio 29 lipca na gali SmackDown!. Na Survivor Series, brał udział w Fatal Four-Way Matchu o Cruiserweight Championship z udziałem mistrza Spike'a, Chavo Guerrero i Billy'ego Kidmana. Rey przegrał po tym jak Dudley przypiął Guerrero zachowując tytuł.

Feud z Eddiem Guerrero (2004-2005)

Po nieudanej próbie odzyskania Cruiserweight Championship, Mysterio utworzył tag team z Robem Van Damem i zdobył Tag Team Championship pokonując Kenzo Suzuki'ego i Rene Dupree 9 grudnia na gali SmackDown! Obronili swoje tytułu wobec byłych mistrzów na Armageddon i przegrali tytuł dopiera na rzecz Basham Brothers 13 stycznia 2005 na gali SmackDown! po tym jak Van Dam doznał kontuzji. Mysterio następnie nawiązał współpracę z Eddie'm Guerrero i wygrali oni Tag Team Championship pokonując Bashamsów na No Way Out. W odejściu od tradycyjnych rozwiązań, nowi mistrzowi nie bronili swoich tytułów na Wrestlemanii 21, ale zamiast tego walczyli przeciwko sobie, Rey wygrał. Trzy miesiące później, na ECW One Night Stand, Mysterio starł się i zwyciężył swojego wieloletniego rywala Psicosisa po raz pierwszy od prawie pięciu lat.

Walka na Wrestlemanii była częścią fabuły, w której Guerrero odwrócił się od Mysterio i pobił go po rezygnacji z walki w trakcie meczu z MNM o Tag Team Championship. Później po No DQ Reya przeciwko Chavo, Eddie wyszedł na ring i rzucił Mysterio na stalowe schody, okazując wzrost frustracji spowodowanej niemożnością pokonania Mysterio. Guerrero i Mysterio nadal feudowali. Guerrero zagroził ujawnieniem tajemnicy jego i Mysterio na temat prawdziwego syna Reya Dominika. Guerrero później ujawnił, że jest biologicznym ojcem Dominika(oczywiście według scenariusza). Dodał, że wiedział o problemach Mysterio z założeniem własnej rodziny, więc oddał Dominika Mysterio i jego żonie Angie. W kolejnych tygodniach, Guerrero groził objęciem opieki nad Dominikiem, sporządzanił dokumenty i jego prawnik przedstawił je Mysterio. Na SummerSlam Mysterio pokonał Guerrero w Ladder Matchu z zastrzeżeniem, że zwycięzca będzie sprawował opiekę nad Dominikiem. Ich feud zakończył się gdy Guerrero wygrał z Mysterio w Steel Cage Matchu. W dniu 13 listopada 2005 Eddie Guerrero został znaleziony martwy w swoim pokoju hotelowym w Minneapolis, Minnesota. Tego samego dnia podczas WWE "Super Show", gdzie pojawili się zawodnicy zarówno SmackDown! I Raw, Mysterio bardzo emocjonalnie wypowiedział się na temat Eddie’ego, a w emocjach zdjął maskę (choć spuścił głowę, więc nikt nie mógł zobaczyć jego twarzy). Mysterio przegrał z Shawnem Michaelsem w międzybrandowej walce później w nocy. Po meczu Michaels i Mysterio objęli się w ringu i Mysterio zwrócił się do nieba w pamięci Eddie’go Guerrero.

WWE Tag Team Champion z Batistą (2005)

Mysterio wziął udział w Elimination Tag Team Matchu na Survivor Series jako część Teamu SmackDown! wraz z Randy’m Ortonem, Bobby’m Lashley’em, Batistą i JBL’em, który pokonał Team Raw (Shawn Michaels, Kane, Big Show, Carlito i Chris Masters ). Po Survivor Series Mysterio stanął w obliczu Big Showa w walce zapowiadanej jako " David vs Goliath " na SmackDown! Walka wynikała z tego, że Mysterio wyeliminował Big Showa na Survivor Series, a sam pojedynek zakończył się "no contest" po tym jak do walki włączył się tag team partner Big Showa - Kane. Mysterio kontynuował feud z World Tag Team Championami, nawet znalazł Tag Team partnera World Heavyweight Championa Batiste, który wraz z Mysterio, miał się zmierzyć z zawodnikami RAW Big Showem i Kanem w Tag Team Matchu na Armageddon. Przed Armageddonem, Batista i Mysterio pokonali MNM (dokładnie 19 grudnia na gali SmackDown!) wygrywając WWE Tag Team Championship, które oboje poświęcili Eddie Guerrero. Teraz Tag Team Championi, Mysterio i Batista walczyli z Big Showem i Kane’m w walce, która była zapowiadana jako "Champions vs Champions." Na Armageddon, Mysterio i Batista przegrali tą walkę, kiedy Kane przypiął Mysterio po Chokeslamie. 30 grudnia na gali SmackDown! MNM wykorzystali swój rewanż, pokonując Batiste i Mysterio z pomocą Marka Henry’ego odzyskując Tag Team Championship. Mysterio i Batista przegrali także w Steel Cage Matchu, starając się odzyskać tytuł w następnym tygodniu ponownie dzięki ingerencji Henry’ego.

World Heavyweight Champion (2006)

W 2006 w Royal Rumble Matchu, Mysterio wystąpił jako numer 2. I wygrał tą walkę zdobywając World Championship Shot na Wrestlemanii eliminując jako ostatniego Randy’ego Ortona. Orton wyzwał go do walki, której stawką był title shot na No Way Out. W tygodniach poprzedzających No Way Out, Orton nie powstrzymywał się od lekceważących uwag na temat Eddie’go Guerrero. Wielu fanów czuło, że te komentarze są nieuzasadnione i bardzo niesmaczne tak szybko po śmierci Guerrero w listopadzie 2005 roku. Orton wygrał na No Way Out, zdobywając title shot na World Heavyweight Championship na WrestleManii 22. General Manager Theodore Long ponownie dodał Mysterio do walki na WrestleManii 22, jednak był to już Triple Threat Matchu między Ortonem, Mysterio i mistrzem Kurtem Angle’em. Na Wrestlemanii 22 Mysterio przypiął Randy’ego Ortona stając się nowym World Heavyweight Championem. W dniu 7 kwietnia na gali SmackDown, Mysterio - który był zapowiadany jako "słaby mistrz" po raz pierwszy obronił World Heavyweight Title w walce przeciwko Randy’emu Ortonowi. Mysterio dalej zachował swój tytuł zdobyty podczas WrestleManii w walce przeciwko Kurt’owi Angle’owi trzy tygodnie później. Tydzień przed kolejną obroną tytułu odbył się początek feudu między ówczesnym United States Championem Johnem "Bradshawem" Layfieldem, a Mysterio. Rywalizacja rozpoczęła się po tym jak JBL stwierdził, że zasługuje na World Heavyweight Chamionship podczas celebracji zdobycia USA Championship. Podczas feudu z JBL’em Mysterio musiał zmierzyć się z każdym przeciwnikiem wybranym przez JBL’a w ciągu trzech tygodni, aż do jego walki o tytuł przeciwko Bradshawowi na Judgement Day. Mysterio został pokonany przez Marka Henry'ego i The Great Khali’ego w Non Title Matchach przed walką z Kane’m zakończoną "no contest". Mysterio zachował swój tytuł w walce z JBL’em na Judgement Day. Feud był jeszcze większy, gdy JBL stracił tytuł USA na rzecz Bobby’ego Lashley’a pięć dni później na SmackDown! Doprowadziło to do tego, że JBL obiecał, że jeśli nie wygra rewanżu z Mysterio zrezygnuje ze SmackDown! W Main Evencie Rey zachował World Heavyweight Championship powodując, że JBL opuścił SmackDown! do ECW One Night Stand gdzie JBL ogłosił, że wraca jako komentator.
Okazało się, że Mysterio będzie musiał bronić tytułu w walce z zawodnikiem ECW Sabu na One Night Stand. W tygodniach przed obroną tytułu, Mysterio pokonał Cruiserweight Championa Gregory’ego Helmsa w walce Champion vs Champion, ale został pokonany przez Roba Van Dama w WWE vs ECW Matchu 7 czerwca. Na One Night Stand Mysterio zachował tytuł w walce po tym, jak razem z Sabu nie byli w stanie kontynuować walki DDT z trzeciej liny na stół wykonanym przez Sabu. Mysterio następnie zachował tytuł w walce z Markiem Henry’m, wygrywając przez dyskwalifikację po tym rzucił krzesło Henry’emu i udawał, że został uderzony(oczywiście sędzia był przez chwilę odwrócony do nich plecami) co było sztuczką, Eddie’go Guerrero.

Mysterio rozpoczął feud z Kingiem Bookerem po tym jak Booker wygrał Battle Royal stając się Nr.1 Contenderem do World Heavyweight Championship. Booker zaatakował Mysterio za kulisami z pomocą swojej żony Queen Sharmell. W następnym tygodniu na SmackDown! Mysterio dokonał zemsty, atakując Bookera i jego dwór. Ta rywalizacja trwała kilka tygodni i Mysterio pokonał podczas niej członka dworu Bookera Williama Regala na gali SmackDown! Na The Great American Bash Mysterio stracił World Heavyweight Championship na rzecz Bookera po tym jak Chavo Guerrero uderzył go krzesłem, Chavo przeszkodził także Mysterio w jego rewanż w następnym tygodniu. To zakończyło się walką na Summerslam gdzie Mysterio przegrał z Guerrero po tym jak Vickie Guerrero próbowała powstrzymać mężczyzn od walki, ale przypadkowo Mysterio na nią wpadł. Vickie następnie połączyła siły z Chavo. Mysterio następnie pokonał Guerrero w Falls Count Anywhere Matchu na No Mercy . Guerrero wyzwał Mysterio do "I Quit" matchu. W tej walce, Chavo skontuzjował kolano Mysterio. Korzystając z tej walki Mysterio mógł zrobić sobie przerwę, aby zrobić sobie operacje kolana.

Feud z Chavo Guerrero (2007-2008)

Mysterio powrócił do ringu na SummerSlam, pokonując Guerrero po 619, Guerrero podczas pojedynku chciał skontuzjować ponownie Mysterio.
31 sierpnia na gali SmackDown! Mysterio wygrał ”Championship Tournament" stając się Nr.1 Contenderem do World Heavyweight Championship, pokonując Batistę i Finlay’a. 7 września na gali SmackDown! Mysterio walczył w "I Quit " Matchu z Chavo Guerrero, który wygrał po wielokrotnym uderzaniu krzesłem w kolano Guerrero w podobny sposób do tego, przez który Mysterio został wyeliminowany. Mysterio następnie rozpoczął feud z The Great Khali’m, który doprowadził do walki na Unforgiven gdzie miał walczyć twarzą w twarz z Khali’m o World Heavyweight Championship; walka ostatecznie była Triple Threatem z udziałem Batisty, ale Rey’owi nie powiodło się odzyskanie tytułu.

Mysterio następnie rozpoczął feud z Finlay’em. Była to konkurencja między dwoma stylami walki – fizycznym stylem Finlay’a, a stylem lucha wykonywanym przez Mysterio. 28 października po zakończonej "no contest" walce na No Mercy oraz Nr.1 Contender Matchu w drodze do World Heavyweight Championship posiadanym przez Batiste zakończonym Double DQ (Undertaker zaatakował obydwu), pokonał Finlay’a w Stretcher Matchu na Cyber Sunday. W tym feudzie zobaczyliśmy jeszcze jedno starcie między nimi kiedy to Rey był częścią zwycięskiej drużyny na Survivor Series (choć Mysterio był wyeliminowany jako drugi). Rywalizacja zakończyła się po Survivor Series jako, że Finlay przeszedł face turn. Na Tribute to the Troops 2007 Rey Mysterio walczył i pokonał swojego byłego rywala Marka Henry’ego.

Ponownie próbował zdobyć tytuł mistrza świata po tym gdy wyszedł zwycięsko z Beat the Clock Challenge, którego zwycięzca zdobywał szanse zdobycia World Heavyweight Champion na Royal Rumble. Jednak nie udało mu się pokonać Edge’a i zdobyć tytułu. WWE. com ogłosiło 14 lutego, że Mysterio doznał urazu mięśnia dwugłowego uda podczas House Showu. Pomimo urazu Mysterio walczył z Edge’m znów o tytuł ponownie na No Way Out. Jednak i tym razem przegrał. 22 lutego na gali SmackDown! Mysterio ogłosił, że jego kontuzja będzie trzymać go z dala od ringu przez co najmniej sześć miesięcy, a ostatecznie przeszedł trzy operacje w przestrzeni miesiąca.

Różne feudy (2008-2010)

Mysterio powrócił 23 czerwca na Raw i to właśnie Rey był pierwszym wrestlerem, który zmienił brand w wyniku Draftu 2008 i przeniósł się ze SmackDown do RAW. 30 czerwca na gali RAW, Mysterio wyszedł na ring aby przywitać się z wszystkimi fanami RAW, co doprowadziło do lekkiej utarczki z Santino Marellą . Mysterio w ringu nowego brandu zaebiutował tydzień później i pokonał Marelle po 619. General Manager RAW Mike Adamle ogłosił, że John Cena został kontuzjowany, a jego miejsce w Championship Scramble na Unforgiven zajmie Mysterio. W następnym tygodniu Mysterio powrócił na Raw po dłuższej nieobecności spowodowanej atakiem Kane’a, wielu twierdziło, że Kane miał zamiar zakończyć jego karierę. Mysterio następnie dokonał powrotu do ringu na Unforgiven walcząc w Championship Scramble o World Heavyweight Championship. Jednak pojedynek ten wygrał Chris Jericho. Mysterio rozpoczął następnie feud z Kane’m, który trwał do Survivor Series. Kane nazywał Reya tchórzem, który chowa się za maską. W rezultacie, Mysterio postawił maskę na szali podczas walki z Kane’m na No Mercy. Mysterio wygrał walkę przez dyskwalifikację po tym jak Kane uderzył Mysterio krzesłem. Kane i Rey po raz kolejny zmierzyli się ze sobą w No Holds Barred Matchu na Cyber Sunday gdzie Mysterio pokonał Kane'a. Następnej nocy na Raw, Mysterio zmierzył się z Evanem Bourne’m i znów wygrał. Po walce on i Bourne zostali zaatakowani przez Kane’a i Marka Henry’ego. Kilka tygodni później, Rey Mysterio w tagu z Kofim Kingstonem przegrali z Kane’m i Henry’m. Kane po raz kolejny podjął próbę ataku na Mysterio, ale ten został uratowany przez The Great Khali’ego. Na Survivor Series 2008 Team HBK, który składał się z samego Shawna Michaelsa (kapitana zespołu), Reya Mysterio, The Great Khali’ego i Cryme Tyme’u (JTG i Shad) pokonał Team JBLa (John Bradshaw Layfield, Kane, Montel Vontavious Porter, John Morrison & The Miz), co skończyło feud między Kane’m, a Mysterio. Rey wkrótce uczestniczył w turnieju, który miał na celu ustalenie No.1 Contendera dla Intercontinental Championa Williama Regala. Mysterio pokonał The Miza i Kofi’ego Kingstona i znalazł się w finale turnieju, ale skończyło się przegraną z CM Punkiem na Armagedonie. Mysterio brał udział w Royal Rumble Matchu 2009 gdzie wszedł z numerem 1. Spędził 49 minut i 24 sekundy w walce przed tym jak został wyeliminowany przez numer 30 i ostatni czyli Big Showa. Wystąpił w Elimination Chamber Matchu o World Heavyweight Championship na No Way Out. Zaczął jako nr 1 i został wyeliminowany dopiero jako ostatni przez Edge’a, który przed walką zaatakował Kingstona i zajął jego miejsce. Później Mysterio zaakceptował wyzwanie Johna Bradshawa Layfielda (JBL) do walki o posiadane przez tamtego Intercontinental Championshipa na WrestleManii XXV, gdzie Mysterio wygrał w 21 sekund. Dzięki tej wygranej Mysterio został 21-szym Triple Crown Championem w historii WWE.

Mysterio został przedraftowany z powrotem do SmackDown! w ramach WWE Draftu 2009 13 kwietnia na RAW. Dzięki temu Intercontinental Championship stało się tytułem na wyłączność dla zawodników SmackDown pierwszy raz od połowy 2002 roku.
Zaczął feud z Chrisem Jericho w wyniku zachowania swojego tytułu na Judgement Day w walce z Y2J’ejem. Na Extreme Rules Jericho udało się zdemaskować Mysterio i przypiąć go stając się Intercontinental Championem, jednak jego twarz nigdy nie została pokazana, bo udało mu się ją zakryć. W rezultacie Mysterio i Jericho zostali zabookowani do walki Title vs Mask na Bash, w którym Mysterio zwyciężył po oszukaniu Jericho z drugą maską. 10 lipca na gali SmackDown, po udanej obronie tytułu przeciwko Chrisowi Jericho, Mysterio został zaatakowany przez Dolpha Zigglera. To rozpoczęło rywalizację między nimi dwoma, która doprowadziły do walki o tytuł na Night of Champions, gdzie Mysterio zwyciężył. Mysterio po raz kolejny pokonał Zigglera zachował Intercontinental Title na Summerslam. 2 sierpnia WWE ogłosiło, że Mysterio został zawieszony na 30 dni zaczynając od 2 września za naruszenie WWE Wellness Program. W wywiadzie dla meksykańskiej gazety Record, Mysterio oświadczył, że został zawieszony używanie leku na kolano i ramię. Mysterio oświadczył, że posiada receptę na lek, ale nie był w stanie dostarczyć ją w takim czasie by zapobiec zawieszenia z powodu tego, że był na wakacje i promował federację. 4 września na SmackDown (nagrane 1 września), Mysterio stracił Intercontinental Championship na rzecz Johna Morrisona.
Mysterio powrócił z zawieszenia na Hell in a Cell by walczyć z Jeri-Show (Chris Jericho i Big Show) o Unified Tag Team Championship z byłym Tag Team partnerem Batistą, jednak nie udało im się zdobyć tytułu po tym jak Mysterio został przypięty przez Big Showa. Na WWE Bragging Righta, Mysterio nie powiodło się w wygraniu World Heavyweight Championship w Fatal Four-Way Matchu z Batistą, CM Punkiem i mistrzem The Undertakerem. W trakcie walki Mysterio przerwał pin Batisty na Undertakerze co prawdopodobnie kosztowało go walkę i tytuł. Po walce Batista przeszedł heel turn atakując Mysterio. Rey stanął w obliczu Batisty na Survivor Series, gdzie Batista wykonał trzy Batista Bomby na Mysterio co zmusiło sędziego do przerwania pojedynku. Mysterio został pokonany przez Batiste ponownie w Street Fight Matchu 11 grudnia na SmackDown . Kilka tygodni później Mysterio pokonał Batiste w walce o miano Nr.1 Contendera do World Heavyweight Championship. Walka Mysterio o tytuł przeciwko The Undertakerowi zakończyła się no-contest po ingerencji Batisty. 1 stycznia 2010 Mysterio wziął udział w turnieju Beat the Clock Challenge, którego nagrodą była walka z Undertakerem o World Heavyweight Championship na Royal Rumble. W turnieju pokonał swego dawnego rywala Chrisa Jericho pokonując czas CM Punka. Podczas walki Batisty w "Beat the Clock" z R-Truthem musiał ten pokonać czas Mysterio, ale Rey wyciągnął sędziego z ringu podczas pinfallu tuż przed końcem czasu co kosztowało Batiste wygraną w turnieju. Później ogłoszono, że Mysterio i Batista staną naprzeciw siebie w kolejnym Nr.1 Contender Matchu. Jednak ta walka zakończyła się no-contest, po ingerencji ze strony Undertaker. W następnym tygodniu w rewanżu Mysterio udało się zdobyć Title Shot pokonując Batistę w Steel Cage Matchu. Na Royal Rumble The Undertaker obronił mistrzostwo w walce przeciwko Rey’owi.
Po Rumble, Mysterio zakwalifikował się do Elimination Chamber Matchu o World Heavyweight Championship na Elimination Chamber PPV. W tygodniach poprzedzających Elimination Chamber Mysterio rozpoczął feud z CM Punkiem, w który udział brało również Straight Edge Society. Podczas Elimination Chamber Mysterio wyeliminował Punka, ale ostatecznie został wyeliminowany przez Johna Morrisona. Tydzień po Elimination Chamber, Mysterio nadal feudował z CM Punkiem co kosztowało tamtego przegraną w Money In The Bank Qualification Matchu i następnie pokonanie przez Reya członka SES Luke’a Gallowsa . Podczas uroczystości dziewiątych urodzin córki Mysterio, Punk przerwał drwiąc z Reya i wyzwał go do walki na WrestleMania XXVI. Mysterio później przyjął wyzwanie. Punk później dodał zapis, że jeśli Mysterio przegra na WrestleManii, będzie zmuszony do przyłączenia się do SES. Jednak Rey pokonał Punka na WrestleManii. Pięć dni później na SmackDown Punk wyzwał Mysterio do drugiej walki na Extreme Rules z zastrzeżeniem, że jeśli Mysterio wygra Punk zetnie włosy. Na Extreme Rules, Mysterio przegrał z Punkiem. Na Over the Limit Mysterio walczył z CM Punkiem, a w walcedziałały oba warunki z wcześniejszych pojedynków (Mysterio zostaje włączony do SES vs włosy Punka). Rey pokonał Punka, w wynikuczego tamten został ogolony.

World Championship i kontuzja (2010-2011)

28 maja na gali SmackDown, Mysterio walczył z The Undertakerem ale przegrał i to jego rywal zakwalifikował się do walki o World Heavyweight Championship na Fatal Four Way. Jednak podczas walki został przypadkowo kontuzjowany i nie mógł w niej wziąć udziału. 4 czerwca 2010 Mysterio wygrał Battle Royal , z udziałem całego rosteru WWE po wyeliminowaniu jako ostatniego Kane’a i został ostatnim członkiem walki na Fatal Four Way, w której udział wzięli również Jack Swagger, CM Punk i Big Show. Na Fatal 4 Way Mysterio pokonał Big Showa, CM Punka i Jack Swaggera wygrywając World Heavyweight Championship po raz drugi w swojej karierze. W następnym miesiącu Swagger stale atakował Reya zakładając mu Ankle Lock. Na Money In The Bank Mysterio pokonał Swaggera zachowując tytuł mistrza świata jednak Swagger nieustanne atakował kostkę Reya aż do momentu kiedy Kane, który wcześniej wygrał SmackDown Money in the Bank Match przyszedł do ringu przegonić Swaggera pozornie chroniąc Reya. Jednak Kane wrócił z sędzią i wykorzystał swój Title Shot szybko wygrywając z Mysterio i zdobywając World Heavyweight Championship. 20 lipca na gali SmackDown, Mysterio pokonał Swaggera w 2-out-3 Falls Matchu o zostanie pretendentem do World Heavyweight Championship w walce przeciwko Kane’owi na SummerSlam. Jednakże podczas tygodni poprzedzających SummerSlam, Kane wyjawił, że to Mysterio zaatakował The Undertakera i umieścił go w stanie wegetatywnym (w którym według fabuły był w celu wyjaśnienia nieobecności Undertakera spowodowanej kontuzją, którą doznał w walce z Mysterio w Fatal Four Way Elimination Matchu). Mysterio wziął odwet mówiąc, że to Kane był prawdziwym sprawcą tego ataku. Po walce na SummerSlam, którą ostatecznie Rey przegrał, Kane próbował umieścić Mysterio w trumnie ale wyszedł z niej Undertaker. Kane wtedy ujawnił się jako prawdziwy napastnik.

20 sierpnia na gali SmackDown przegrał przez submission z debiutującym Albertem Del Rio. 27 sierpnia na gali SmackDown, Mysterio przegrał No DQ Match z Kane’m, a po walce został zaatakowny i kontuzjowany w lewy bark przez Del Rio. Mysterio powrócił podczas pierwszego odcinka SmackDown na SyFy i skonfrontował się z Alberto Del Rio. Po tym jak Del Rio uciekł z ringu, uderzył jego osobistego spikera i wykonał mu 619. 8 października na gali SmackDown Rey pokonał Del Rio tym samym kończąc jego niepokonany streak. Na Bragging Rights Mysterio reprezentował Team SmackDown i mimo ataku przez kolegów z drużyny Del Rio, Edge pokonał resztę Teamu RAW, dając SmackDown zwycięstwo. Na Survivor Series, Mysterio prowadził zespół składający się z samego siebie, Big Showa, Chrisa Mastersa, MVP’iego i Kofi’ego Kingstona pokonał Zespół Del Rio (Del Rio, Tyler Reks, Drew McIntyre, Jack Swagger i Cody Rhodes ). Na TLC: Tables, Ladders & Chairs (2010) Rey wziął udział w Fatal Four Way TLC Matchu o World Heavyweight Championship przeciwko Kane’owi, Edge’owi i Del Rio. W ostateczności walkę wygrał Edge I stał on się nowym mistrzem. Mysterio nadal prowadził feud z Del Rio który zakończył 7 stycznia 2011 na gali SmackDown w 2-out-3 Falls Matchu ostatecznie Del Rio wygrał przez count out ze względu dzięki swojemu spikerowi Ricardo Rodrigezowi, kończąc feud.

21 stycznia na gali SmackDown Mysterio pokonał Cody’ego Rhodesa. W trakcie walki złamał on nos Rhodesa wykonując 619 uderzając ochraniaczem na kolano co spowodowało, że Cody przegapił Royal Rumble i Elimination Chamber. Mysterio wziął udział w Royal Rumble Matchu, ale został wyeliminowany przez Wade’a Barretta. Późniejszym zwycięzcą walki został Alberto Del Rio. Pięć dni później na SmackDown Mysterio zakwalifikował się do Elimination Chamber Matchu o World Heavyweight Championship pokonując Jacka Swaggera. Dotrwał prawie do samego końca i został wyeliminowany jako ostatni przez Edge’a. 25 lutego na gali SmackDown Mysterio został oszukany i zaatakowany przez Cody’ego Rhodesa i jego ojca Dusty’ego Rhodesa dzięki czemu Rey został zdemaskowany przez Rhodesa. Mysterio zaakceptował wyzwanie Rhodesa na walkę na WrestleMania XXVII, ale tam został pokonany przez Cody’ego. 23 kwietnia na gali SmackDown Mysterio pokonał Rhodesa w rewanżu. Feud Reya z Rhodesem zakończył się na Extreme Rules gdzie Mysterio pokonał Cody’ego w Falls Count Anywhere Matchu.

W wyniku WWE Draft 2011 Mysterio został przedraftowany do RAW. 9 maja na RAW Mysterio przegrał w Triple Threat Matchu o miano pretendenta o WWE Championship. Po walce Rey został zaatakowany przez R-Trutha co doprowadziło do walki pomiędzy nimi dwoma na Over the Limit, którą wygrał R-Truth. Od maja Rey Mysterio rozpoczął feud z CM Punkiem z paroma walkami na RAW, które kończyły się na zmianę zwycięstwami Reya i Punka. Ich feud zakończył się na WWE Capitol Punishment gdzie Punk pokonał Mysterio. Rey’owi Mysterio nie udało się wygrać RAW Money In The Bank Matchu. W końcówce walki Mysterio został zdemaskowany przez Del Rio, który dzięki temu wygrał. Mysterio awansował do finału turnieju o WWE Championship na RAW 18 Lipca i miał się z nim zmierzyć z The Mizem. W następnym tygodniu, Mysterio pokonał The Miza wygrywając swoje pierwsze WWE Championship, dziewięć lat po dniu jego debiutu w WWE. Stał się dzięki temu również trzykrotnym World Championem. Później tej nocy John Cena pokonał Reya i sam zdobył WWE Championship. 8 sierpnia 2011 na RAW, Mysterio został brutalnie zaatakowany przez The Miza. Na SummerSlam 2011 Mysterio rywalizował w Six Man Tag Team Matchu gdzie wraz z Kofi’m Kingstonem i Johnem Morrisonem pokonał The Miza, Alberto Del Rio i R-Trutha. Następnej nocy na RAW Rey’owi Mysterio nie powiodło się w jego rewanżu o WWE Championship z Albertem Del Rio.

Mysterio doznał kontuzji w ringu na House Showie ale zostało przedstawione, że doznał jej podczas walki z Del Rio. Rey ma powrócić w styczniu 2012 roku.

_________________
Obrazek Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  


Powered by phpBB © 2007 phpBB Group