Logowanie | Rejestracja

Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest sob lip 24, 2021 9:44 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość

Star
Awatar użytkownika

Obrazek

Wydarzenia z ostatniej nocy wywołały ogromny wstrząs wśród nas. Oto były już moderator pod wpływem jakiegoś impulsu usunął kilkadziesiąt (jeśli nie więcej) tematów, siedząc nad tym bite pół godziny, niejako pozostawiając po sobie niechlubną spuściznę. Przez wszystkich będzie określony, jako ten któremu po prostu odjebało, jako najgorszy moderator w historii...lecz czy na pewno?

Jak mi Siwy napisał na fejsie o tym, co się stało, to nie ukrywam - byłem bardzo zaskoczony, nawet z lekka zszokowany. Zacząłem się jednak zastanawiać nad kilkoma kwestiami. Dlaczego Maćko to zrobił? Jakie miał motywacje? Dlaczego zbanował właśnie mnie - osobę, którą najbardziej w panelu szanował? Jak ochłonąłem, to zaczęły mi się pojawiać w głowie wątpliwości, które postanowiłem rozwikłać u samego źródła.

Obrazek

Uderzyłem do Maćka na fejsie z prostym pytaniem - co się stało? Przy założeniu, że faktycznie to był on, to wykonanie takiego czynu nie mogło mieć miejsca jedynie z powodu jakiegoś "widzimisię". Nie nie nie...może coś się faktycznie złego stało i pod wpływem impulsu postanowił wszystko tu zniszczyć (w tym swoje wywiady)? Poznałem więc jego wersję wydarzeń. Przed drugą wysłał KL dwa żartobliwe warny, zaś na jego konto napisał komentarz. Poniżej dowód

Spoiler:

Tak, jak pokazuje skreen poniżej, Maćko po godzinie pierwszej w swoim stylu częstuje KL'a warnami, by później, idąc za tym skreenem, dokładnie 50 minut później ot tak zacząć rzeźnię. Tyle tylko, że IP jest inne. Co to oznacza? Że jak wrócił do siebie (w momencie warnowania KL'a przebywał ze swoimi ludźmi w pubie), to zasiadł do komputera i rozpoczął masakrę? Na to by wyglądało. Ale należy sobie zadać pytanie: po co miałby to robić? Można o Maćku wiele rzeczy powiedzieć, ale nie to, że miał zapędy destrukcyjne. Na swój sposób zależało mu na forumie. Wychodził z pewnymi inicjatywami, jak chociażby Maćkowe środy, które też rzekomo usunął. Dlaczego miałby niszczyć to, nad czym samodzielnie pracował? Tu dochodzimy do pewnej sprawy.

Obrazek

Niedługo przed dokonaniem masakry, około godziny drugiej, Maćko miał zapytać się Hubsona o możliwość zmiany jego hasła, na co Hubi się zgodził. Niedługo po tym rozpoczął się proces usuwania tematów. Maćko podczas rozmowy na fejsie przyznał, że kompletnie tego nie pamięta, nie mniej z jego wiadomości prywatnej do Hubi'ego na to by wynikało. Można więc stwierdzić w tym miejscu, że był pod takim wpływem alkoholu, że nie pamiętał tego, iż wysyłał cokolwiek Hubsonowi. Później zaś w pijanym widzie zaczął proces nam wiadomy. Pytanie jest jednak takie: po co prosił o zmianę hasła? Przecież tego nie musiał robić. I skoro rzekomo był tak pod wpływem alkoholu, to raczej nie należy sądzić, by fizycznie był w stanie pousuwać tyle tematów w tak krótkim czasie. I to jeszcze swoje. Tu dochodzę do pewnej konkluzji.

Obrazek

Maciek sam mi przyznał, że był na tyle pod wpływem, że nie może stu-procentowo zagwarantować tego, że telefon miał cały czas przy sobie. A że od wysłania wiadomości Hubiemu do rozpoczęcia masakry minęło raptem kilka minut, to wiedząc, że wszystko dokonało się z innego IP (z którego wcześniej nikt nie korzystał), można wnioskować, że musiałby zmienić telefon od razu (czyli pożyczyć od swojego znajomego na pół godziny) i z pozycji drugiego telefonu zacząć kontrrewolucję. Albo wbić do kogoś na chatę i z pozycji komputera drugiej osoby rozpocząć akcję. To przecież kompletnie bez sensu. Zatem wnioskuję, że to nie Maćko dokonał tego zamieszania, że jeden z jego ludzi postanowił zrobić mu brzydki kawał, wcześniej prosząc o zmianę hasła, by później już mając dostęp do jego konta, rozpocząć akcję niszczenia wszystkiego, co się napatoczy pod rękę. Wszystko było niszczone po kolei, dział po dziale, więc osoba niszcząca najprawdopodobniej kompletnie nie miała pojęcia, co na tym forum się znajduje, tylko po prostu po kolei wszystko usuwała, nie zgłębiając się w szczegóły. Nie tylko ja zresztą tak uważam - podobne zdanie ma też Hubson. Zostawiam wam to rozwiązanie pod rozwagę, w mym odczuciu najbardziej prawdopodobne.

Obrazek

Obrazek

Low carder
Awatar użytkownika

Panie detektywie towarzyszu Kilgorzu, zanim poszedłem spać wczorajszej nocy, na forum ukazał się post CM Maćka traktujący o tym, że oficjalnie odchodzi on z forum. Oczywiście ten post zniknął już z forum ale... Można sprawdzić, czy post ten dodany był tuż przed czy też w trakcie masakry i z jakiego IP? Bo ten z pozoru nieistotny szczegół też może nam coś dać.

Moderatorek od 01.11.2019

***POSTĘP ROKU 2018***

***UM: WRZESIEŃ 2019***

***WBU 5 CHAMPION***

Legenda
Awatar użytkownika

Jest jeszcze jedna drobnostka. Wspomniana rzeźnia miała miejsce przed godziną 3 w nocy, a dopiero rano Hubson zablokował Maćka. Mogło więc jeszcze więcej tematów zniknąć niż stan faktyczny.
Ciekawe też że ta osoba wiedziała jak usuwania dokonać. Ciekawi mnie też to że w offtopicu zniknął AKURAT pamiętniczek forumowy.

Nie wydaję jednoznacznego wyroku, bo sprawa jak widać nie jest czarna i biała.

Legenda
Awatar użytkownika

Do tego nie zniknął żaden temat w dziale WWE i indysach, co też wydaje mi się dziwne, bo jakby taka nieświadoma osoba usuwała rzeczy na forum to raczej miałaby wyjebane na to czy temat ma 2 posty, czy 2000 postów i leciałoby wszystko.

No i jeszcze bym się chciał uchylić nad banem Kilgora. Właśnie - dlaczego tylko ciebie miałby ten koleżka zbanować? Skoro już na tyle dobrze obsługuje się panelem, że umie i bez problemu kasować posty i banować innych userów, to czemu zbanowano z IP 193.239.57.102 (czyli tego, z którego poleciały wszystkie tematy) tylko ciebie? Czemu żadnego białego, nie mówię tu o jakiś randomach, ale o tych co się bardziej udzielają nawet? O mnie, Hubsonie i KLu nie piszę, bo zakładam, że osoba, która banowała nie wiedziała, że moderator może banować admina i nawet nie próbowała

Żeby nie było, ja wcale nie wykluczam że Maciej jest niewinny, bo zapewne da się to jakoś wyjaśnić. I jak się to wyjaśni to wtedy będą wyroki

Newsman Roku 2015
Progres Roku 2015
User Miesiąca x3: Wrzesień 2015, Kwiecień 2016, Styczeń 2019
Moderator WrestleFans - 27.04.16-06.01.17
Administrator WrestleFans - 06.01.17-18.03.21

Low carder
Awatar użytkownika

Wniosek? Nie chlac, tyle ode mnie

Miłego dnia

Star
Awatar użytkownika

Mam dla was zdjęcie Maćka na chwile przed tragedią - jak widać nie miał on wpływu na ten obrzydliwy atak hakerski.
Obrazek

Superstar
Awatar użytkownika

o rety, kotlety

Mid carder
Awatar użytkownika

Co tu dużo mówić, są trzy rodzaje interpretacji moja, wasza i ta prawdziwa. Może się ta tajemnicza sprawa kiedyś wyjaśni.
Nie ukrywam, że od pięciu dni nie mogę usnąć.

Liczę, że winna osoba zostanie złapana. Z drugiej strony, jeśli faktycznie stoi za tym osoba byłego moderatora Cm Maćko (Cm Maćka) , to nie mogę się złościć za takie słowa chociażby

Spoiler:

Obrazek

Low carder
Awatar użytkownika

Haha xD jaki ten Maćko jest przyjebany. Jakie godne pożegnanie? Robi z tego forum nie wiadomo co xD

Superstar
Awatar użytkownika

>przyjebywanie sie do Macka ze robi ze swojego pozegnania jakies wielkie wydarzenie

>potem zauwazasz ze dodajesz ten komentarz pod postem Kilgora ktory doslownie robi z calej akcji sledztwo jakby ktos co najmniej zajebal mu portfel z pieniedzmi

Low carder
Awatar użytkownika

Myślę że Kilgor założył ten temat bardziej w celach rozrywkowych i by coś się działo na forum, poza tym rozwiązywanie zagadek zawsze było ciekawe

Legenda
Awatar użytkownika

W teorii jest dużo sensu, lecz też kilka ale jak podstawowe to że jakbym gdzieś pijany zostawił telefon to najpewniej miałbym wstawione coś na relacji na insta lub typowego karniaka na fb, lub tak jak wczoraj kilkadziesiąt identycznych zdjęć, a nie że ktoś ze znajomych wejdzie na WF XD
Także osobiście podpisuje się pod słowami.
Jessy Volan pisze:
Co tu dużo mówić, są trzy rodzaje interpretacji moja, wasza i ta prawdziwa. Może się ta tajemnicza sprawa kiedyś wyjaśni.

P.S. Dlatego nie pije się w jakiś Krakowskich melinach jak Maćko, tylko w kulturalnych Warszawskich barach niczym wielka czwórka Polskiego hotelarstwa.

6x User Miesiąca: Czerwiec 2017, Wrzesień 2017, Styczeń 2018, Lipiec 2019, Styczeń 2020, Październik 2020

Low carder
Awatar użytkownika

Rainmaker pisze:
>przyjebywanie sie do Macka ze robi ze swojego pozegnania jakies wielkie wydarzenie

>potem zauwazasz ze dodajesz ten komentarz pod postem Kilgora ktory doslownie robi z calej akcji sledztwo jakby ktos co najmniej zajebal mu portfel z pieniedzmi

Lol tu akurat pelna zgoda, zrobil sie z tego szerlok holms i piec pestek pomaranczy

Superstar
Awatar użytkownika

Kilgor oskarżający byłego moderatora CM Maćko, o próbę usunięcia forum [wideo, 2018]

Adept
Awatar użytkownika

TripelCene2137 - sam jesteś dzbanie przyjebany. Jeżeli nie wiesz o co chodzi i o jakie pożegnanie chodziło to się nie odzywaj - a nie wiesz na pewno, bo nigdy w panelu nie byłeś i nie będziesz (zresztą ja pewnie też już nie xD).

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ]