Logowanie | Rejestracja


Zaloguj się

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest śr maja 12, 2021 12:49 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość

Offline
Post: pn lut 03, 2014 5:39 pm 
Rookie

Rejestracja: pn lis 16, 2009 9:54 pm
Posty: 42
Rozpoczynamy pierwsze PPV w 1993 roku! Czas na WWF Royal Rumble!


Walka nr 1
Tag Team Match
The Beverly Brothers – The Steiner Brothers


Beau nie rwał się do walki ze Scottem, lecz Steiner w końcu go dopadł. Beverly unikał starcia siłowego, aż nagle zaskoczył Scotta kopniakiem. Scott odpowiedział bardzo ładnym Powerslamem, po którym Beau opuścił ring. Ostatecznie Beverly powrócił na ring, lecz od razu dokonał zmiany z bratem. Po chwili zmiany dokonali także bracia Steiner. Blake wrzucił Ricka w narożnik i zdominował go Powerslamem. Steiner nie pozostał dłużny i również wymierzył ładny Powerslam. Zmiana ze Scottem, który popisał się Belly-to-Belly Overhead Suplexem. Szykował się jeszcze Tiger Suplex, lecz Beau wparował na ring i powalił Steinera Clotheslinem. Od tej pory Scott był w defensywie i trwało to przez dość długi czas. W końcu Blake nadział się na Suplex i zanosiło się na zmianę braci Steiner, lecz Beau w ostatniej chwili powstrzymał Scotta. Steiner zdołał po jakimś czasie odpowiedzieć Tiger Suplexem. Zmiana po obu stronach. Rick był na dobrej drodze do wykonania swojego combo, lecz nagle został od tyłu zaatakowany przez Beau. Rick został wyrzucony z ringu, a Scott, który dokonał zmiany, uniknął Flying Clothesline’u w narożniku. Beverly odbił się od lin, lecz od razu zainkasował Frankensteiner i został odliczony do trzech.

Zwycięzcy: The Steiner Brothers przez Pinfall – Bardzo dobry pojedynek. Zawodnicy dostali dużo czasu i w pełni to wykorzystali. Bardzo mocny początek Royal Rumble 1993 – Czas: 10:47


Walka nr 2
Intercontinental Championship
Shawn Michaels © - Marty Jannetty


Przy ringu Sensational Sherri.
Shawn na początku zainkasował Atomic Drop oraz Knee Lift, po którym wyleciał z ringu. Marty dołożył jeszcze Suicide Dive oraz Flying Clothesline. Szykował się jeszcze Fist Drop z narożnika, lecz HBK w ostatniej chwili wykonał unik. Michaels dołożył jeszcze Powerslam w metalowy słupek, co dało mu przewagę na jakiś czas. Shawn szczególnie skupiał się na kontuzjowanej lewej ręce Marty’ego. Po dobrych kilku minutach Jannetty w końcu uniknął Spearu w narożniku. Marty ruszył do wściekłego ataku, lecz w pewnym momencie Shawn sprytnie wyrzucił go z ringu. Michaels próbował wrócić z rywalem na ring, lecz Jannetty poczęstował go Suplexem. Back Suplex dał Marty’emu 2 count. Powerslam oraz DDT również dały zaledwie 2 count. HBK próbował zaskoczyć rywala Superkickiem, lecz chybił i sam zainkasował Superkick. 2 count! Shawn przypadkowo znokautował sędziego łokciem! Marty zapiął mu Nelsona, a na ring weszła Sherri, która chciała uderzyć Michaelsa butem! Ten jednak się schylił i Sherri trafiła Jannetty’ego! Michaels dołożył Sweet Chin Music i ku rozpaczy Sherri, odliczył Jannetty’ego do trzech!

Zwycięzca: Shawn Michaels przez Pinfall; Shawn Michaels jest nadal WWF Intercontinental Championem! – Kolejna bardzo dobra walka. Być może i Shawn lekko zanudzał, gdy atakował rękę Marty’ego, lecz druga część walki była znakomita – Czas: 14:21


Na backstage’u Shawn Michaels podszedł do Sensational Sherri, lecz nagle został zaatakowany przez Marty’ego Jannetty’ego! Ostatecznie panów musieli rozdzielać sędziowie.


Walka nr 3
Bam Bam Bigelow – The Big Boss Man


Bigelow zyskał przewagę kilkoma ciosami, po czym pozbył się rywala z ringu. Po powrocie na ring, Boss Man popisał się Clotheslinem, lecz w odpowiedzi zainkasował Back Suplex. Po chwili Bam Bam ponownie wyrzucił Boss Mana za ring. Flap Jack dał Bam Bamowi 2 count. Po kilku minutach Boss Man uwolnił się spod duszenia i wymierzył Suplex. Bossman dorzucił jeszcze Back Body Drop, lecz po chwili otrzymał Big Boot w narożniku oraz Clothesline. Bam Bam dołożył Diving Headbutt z górnej liny i to dało mu 3 count!

Zwycięzca: Bam Bam Bigelow przez Pinfall – Bardzo słaba walka. Panowie dostali naprawdę dużo czasu, ale ich gabaryty sprawiły, że walka była powolna i bardzo nudna – Czas: 10:10


Walka nr 4
WWF Championship
Bret Hart © - Razor Ramon


Ramon zyskał przewagę swoją siłą, lecz po chwili nie trafił High Knee w narożniku. Bret przystąpił do ataku i skupiał się na obijaniu nogi Razora. Hart przeszedł już do Figure 4 Leg Locku, lecz Razor zdołał złapać się lin. Bret jednak nie zwalniał tempa i wciąż atakował nogę Ramona. Nagle Razor zadał jedno kopnięcie i wykonał Irish Whip, po którym Bret wpadł w metalowy słupek. Ramon od tej pory był w ataku, popisując się takimi akcjami jak Fallaway Slam, czy potężny Irish Whip. 2 count. Co prawda Ramon spudłował Elbow Dropem, lecz Bretowi to nic nie dało, gdyż szybko został ponownie sprowadzony do obrony. W końcu po kilku minutach Hart wymierzył Back Body Drop, po którym Razor wyleciał z ringu. Bret dołożył jeszcze Suicide Dive i po powrocie na ring, zasypał Ramona serią ciosów. Atomic Drop i Clothesline dały tylko 2 count. Flying Clothesline ze środkowej liny również dał zaledwie 2 count! Również Bulldog wystarczył na zaledwie 2 count. Russian Leg Sweep także dał tylko 2 count. Razor nie dał sobie założyć Sharpshootera, lecz po chwili i tak otrzymał Back Suplex. Bret szykował się na skok z drugiej liny, lecz nagle nadział się na nogę Ramona. Razor szykował się już na Razor’s Edge, lecz Hart skontrował to na Backslide. 2 count. Hart zainkasował potężny Irish Whip, na co odpowiedział Roullupem. 2 count. Bret od razu przeszedł do Sharpshootera, czym zmusił Razora do poddania!

Zwycięzca: Bret Hart przez Submission; Bret Hart jest nadal WWF Intercontinental Championem! – Bardzo dobry pojedynek. Obaj panowie co nieco pokazali. Bret dał z siebie 100% i nieduże pretensje można mieć do Ramona, lecz to nie miało zbyt dużego wpływu na poziom walki – Czas: 17:59


Czas na najważniejszą walkę wieczoru – Royal Rumble Match!

Walka nr 5
30-Man Royal Rumble Match


#1 – Ric Flair
#2 – Bob Backlund

Backlund zdominował Rica Back Body Dropem oraz Atomic Dropem.
#3 – Papa Shango
Shango od razu ruszył na Boba i próbował go wyeliminować, lecz sam został wyrzucony przez Flaira!
Papa Shango wyeliminowany przez Rica Flaira!
Flair usiłował pozbyć się również Backlunda, lecz temu udawało się uratować w ostatniej chwili.
#4 – Ted DiBiase
Ted od razu zaatakował Backlunda i po chwili osłabiał go wraz z Flairem.
#5 – Brian Knobs
Ted i Ric od razu rzucili się na Briana, lecz ten łatwo sobie z nimi poradził i był najaktywniejszym zawodnikiem w ringu.
#6 – Virgil
Virgil wraz z Brianem ruszyli na Teda, a po chwili DiBiase wraz z Flairem byli obijani przez pozostałą trójkę. Knobs wziął rozbieg, lecz Ted naciągnął liny, co spowodowało, że Brian znalazł się za ringiem!
Brian Knobs wyeliminowany przez Teda DiBiase!
#7 – Jerry Lawler

Lawler zaczął bardzo słabo. Na początku został zdominowany przez DiBiase, a następnie przez Virgila.
#8 – Max Moon
Max zaczął od Dropkicku dla Lawlera oraz Back Body Dropu dla Flaira. Następnie mieliśmy wyrównaną walkę w ringu. Moon wykonał Jerry’emu Corner Splash, lecz Lawler znienacka wyrzucił Moona z ringu!
Max Moon wyeliminowany przez Jerry’ego Lawlera!
#9 – Genichiro Tenryu
#10 – Mr. Perfect

Perfect oczywiście od razu rzucił się na Rica. Flair zainkasował Press Slam, po czym rozpoczął z Perfectem wyrównany bój w narożniku.
#11 – Skinner
Skinner po kolei osłabiał każdego z uczestników. Tymczasem Ric nie trafił w Perfecta Chopem i po chwili Clotheslinem został wyrzucony z ringu!
Ric Flair wyeliminowany przez Mr. Perfecta!
#12 – Koko B. Ware

Ware obijał Lawlera w narożniku, a tymczasem Skinner znikąd otrzymał Dropkick od Perfecta, po którym wyleciał z ringu!
Skinner wyeliminowany przez Mr. Perfecta!
#13 – Samu

Samu dominował nad wieloma zawodnikami, a tymczasem Jerry wymierzył Perfectowi Fist Drop.
#14 – The Berzerker
Berzerker zaczął od mocnego ataku na kilku uczestników, a tymczasem Perfect wymierzył Lawlerowi Back Body Drop, po którym Jerry wypadł z ringu!
Jerry Lawler wyeliminowany przez Mr. Perfecta!
Perfect został zaatakowany przez kilku zawodników, a kamera nie pokazała nam momentu, gdy Virgil Clotheslinem jest wyrzucany przez Berzerkera!
Virgil wyeliminowany przez Berzerkera!
Zawodnikami, którzy byli bliscy wyrzucenia Perfecta byli Koko B. Ware i Ted DiBiase. Nagle dołączył do nich wcześniej wyeliminowany Jerry Lawler i panowie we trzech pozbyli się Perfecta z ringu!
Mr. Perfect wyeliminowany przez Koko B. Ware, Teda DiBiase i Jerry’ego Lawlera!
#15 – The Undertaker

Berzerker i Backlund wynieśli się z ringu pod dolną liną i w tym momencie Berzerker zaatakował Boba krzesłem! Tymczasem Samu otrzymał od Takera Chokeslam za ring!
Samu wyeliminowany przez The Undertakera!
Tenryu przystąpił do ataku na Takera, lecz ten Back Body Dropem pozbył się Genichiro z ringu!
Genichiro Tenryu wyeliminowany przez The Undertakera!
#16 – Terry Taylor

Terry walczył przy linach z Koko B. Ware, a okazję wykorzystał DiBiase, który wyrzucił obydwu zawodników z ringu!
Terry Taylor i Koko B. Ware wyeliminowani przez Teda DiBiase!
Ted cieszył się ze swojego czynu, lecz nagle otrzymał Chokeslam od Takera i po chwili został wyrzucony z ringu!
Ted DiBiase wyeliminowany przez The Undertakera!
Berzerker obijał Takera w narożniku, lecz nagle w drodze na ring byli Harvey Wippleman i nieznany olbrzym! Tymczasem Berzerker otrzymał Back Body Drop, po którym wypadł z ringu!
The Berzerker wyeliminowany przez The Undertakera!
Olbrzym stanął z Takerem twarzą w twarz, po czym panowie rozpoczęli bijatykę. Lepszy był w niej olbrzym, który wyrzucił Takera z ringu!
The Undertaker wyeliminowany przez nieznanego olbrzyma!
Taker był jeszcze przez pewien czas atakowany za ringiem.
#17 – Damien Demento
#18 – Irwin R. Schyster

Demento wraz z Schysterem bezlitośnie obijali Backlunda, który powrócił na ring po chairshotach od Berzerkera.
#19 – Tatanka
Kamera skupiała się bardziej na Takerze niż na tym, co działo się na ringu.
#20 – Jerry Sags
Jerry jako cel upatrzył sobie Schystera, a następnie Demento.
#21 – Typhoon
Typhoon nie wniósł do walki kompletnie nic. W ringu działo się naprawdę niewiele.
#22 – Fatu
Fatu poczęstował Typhoona Superkickiem, a następnie skupiał się na Tatance.
#23 – Earthquake
Typhoon wściekle zaatakował Earthquake’a, lecz nagle nie trafił Corner Splashem i wypadł z ringu!
Typhoon wyeliminowany przez Earthquake’a!
#24 – Carlos Colon

Carlos ruszył na Demento i po chwili Back Body Dropem pozbył się go z ringu!
Damien Demento wyeliminowany przez Carlosa Colona!
#25 – Tito Santana

Fatu ruszył na Backlunda, lecz nie trafił Clotheslinem i wypadł z ringu!
Fatu wyeliminowany przez Boba Backlunda!
#26 – Rick Martel

Schyster zaatakował Earthquake’a, lecz ten nagle uniknął szarży, po której Irwin wyleciał z ringu!
Irwin R. Schyster wyeliminowany przez Earthquake’a!
#27 – Yokozuna

Yokozuna od razu zabrał się za Tatankę i po chwili wyrzucił go z ringu!
Tatanka wyeliminowany przez Yokozunę!
Colon próbował zaatakować Yokozunę, lecz ostatecznie podzielił los Tatanki!
Carlos Colon wyeliminowany przez Yokozunę!
Earthquake ruszył wściekle na Yokozunę, lecz nagle nie trafił Corner Splashem. Yokozuna poszedł za ciosem i wymierzył Belly-to-Belly Suplex za ring!
Earthquake wyeliminowany przez Yokozunę!
#28 – Owen Hart
#29 – Repo Man

Do wyrzucenia Yokozuny zebrało się kilku zawodników, lecz Yokozuna i tak sobie z nimi poradził.
#30 – Randy Savage
Savage od razu rzucił się na Repo Mana, a tymczasem Santana został wyrzucony z ringu przez Yokozunę!
Tito Santana wyeliminowany przez Yokozunę!
Owen chciał wykonać Martelowi Dropkick, lecz ten wykonał unik i Dropkick ostatecznie zainkasował Sags, który wypadł za ring!
Jerry Sags wyeliminowany przez Owena Harta!
Hart od razu rzucił się na Yokozunę, lecz to był błąd, gdyż olbrzym wykonał Hiptoss i Hart był już za ringiem!
Owen Hart wyeliminowany przez Yokozunę!
Savage tymczasem wciąż atakował Repo Mana, aż w końcu z wielką łatwością wyrzucił go z ringu!
Repo Man wyeliminowany przez Randy’ego Savage’a!
Martel usiłował wyrzucić Backlunda, lecz Bob wymierzył mu Suplex na narożnik i jednym ciosem pozbył się Ricka z ringu!
Rick Martel wyeliminowany przez Boba Backlunda!
Backlund wymierzył Yokozunie Dropkick, lecz po chwili otrzymał Hiptoss i podobnie, jak reszta ofiar Yokozuny, znalazł się za ringiem!
Bob Backlund wyeliminowany przez Yokozunę!
Zostali już tylko Yokozuna i Savage! Macho Man przez dłuższy czas nie miał nic do gadania, lecz nagle zadał kilka ciosów i dołożył Clothesline. Yokozuna załapał się jeszcze na Double Axe Handle z górnej liny, ale po chwili odpowiedział Superkickiem. Yokozuna dominował nad Randym, lecz ten nagle uniknął szarży w narożniku i wymierzył Elbow Drop z górnej liny! Yokozuna jednak nie odczuł tej akcji i z łatwością zrzucił z siebie Macho Mana, który wylądował za ringiem!

Zwycięzca: Yokozuna – Royal Rumble Matche mają to do siebie, że nie zachwycają poziomem i tak też było tym razem. Yokozuna był jednym z faworytów i jego wygrana, aż tak bardzo nie dziwi. Na uwagę zasługuje wyczyn Boba Backlunda, który przetrwał w ringu ponad 61 minut! – Czas: 1:06:34


Widokiem Yokozuny kończymy WWF Royal Rumble 1993!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

Offline
Post: pn lut 03, 2014 6:41 pm 
Superstar
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob gru 25, 2010 3:13 pm
Posty: 2257
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Fajnie, że się za to zabrałeś, ale nie wiem jak długo z tym wytrzymasz. Jest tych gal trochę więc troche będzie z tym zabawy. Za wiele z tych gal nie pamiętam poza tym, że co nie co pokazywali kiedyś na Vintage Collection. Będziesz miał u mnie stałego czytelnika. Tym bardziej, że pierwsze gale także przeczytałem. Bardzo chętnie będę tutaj wpadał, bo jednak samych początków to za bardzo nie znam. Powodzenia :D.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  


cron Powered by phpBB © 2007 phpBB Group